ZMAJ kombajni

kad teram kombajn preko njive ili u najmanji breg tesko ide, nekako mu je tesko da li je moguce da se zamastila lamela?posto se varijatorski kaisevi ne cuju.i sta je resenje?
Ne mora da se cuju.
Ja sam ove godine imao slican problem,na mom kombajnu.
Isti su bili simptomi,na kraju se ispostavilo da pogonski remen(motor-varijator) nije dovoljno zaspanovan.
 
ja sam prao lamelu na traktoru sa razredjivacom i acetonom i vrelom vodom ,na kraju sam kupio novu,cim se ugreje iz nje pocne da se cedi masnoca.
 
Druze ja sam rekao svoje misljenje.. A ti znas svoje potrebe... Kazem ti nikad ali nikad vise kombajn bez BUNKERA ma da je ganc nov... To moras da budzis da namestas i nikad nece biti to to (znam iz iskuztva) a da kupis orginal tesko ces naci i trazice ti 1500e,govorim za bunker za 132... Onaj Claas jeste malo stariji ali imas bunker (orginal) sto je daloeko bolje od onog Dzakarosa!!! Moje misljenje.. A da si me kojim slucajem pitao da biram izmedju tog Claas-a i Zmaja 132 (sa bunkerom) uopste se ne bi dvoumio odgovor bi odmah bio Zmaj 132... Oni su me napali i uporedjuju moj Mercator i Zmaj 142 (a oba kombajna imaju bunkere) a nek uporede Mercatora sa naprimer nekim novijim Zmajem 135 a opet dzakarosem... To ja enmogu da poredim jer imam potrebe da kipujem u prikolice.. A sve zavisi od tebe sta ti odgovara... :ppozdrav:
 
Napravices ga ti i ja sam napravio ali to nikad nece biti kao orginal i muke ces muciti sa njim... Ja sam sve dobro napravio ali mi je previse mali po nekad nemogu krug da obidjem!!!
 
ako dam za njega 1300€, neću nadam se pogriješiti.....ako nebude valjao, skinem motor, drugo na željezo....ima 3500kg i vratiti ću uloženo.......

stavio sam link sa njegovim podacima, bubanj je 106cm, zmaj ima 78cm.......heder 2,6m zmaj 3m, ima 3 brzine mjenjač, zmaj 2 brzine, ima bunker 1700 litara, zmaj nema bunker......itd itd
 
Ne bi se vise petljao sa pravljenjem bunkera jako nezahvalan posao i na kraju opet nemas stvar kako dolikuje... A ako mozes da uzmes onog Claas-a sa linka sto si postavio za te pare ja bi to sutra kupio.. Izgleda super...

- - - - - - - - - -

@ciro,nemoj se javno hvaliti da ti je previse mali.........mislim na bunker

Nemoj da pokvarimo i ovu temu... Da opet pocnemo.. :haha: :haha: :haha: Nego odgovori na ono sto sam te pitao... :osmeh:
 
za sada sam najviše za claas-a, možda u ponedjeljak ga odem pogledati.......pa ću više znati u kakvom je stanju kada ga uživo vidim......
 
Da li neko zna da li i gde ima da se kupi ova spojnicka iz zvona za pogon kaiseva sa Zmaj-a 162 (mercedes motor) , na ovoj sa slike su pojedeni nutovi i remenica ima dosta lufta , e sad da li kupovati drugu ako ima da se nadje ili da se masinski obradi , ako neko ima predlog hvala u napred...
image1610.jpg
[/IMG]
image1611.jpg
[/IMG]
image1609.jpg
[/IMG]
 
Kolege imam jedno pitanje u vezi Zmaj kombajna,dali mogu da vrsim kukuruz sa sitom za psenicu ili moram kupiti posebno sito za kukuruz?Hvala svima unapred
 
Nemoraš da kupiš kukuruzno sito, možeš da radiš i sa ovim za žito samo ga dobro otvori i radiće isti posao, jedina mana je što ćeš morati češte da ga čistiš jer oće malo kukuruzovina da se nagomila na njemu ali ništa strašno očistiš ga na svakih 3-4 hektara i ideš dalje.
 
Ne bi se vise petljao sa pravljenjem bunkera jako nezahvalan posao i na kraju opet nemas stvar kako dolikuje... A ako mozes da uzmes onog Claas-a sa linka sto si postavio za te pare ja bi to sutra kupio.. Izgleda super...

- - - - - - - - - -



Nemoj da pokvarimo i ovu temu... Da opet pocnemo.. :haha: :haha: :haha: Nego odgovori na ono sto sam te pitao... :osmeh:


pogledao sam claasa uživo, onako nabrzinu.......dosta je dobar, samo poklopac jedan nije ispravan od elevatora ovršenog zrna, ostalo je OK......sada ovaj vikend nemogu, al slijedeći ga idem detaljno pogledati i probati, pa ću donijeti odluku, ako sve bude štimalo, kupujem........
 
Ako ti posle nesto zatreba (ako kupis tog Claas-a) imam neke delove za njega viska pa ako ti trebaju,ti me kontktiraj... Neka stoje u rezervi meni netrebaju ne stimaju na Mercatora..
 
Ako se radi o perforiranom ,za kuk. bi trebalo 0d 15 do 18 cm.Medjutim kakve su godine izgledada će se taj standard spustiti na 12 -13 mm.Već 4- 5 god nema onoga zrna dužine 1.5cm.Zato ovi što i dole imaju podesivo mogu da prigušuju do mile volje,i to ima prednosti.
 
Nazad
Vrh