ZMAJ kombajni

Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju kukuruznih i zitnih sita ?
Ja imam oba petersonova sita i gornje i donje :) ...posto jos nisam vrsio kukuruz a planiram sledece godine pa nzm kakva bi kombinacija sita bila najbolja.
 
Imam jedno strucno pitanje. Koliki zazor treba da imaju okidacke ploce( dole-gore) na zmajevom cetvorednom adapteru?
 
Najčešće je to 34 mm na ulazu i 40 na izlazu.Sužavaju se u slučaju sitnijeg klipa i sitnije stabljike, a šire ako su sočne stabljike i krupniji klip.U slučaju suvih stabljika izlaz se skroz otvara kako bi bilo što manje lišća u vršidbenoj komori.
Ako je to to onda je tako jer ne znam gde je to gore-dole.
 
Poslednja izmena:
Najčešće je to 34 mm na ulazu i 40 na izlazu.Sužavaju se u slučaju sitnijeg klipa i sitnije stabljike, a šire ako su sočne stabljike i krupniji klip.U slučaju suvih stabljika izlaz se skroz otvara kako bi bilo što manje lišća na komušačkom stolu.
Ako je to to onda je tako jer ne znam gde je to gore-dole.

Strucan odgovor,kao i uvek. Onda sam ja pravio veliku gresku, ja sam stavljao ulaz siri,a izlaz uzi...
 
Najčešće je to 34 mm na ulazu i 40 na izlazu.Sužavaju se u slučaju sitnijeg klipa i sitnije stabljike, a šire ako su sočne stabljike i krupniji klip.U slučaju suvih stabljika izlaz se skroz otvara kako bi bilo što manje lišća na komušačkom stolu.
Ako je to to onda je tako jer ne znam gde je to gore-dole.
otkud komušački sto na Zmaj kombajnu :sta:
 
Evo jedna 141-ica sa hidrauličnom lulom.:osmeh:

big_6k-1380742249.jpg
 
Ostao mi kombajn u njivi prosle nedelje i doteracu ga tek prekosutra. Jel moze da mi pukne hladnjak od mraza? Nisam ispustio vodu.
 
Nazad
Vrh