ZMAJ kombajni

Razmisljao sam da mu malo zagrejem karter nekom vatricom odozdo,da lakse upali, za tankanje imam 15, 20 L, nisam znao da treba puniti pri nizim temperaturama. E sad imao je period kad je lezao 7 godina bez paljenja i upalio sa 5 litara. Valjda ce sad sa 20, jer nazalost para nema za vise :D
 
Hteo bih da kupim kombajn ZMAJ 171, ako znate nekoga ko prodaje ovakav kombajn javite mi na pp ili ovde u temi.
 
Meni se čini da je creva povezao paralelno sa crevima varijatora vožnje a moment slavine (kugla ventil) služe za aktiviranje.
 
Jel mi moze neko reci,koliko propisno oklagije na zmajevom adapteru treba da bude razmaknute. Kod mene je to neko izgleda ranije sirio bez potrebe,i sada ne okidaju kako treba. Okidaju skroz gore i desava se da zaguse.
 
jel imaš tarup tj. sečku
ako imaš moraš više nego što je propisano po katalogu 26mm
kod mene je 32mm
kako su ti naštelovani noževi na valjcima,ako su odmaknuti ili istrošeni pri vrhu hoće to da se dešava kad je žilava ili vlažna stabljika
 
jel imaš tarup tj. sečku
ako imaš moraš više nego što je propisano po katalogu 26mm
kod mene je 32mm
kako su ti naštelovani noževi na valjcima,ako su odmaknuti ili istrošeni pri vrhu hoće to da se dešava kad je žilava ili vlažna stabljika

Daaa,secku sam ugradio medju prvima. Te kontra nozice skidam i ostrim svake sezone i nemaju veci zazor od 1 mm. Jako visoko su okidali,skor gore pri kraju i kada ga poteram malo brze ne stigne da okine vec pocne da gura(neko pre mene razmakao oklagije skroz). Ja sam uzeo jednu cev 30mmx30mm i izmedju zeciji usica sam je stavljao i nastelovao sam tako za prinudno,dok ne dobijem odgovor na forumu.
 
Motor IMR s 44 na kombajnu Zmaj 133, poceo da baca plavi dim na auspuh i trosi ulje, motor je 1988 g. u radu se ne grije, pritisak drzi od 3.5-4 bara, al' eto problem taj sto baca plavi dim i trosi ulje, sta je vase misljenje sta raditi na motoru ? I kakva su vasa iskustva sa motorom Tam 75, da li njega ima ko na kombajnu i kakva su iskustva sa njim ?
 
Na kombajnu (zmaj 142) mi se desava da pocinje sam da ubrzava u radu, i onda moram da ga smanjujem na varijator, i to tako vise puta. Ne desava se bas stalno, ali prilicno. A kad ga smanjim na varijator ni to ne traje dugo, pa opet ubrzava. Pre neki dan mi se cak desilo da je ubrzavao dok je isao uzbrdo(skidao sam neke njive sa dolinama). Sta bi tu moglo da bude razlog?

Dal je izvodljivo(ako je problem u ravodniku, gumicama ....) da nekako iskoristim onu srednju palicu koja sluzi za dizanje vitla na zitnom hederu, a sada ne sluzi nicemu? Sigurno je ispravna posto je najmanje radila od sve 3 palice.
 
Obrljan94
user-online.png

ja sam imao isti problem sa bivsim kombajnom zmaj 133 trosio je 2l ulja na 10 hektara resio sam skidanjem glave motora zamenom vodjica , ventila i gumica
 
Cim ulje odlazi kroz auspuh a ne kroz iber onda je najverovatnije problem glava ili turbina, a posto turbinu nemas onda znas sta ti je ciniti.
 
Na kombajnu (zmaj 142) mi se desava da pocinje sam da ubrzava u radu, i onda moram da ga smanjujem na varijator, i to tako vise puta. Ne desava se bas stalno, ali prilicno. A kad ga smanjim na varijator ni to ne traje dugo, pa opet ubrzava. Pre neki dan mi se cak desilo da je ubrzavao dok je isao uzbrdo(skidao sam neke njive sa dolinama). Sta bi tu moglo da bude razlog?

Dal je izvodljivo(ako je problem u ravodniku, gumicama ....) da nekako iskoristim onu srednju palicu koja sluzi za dizanje vitla na zitnom hederu, a sada ne sluzi nicemu? Sigurno je ispravna posto je najmanje radila od sve 3 palice.

Istrošeni su ti kajševi od varijatora vožnje.
 
Mozda jesu, al neznam dal je bas to razlog, evo danas sam skroz izgubio spori varijator, stalno ide brzo, i tek ponekad (jako retko )uspem da ga usporim,juri kroz njivu ko djura djakovic,
 
Mozda jesu, al neznam dal je bas to razlog, evo danas sam skroz izgubio spori varijator, stalno ide brzo, i tek ponekad (jako retko )uspem da ga usporim,juri kroz njivu ko djura djakovic,
Meni se isto desava kod 162 pa je majstor pregledao i nasli smo vise problema nije samo do kaisa.Sledi kompletan remont varijatora.Probajte malo spanovati na menjacu treba je malo spustiti ako je kais labavo meni je nesto pomagao ali nije to to.
 
Nazad
Vrh