ZMAJ kombajni

Zanimljiva spravica, @Traktorist moze neki snimak istovara i jos neka slika, rade ljudi jos prljavije sa originalnim verzijama beraca kukuruza tako da ovo i nije tako strasno!
 
Čisto da okačim slike da ne bude posle da nema zupčanika za dob za 171:

2ynrr81.jpg


5o5ba8.jpg
 
Na koliko si najmanje uspeo da skines obrtaje doba? Ja sam sredio gonjenu remenicu i distancere i uspeo da dobijem 380-400 obrtaja. Obrtaja odbojnog bitera nisam merio ali mislim da motor cak ima i malo vise obrtaja nego sto bi trebalo.

Ako nisi radio kukuruz na tako malim obrtajima, mozes da dozivis blago nezadovoljstvo jer moze da ti se desi da separator ne moze da izbaci dovoljno dobro sapuriku na slamotres pa da lupa malo i da mumla kombajn..
 
hitno pitanje za znalce......

imam dilemu između 2 kombajna

jedan je dobar zmaj 132, bez bunkera i kabine, jako dobro stanje......3m kosa

drugi je claas mercur, ima bunker, nigdje trul, motor doslovno suh izvana perkins, stanje kao i zmaj, kosa 2,6m, ulaz mislim da je 100 ili 105cm, 3 brzine mjenjač (brži na cesti)......kočnice bolje rade nego na zmaju

za koji bi se vi odlučili, iako mi više odgovara malo uži heder.......gume su odlične na oba kombajna


evo i slika za usporedbu:

 
Poslednja izmena:
Samo naglasi koja mečka .Dali MIMIKA ili još neka starija što su Prle i Tihi se ganjali sa Švabama.
 
spasoje, ima nešto i u tome što kažeš......razlika je samo u 12 godina.......ako tako gledamo, oba su već odavno za muzej
 
U ovoj situaciji sve mi se cini da bi se pre odlucio za Claas-a... Evo i zasto... Kaze covek treba mu uzi heder,ako je brdovito Claas ima bolje kocnice i ne podize se od pozadi kao Zmaj za svaku sitnicu (bar ne moj Mercator)... Ima bunker a to ce ti mnogo ali mnogo olaksati,nemoj ni pokusavati da ogradis okolo limom i da posle rastovarujes kofom ili lopatom jer to su muke!!!! Tako rade neki kod mene u selu i nemogu ni krug da obidju sa tim bunkerom,tu bi je odmah ulaganje da kupis orginal bunker za Zmaj,pa posle nadjes nekog da ti ga montira (ako neumes sam).... Ja sam mucio te muke sa mojim 132 i rekao sam nikad vise... Bolje 20 godina stariji bunkeras nego nov dzakaros!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ciro jedo cu uvjek rec s tim "zapadnim" kombajnima imam ga ja, problem postoji kod toga, ja imam problema s glavnom pogonskom osoovinom u debalansu je vjv je smotana remenica otresa mucim muku s tim, za zmaja opet djelova u svakom šljiviku sto sam i reko članu koji me kontaktirao na pp, ja kad bi uspio prodat svoj kombajn kanio bi se i ĐĐ i svega drugog samo bi iso na Z-141, Z 142, jeftiniji su dosta za odrzavanje a da ne pitam kolko su jednostavniji, na zmaju imas 4 remeena a svaki claasov kombajn je nabijen i zbijen i tu nema price, ja sam naletio na loš kombajn i to mi se obija o glavu ko da ja to ne znam, znam da mi je i osovina u debalansu ali pošto je nova 3000€ original, za te novce kupim neku kršinu od zmaja koja ce izgurat sezonu i nepada mi napamet kupit osovinu, problem je sto taj kombajn ne moze odradit kolko novaca moze pojest jednom kad krenes ulagat tome nikad kraja osjetio sam to i proklinjem dan kad sam merkatora kupio ako cu iskreno rec, odradi poso, al jedva, ovaj kolega uzeo zmaja pretreso ga za neku sicu godisnje skida po 150 jutara a ja stojim i čudim se, je claas bolji kombajn al su djelovi preskupi za kombajne koji su strai po 30 godina i ne isplati se ulagat u njih !
 
JA sa mojim gotovo da nemam problema dobro sam ga platio u startu i stvarno izabrao i nema sta samo elzajeve gorivo ulje i pici.... Nikakve osovine remenice i ostala cuda nisam menjao... A da su skupi jesu i da im je doslo vreme da se menjaju jeste ali ko ce da menja kombajn na ove cena... Ja licno razmatram soluciju da prodamo Claas i ZMaj i doplatimo malo love i uzmemo nesto malo novije da nam bude lakse i konfornije raditi ali treba ::novac::... Za sad mi jednini kombajna zapada za oko Case 1660 ( ili neki iz te porodice 1640-1460 i tako to ako nisam pogrsio brojeve).. :osmeh: Ali moj cale ni da cuje hoce opet Claas... :osmeh:
 
ja imam 142 83 god ide da kucnem u drvo ne radim puno za sezonu zitna i suncokret varijanta kako krenulo bice berac a ne adapter za kuruz ako budem menjao bice 171 sa mercedesom nis vece spori su u p.m. ali zmajevi rade a delovi zadnje sto imam je osovina bitera pukla nova 90 evr (o materijalu necemo pricati) zato kazem ko radi 250 kj zemlje svoje moze sa zmajem da odradi poso sa 142 143 a sa vecim da ne kazemo mada ja preferiram samo 142 i 171 od manjih se ogradjujem nikakva iskustva nemam sa njima ni vido ih nisam zato cutim a veci su rekli sve o sebi pogotovo 191 kao zmajev odgovor na djuru djakovica 1620 ma nista a ko moze da si da izbor za veci ja bi oma uzeo djuru ili dajca 1620 masinka za te pare zajebala vek
 
Ja mog zmaja 132 pretresem pred sezonu izmenjam za 300e i lezajeve i remenje od a do s i cepa celu sezonu zito i soju skine oko 50 do 80 kj godisnje ja sam prezadovoljan nemam potrebe da se vatam za marku vatam se za delove.A sto se tice same srsidbe moze da se usteluje da radi bolje od novih kombajna sto se da videti ovih dana iz prilozenog po njivama kako nice samonik zita.Eto to je neka realnost voleo bi i ja da imam classa al sta cu kad ode npr osovina prijemnog bitera ili bos pumpa dizne i eto taj potrosni materijal dok vijam delove prodje sezona.Ko voli nek izvoli...
 
Ja znam šta kažem, zmaju 141,142 skidam kapu kombajn je prost a odradi jako dobar posao, a sad ko hoce Claasa i neku zapadnu masinu nek istrese u startu puno vise novaca i opet moze kupit mačka u vreči kao ja, zmaj je i spor i mnogi ga kude, al odradi polako cijeli dan i odradi dobar poso ;)
 
Sto se tice Zmaja za delove je zakon... Kad nesto zaskripi prva prodavnica i nadjes sve sto ti treba.... Zato ne bi dao moj 132 jos uvek jer ako ne daj boze nesto crkne na Claas-a ovaj ga zemeni nekoliko dana dok ne otklonimo pa ponoov krecemo u paru... :osmeh:

A da moze da bude i obrnuto sve zavisi kako kada.....
 
Nazad
Vrh