ZMAJ kombajni

Opa, vidio sam da napukne al nisam vidio da pukne po pola cijeli jos tu samo novi pomaže ili uspijete to iskrpat ?
 
desava se da pukne ceo meni se na klasu desilo letos u zitu 2 puta e sad ne znam razlog ali sam ih izvario , malo ojaco i rade poso.
 
Bolje i on nego vratilo.1980G moj otac doterao ZMAJ 132 iz fabrike ,naravno sa presom na njemu.Ja sam imao 16g. i sećam se ko sad. Čija je bila pamet da presa sirovu slamu ni sam neznam ali smo mi uglavnom presali .Ona je vezala tj nije vezala u onu manilu špagu,i imala je nazad vrata od cevi koja su se mogla podešavati i naravno zatvarati i otvarati. Prve sezone jedno veče pošli kući i čovek navalio da svratimu kod njega i ovršemo .Nismo spustili vrata i nako 50 .ak metara smo primetili da nešto neštima.Šestouglać i ostalo remenje je bilo toliko našpanovano da su se svi slamotresi pokršili u komade. Bio je to veliki šok i nepoznanica za nas .Jedan čovek u drugom selu imao tad Autogeni aparat i sve povario i posastavljao. Radio je dva dana .Tako je kombajn i prodat nakon 10 g.
 
Poslednja izmena:
Nisam video vecu budalavstinu nego onu presu za kombajn!!!!! Nemogu da verujem da je svako ali svako domacinstvo koje je kupilo kombajn sa tom presom pozadi idalje je cuva u supama a presa je skroz zardjala i propala!!!! Ja sam uz moj Zmaj 132 dobio i presu (komplet) i sutra dana sam je rasturio (uzeo osovine) a resto dao na otpad..... :haha:
 
img20130908173425.jpg
img20130908173520.jpg
danas probali ide super samo mnogo prasine pa smo morali:ppozdrav:
 
Imam problem sa AC pumpom na 142, najme posle 40-50 kj probija membrana menjao sam je vec dva puta i danas opet probila, sta moze biti uzrok tome?
 
da li je to ona IPM-ova iz beograda plava kutija.. ako je ta onda je normalna pojava jer su jako lose.. drug pre 3 dana promeni trecu ove godine a uradio je oko 200 kj..isto 142..
 
da li je to ona IPM-ova iz beograda plava kutija.. ako je ta onda je normalna pojava jer su jako lose.. drug pre 3 dana promeni trecu ove godine a uradio je oko 200 kj..isto 142..
ugradi elektricnu od nekog auta i resio si problem.

- - - - - - - - - -

sdc10067.jpg
[/IMG]
sdc10069.jpg
[/IMG]
izbacis ac pumpu i zatvoris taj otvor ili izbacis samo pogon pumpe pa je vratis natrag. moja elektricna je 0.2 bara. desava mi se da mi opada gorivo zbog onog spoja cevi gume na metal ali lako se luftira i teraj dalje. pumpa je prikljucena na kontakt bravu tako kada palim ukljucim kontakt i sacekam par minuta i to je to
opada gorivo samo keda duze stoji a i to cu resiti tako sto cu dole ugraditi slavinu za gorivo ili nepovratni ventil
kvalitet nase male privrede me naterao na ovo jer je ulje puno skuplje od bilo koje pumpe a ova je kostala nekih 2500 din
 
Poslednja izmena:
Nz sta moze da bude,desava mi se na 143-ci da mi iskoci iz 1 brzine? Pocne da uji onako kao kajis varijatora i samo iskoci,nekada 2 puta u prohodu nekada jednom u 5h.
 
Nazad
Vrh