ZMAJ kombajni

i ja imam u planu tako nesto da napravim ali da bude bunker na samom kombajnu a to mora biti uradjeno od lakih materijala npr aluminijuma zbog dodatne tezine na sam kombajn

Ima prave ljudi u Padini više vrsta tih elevatora,ima sa strane što ide prikolica i iza kombajna,ima sa više ventilatora da izduvaju lišće i plevu,ima na kaiševe ili pumpa sa posebnim uljem što tera elevator.
 
drustvo ja radim sa kombinacijom 16 43 suncokret a posle menjam samo veliki zubcanik stavljam 52 ali nisam radio sa malim zubcanicima za kukuruz na ustima jel moze da se radi suncokret sa malim ja sam radio sa velikim do sada ali mislim sutra da rmenjam na male

moze sa malim lancanicima i soja i suncokret bez brige.......samo peglaj......
 
Sto se mene tice ovo je izuzetno lepo i zanimljivo.Svaka cast za osobu koja ovo pravi.Da se nasa deca ne igraju samo glupostima sa zapada koje nam oni namecu decenijama vec malo i nasim stvarima koje su napravljene od nase ruke i nase pameti.Bravo.
 
attachment.php


attachment.php

attachment.php
 
jesam problem je bio kod kose ploca koja nosi reduktor je bila podignuta za 20 milimetara tako da je reduktor bio podignut gore samim tim je dizao kosu gore i sve krljao promenuo sam ceo reduktor drugi nov posto mi je puklo kuciste skinuo plocu dole sve spustio za 18 milimetara tako da sad kosa ide ravno . pre neki dan sam kosio suncokret sve je islo dobro reduktor nije cak ni mlak nista se ne cuje i ne greje valjda ce tako ici i ubuduce
 
Dragane, lepo izgleda (i korisno) nastavak bunkera. Obrati pažnju da ti se ne "naduva" bunker prema motoru jer si skinuo onaj široki lim na kome se nose poklopci i prebacio ih višlje na nastavak. U suncokretu neće jer je lagan ali u soji i kukuruzu obrati pažnju.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh