ZMAJ kombajni

Da ti iskreno kazem ja se ne bi usudio da vozim tako bez tog osiguraca.... Moze da se otvori a ti da se nesto zamislis i prodje dosta vremena dok ne primetis!!! Planiram i na moj Zmaj 132 da napravim isto kao ti... Sto je sigurno sigurno je....
 
Pozdrav svima.Da li neko zna da li na kombajima marke Zmaj postoji lancanik 41 zub sa razmakom izmedju vrhova zuba 21mm(tj za lanac 3&4 coli)??
 
Imam slike kako izgleda na kombajnu.Za jednoredni ne znam,mislim da ima ali ja ga nemam.



 
1z6cojl.jpg


i ja tako radim suncokret,stim da je kod mene taj manji lancanik ima par zuba vise nego kad ide na kukuruz ,znaci malo brze od kukuruzne varijante
 
I mi isto radimo suncokret sa prenosom 19/34 odnosno oko 470 obrtaja... Za kukuruz samo umesto 34 stavimo 52, i dobijemo 300 obrtaja... Slike sam stavljao jesenes, kad smo montirali kombinacije, al se nesećan na kojoj su strani... S tim da kod nas ovi lančanici stoje sa suprotne strane i lako se montiraju za 5 minuta se stavi jedan ili drugi lančanik, kao kod Kristala.
 
pa i ja sam oduvek radio sa kukuruznom varijantom korpa, blindiri nego sam kupio povoljno na vasaru ovu garnituru pa se ispostavilo da je manji lancanik za par zuba veci mislim da ce i ovako dobro raditi jer nema velike razlike
 
Znam da ima fabricki ali to je kod mene odavno prestalo da radi pa reko ako ima neko bolje resenje da je neko uradio????

Uzmes jednu staru neispravnu sirenu,ja sam uzeo od fergusona,pocupas ono sto ima napred ostavis samo zadnje kuciste. Zatim uzmes jedno prace unutrasnje gume oblozis,kroz sredinu probusis i stavis jedan sraf sa signalnom zicom,i zasrafis u krug. Ja sam tako u radio i kada se napuni uvek lampica signalizira.
 
drustvo ja radim sa kombinacijom 16 43 suncokret a posle menjam samo veliki zubcanik stavljam 52 ali nisam radio sa malim zubcanicima za kukuruz na ustima jel moze da se radi suncokret sa malim ja sam radio sa velikim do sada ali mislim sutra da rmenjam na male
 
Nazad
Vrh