ZMAJ kombajni

kod drugara su se pojele skoro nacisto lopatice na osovini u bunkeru. isto ga je zezalo dok nisam skinuo i navario limom dosta vece i na pocetku priblizio jedne drugima. sad mora drzati zatvoren jel izbacuje preko bunkera ali zato otprema odlicno. bunker do vrha napunjen a negusi elevator.mogu i poslikati samo sto me zeza neki djavo da mi nece slike da uploduje na net.
 
Vico ajde ako nije problem, nije to hitno... Kod mene je bila problem zvrcaljka, i to je zamenjeno, i sad nema problema, nabija on u bunker, ali ipak nije to to...
 
ima fabrički prekidač sa gumenom membranom
70ac9e272029970.jpg
[/URL] [/IMG]

Znam da ima fabricki ali to je kod mene odavno prestalo da radi pa reko ako ima neko bolje resenje da je neko uradio????
 
nije problem slikacu ovih dana mozda i sutra cim stignem. sto se tice signalizacije za bunker ovde neradi ali sam smislio jedno prosto resenje na 142. pri vrhu cu proseci jedan pravougaoni otvor da se vidi iz kabine sa sedista i postavim pleksiglas staklo od 3-4mm debljine.to moram jos da odradim a pleksiglas taman imam parce od 30-20 cm.
 
Najednostavnije resenje za signalizator bunkera:uhvatite jednog detlica zatvorite u bunker i kada ga masa pocne stiskati on ce poceti da vam kuca u lim i nema boljeg resenje jedino da bi signalizator dugo trajao morate ga redovno hraniti i davati mu vode!:osmeh:
 
To moze kad je bunker ispod vrha kabine, ali kad je nadogradjen nema sanse da se vidi iz kabine. Samo nekako uz pomoc lampice i zvucnog signala... ili vodis ''crnca'' da stoji na krovu i javlja kad je pun bunker :ideja:
 
jedan retrovizor i sve vidis.resenje se nekvari sto je bitno. prosto a radi. e za slozenija resenja treba isprobavanja jer da je tecnost zgodno se uradi na sistem plovka. ali zito to zatrpa pre nego podigne da aktivira.mozda bi i uspelo ali u blizini lopatica da bude pa na polugu da aktivira taster prekidac za signalizaciju. dalo bi se resiti samo vremena i isprobavanja treba.mislim nesto na sistem plovka u vodokotlicu.na tako nesto slicno da se odradi
 
Prozor na bunkeru je prava stvara, preporodio sam se od kad sam ga ugradio i sad nadogradnja i gotova prica. a pre toga sam uradio spiralu, naj veci zez je bio na pocetku spirala je bila dosta slizana i vecina zrna se vracala ponovo u avcug, od kad je navaren lim i povecana povrsina spirale nema vise problema. cim izadjem iz parcele na tom pocetku tj. izlazu zrna iz avcuga odmah se stvara rupa, sto znaci da je zrno brzo ogurnuto i stvara se prostor za novo.
 
Kako ste resili da vam se vratanca aucuga ovrsene mase ne otvaraju.Vise na njivu ne idem dok to ne resim.Imam neke ideje ali mozda neko ima bolje resenje.:ideja:
 
Gumeni dihtung da vrata mogu lepo da se stisnu i zakače.

Matiću, mislim da u kukuruzima ni guma ne pomaže. Uvek se nađe neko stablo koje zapne zakačku i lepo otvori apcung. Svake godine pred vršidbu kukuruza zalepim zakačku širokom samolepljivom trakom ili je vežem žicom oko apcunga.
 
Montoya ajd ti to slikaj da vidim to rešenje pa onda neću morati vezati žicom i trakom :sta:
nemam gde da slikam,na prošloj 142-ci je prethodni vlasnik to namestio
a na ovoj nikad se nije otkačilo jer zakačka stvarno drži dobro a imam tarup tako da nema šta da je otkači
jedino mi se desilo prošle godine da se otvorio gonji poklopac na apcungu neovršene mase i tu je malo zvrcao kukuruz dok nisam primetio
 
Nazad
Vrh