ZMAJ kombajni

Jel ima neko sliku adaptera za suncokret na malom zmaju? Konkretno me interesuje kako je to povezano preko duplih prstiju. Uzeo sam adapter od Zmaja 131 i treba da ga prebacim na 780. Ima nekih cuskija sacuvaj Boze.
 
Nije bilo tako sa starim adapterom za 780. Malo drugacije se montiralo, pa sam danas bio u rebusu ne znajuci sta da radim sa viskom materijala. Hvala na fotkama, pozdrav.
 
Ima li neko mozda slike ili neki video snimak od Zmaja 780 sa kukuruznom adapterom???? Jel to moguce???? I jel neko nekad vrsio kukuruz sa 780???
 
Nisam video ali sto da ne moze. Ide to ko vetar kad se nasteluje. Pogledaj ovo<a href="http://www.youtube.com/watch?v=N_AA0Kbeb8g" target="_blank">
, uradio ga covk ko raketu, do duse u psenici.
 
Kako ga ovaj tera ja odavde vidim da nije pokosio dobro ko zna sta ispada pozadi
 
Ovaj sa snimka nije uspeo ni da pokosi svu psenicu jel je na 780 spora kosa... A sta prosipa to nemogu ovako da ocenim ali sigurno prosipa... Nije on za ovu brzinu....
 
drugari imam 142 i na njoj satovi od obrtaja doba i brzine elektronski zna li neko de bi mogo nabaviti te senzore il da prepravljam na mehanicku varijantu.
 
Isti problem imam i ja na Z135.Lako je naci satove ali onaj elektronski uredjaj sto se kaci na pinjon mislim da nema nigde.Pitao sam ovde na forumu i niko ne rece nista.Ako znas kako da se prepravi kazi pa da prepravim i ja.Bas mi je bezveze da mi Z135 ne pokazuje obrtaje bubnja.
 
Imam jedan problem na Zmaju 132. Hoce da izbacuje iz prve i tesko ulazi, i u rikverc tesko ubacuje, sa drugom brzinom je sve u redu. Da li neko moze da mi kaze sta je to? Jos jedna stvar, menjac se malo trese, proverio sam sve nosace i sve je dobro...
 
Imam jedan problem na Zmaju 132. Hoce da izbacuje iz prve i tesko ulazi, i u rikverc tesko ubacuje, sa drugom brzinom je sve u redu. Da li neko moze da mi kaze sta je to? Jos jedna stvar, menjac se malo trese, proverio sam sve nosace i sve je dobro...
i kod mene je ista situacija,hoce ponekad da izbaci iz prve,ali evo tako vec uradio dve sezone,kod mene,a sad planiram da otvorim da vidim o cemu se radi,verovatno ovo gore sto kolega rekao,inace ako ti se trese menjac da se nije razlokalo kuciste na kome se drzi menjac ovamo do motora,i meni je tu dobio luft pa sam ubacio male limice i zavario dok ne budem sredjivao menjac pa da sredim i to:ppozdrav:
 
Da lezajevi.Ima ih vise komada i nesrazmerno su mali u odnosu na kombajn.Kod mene je izbacivalo i kad je sve unutra u redu,bez ikakvog kvara.Jako je to nezgodan i mali menjac za tu masinu.Ima sanse i da ne ubacujes dovoljno ako nisi dobro nastelovao rucice.U svakom slucaju taj menjac treba svake godine da se rastura i da se traze kvarovi.
 
Ovih dana sam menjao hidro pumpu na Z- 142 i prao filter pa me zanima ako neko zna koliki pritisak ulja tj, na koliko bara se otvara sigurnosni ventil u sistemu ???
fotografija0360.jpg
[/IMG]
fotografija0361.jpg
[/IMG]
 
imam pitanje za zmaj 142. da li je moguce da se ovrse pasulj sa njime i kako.da li je to ko radio .ima samo zitni uredjaj . jedan kod nas je prepravio 133 da moze da ovrse pasulj ali neda prici kombajnu. treba nam samo za nase potrebe pa ako je moguce uz manje prepravke i stelovanje voleo bih ako bi nam mogao objasniti. unapred zahvaljujem
 
Ja sam jedared probao da vrsem pasulj ali sam primetio da ga dosta lomi.Onda sam shvatio sledece.Brzina bubnja mora biti jako mala i mislim da se ta brzina ne moze nastelovati kaisem.Dalje neophodne su drvene dob sine koje nisu nazubljene.Kada sam od jednog lika pozajmio te sine onda je bilo jako malo loma ali ga i dalje ima jer je brzina prevelika.Mislim da mora biti izmedju 500-600 obrtaja.Jako je lepo kod Z133 koji ima sortir cilindar jer onda separira pasulj u dve klase,sitniju i krupniju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh