ZMAJ kombajni

Ima li negde da se kupi taj filter od hidrauluka pošto je moj malo oštećen (tako je došao od bivšrg gazde).
 
nesto smo razmisljali da broj obrtaja doba smanjimo donekle manjim gasom na motoru i rucno ubacujemo pasulj. nesto sam nacuo da brzina doba treba da je oko 400 obrtaja.onda bi na 2/3 gasa donekle umanjili a ostalo stelovanjem na kaisu .e sad da bi otpremio jedino upola zahvat ili rucno ubacivati.posto smo hteli manje povrsine da zasejemo pasuljem oko 1 ha obojica.
 
bit će ti dosta loma, pogotovo ako se radi o slavoncu.....jer niti jedan kombajn sa žitnom korpom nemože raditi grah........lom se kreće oko 50% a to je jako puno.......postoji original adaptacija za grah za z141 i z142 da se ubaci, ja sam ju vidio uživo, i to nema nikakve sličnosti sa žitnom adaptacijom, čak se i lanac stavlja na bubanj, i jedan veliki lančanik, kako bi se smanjili brojevi okretaja.......pa perforirana sabirna, poklopci sa rupicama na elevatorima....itd itd
 
Frad je proizvodio taj filter za Prvu petoljetku jeru su oni proizvodili kućište i komlet hidrauliku za Zmaj kombajne.Da li ga i sada proizvode to stvarno ne znam.
Još jedna dopuna za filter.Njega je portebno čistiti na svakih 250 radnih sati kombajna, naravno ko ga ima!
 
Koje ulje sipate u motor na kombajnu Zmaj 133, da l' sipati 15W40 ili sipati 20W50. Kakva su vasa iskustva, koje je bolje sipati ?
 
Bilo kakvo smanjivanje gasa ce sigurno izazvati zaglavljivanje bubnja a to se sa pasuljem extremno tesko odglavljuje.Najbolje je da stavis drvene sine i da lancem smanjis brzinu ali to ti je sve jako komplikovano i pitanje je isplativosti.Ja sam bacao u kombajn i u mestu kao sto ti kazes na pola gasa pa mu posle dodam gas da bi slamotresi istresli masu.Ali nije to to.Ne veje dobro a oce i tad jako da zaglavi pa i ne mlati pasulj bas najbolje pa mora po drugi put da se ubacuje.Kad sam stavio drvene sine sve je bilo puno bolje tj u datim okolnostima bolje nisam ni mogao da uradim.
 
Nadogradnja bunkera, sutra ce da cucne gore.
attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Ljudi, pustite prepirke..... nego kad smo vec kod te nadogradnje bunkera da li je neko resio signalizaciju punog bunkera. Ili prostije, kad se napuni da javi u kabini da je puno????
 
Vidim zato i pitam... :) Možda ćemo dobiti neku povoljniju cenu...

Ja sam razmišljao da uradim tu nadogradnju, međutim po meni to nije posao jer je Zmaju ipak problem da nabija u bunker, e kad bi se avcug produžio, onda bi to već bio posao. Kod mene u selu su bile dve 142, kojima je avcug ovršene mase bio produžen 30-ak cm, i one su poprilično brzo radile, ali skoro da nisu nabijale u bunker...
 
Neradi ni to posao, kod mene je stavljeno 3 lopatice više i opet mora da se uspori kombajn kad napuni bunker do osovine... Ove143 su uvek drugom terane, i nikad nije bilo problema...
 
De mi recite kolko kod vas u Srbiji dođu lanci uvlačnog grla za Zmaj 142 kolegi trebaju a kod nas su pre skupi, skuplji su od lanaca za merkatora kod zastupnika za Hrvatsku kolega kaze 3 lanca 550€ :sta:
 
Nazad
Vrh