ZMAJ kombajni

Attila,šta sve tu ide?

Ja sam sve dao šta sam imao a to su kljunovi, šine gornje i donje, stranice, vitlo, lim koji ide ispred vitla, onda šajbna na kojoj ima prelaz sa remena na lanac jer mali vitlo pokreće lanac, i skida se nosač vitla i umesto njega ide samo jedno parče tog držača na koji se prebacuje variator vitla mislim da sam sve nabrojao.
 
shale, ajd postavi još koju sliku, samo djelova koji se ubacuju u kombajn za vršidbu suncokreta......gogi666, što ti je to taraba???? mislim na kombajnu.....
 
Ja kad sam se raspitivao heder kompletan sa kolicima u nekom solidnom stanju nisam nigde našao ispod 1500 evra, a adaptacija mislim da nije više od 600 plafon 700 evra., mada verujem da može i za manje da se nađe...

ako vas interesuje, imate u Leskovcu 3 komada u bivšoj fabrici lemind, doveženi su iz jedne poljoprivredne zadruge koja je otišla u vražju mater, nisu u nekom zavidnom stanju, ali uz malo strpljenja mogu da se srede jer 99 % delova imaju, ako vas interesuje mogu vam nabaviti broj telefona ....
 
Jel zna neko tacnu dimenziju remena za pogon vitle na Zmajevom hederu za suncokret?Na mom starom se ne vide brojevi,koliko sam izmerio od prilike trebalo bi 2350x20(22) ili 2400x20(22).
b5oo.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Nadam se da se clan Kiraj ne ljuti so sam uzeo njegovu sliku kao primer.
 
Poslednja izmena:
Radićemo adaptaciju ovih dana pa ti javim.Ja sam uzeo prošle godine za rezervu ali se ne sećam koji je broj.Inače na stari ni ja ne vidim.
Nema ljutnje za sliku.:osmeh:
 
Mi teramo po 6 redi.Obrati pažnju na krajnje razdeljivače ,ako nisu tako urađeni ,kad teraš 6 redi može i da promaši glavicu.

fd4rkg4tgmglm9w5l5g.jpg
 
Ja sam takodje terao 6 reda prosle godine sa fabrickim adapterom sa malim vitlom. U zetvi (suncokreta) mi se razleteo odbojni biter pa sam se pitao da nije uzrok to sto skidam 6 redi(neki radesa 5).
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko tacnu dimenziju remena za pogon vitle na Zmajevom hederu za suncokret?Na mom starom se ne vide brojevi,koliko sam izmerio od prilike trebalo bi 2350x20(22) ili 2400x20(22).
b5oo.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Nadam se da se clan Kiraj ne ljuti so sam uzeo njegovu sliku kao primer.
Obećao sam ti br. remena ali sam nešto pobrkao.Izgleda da nisam kupio taj remen pa ne znam broj.
Na starom remenu se vidi kataloški br.
ZMAJ 971 0000155
 
posle duzeg vremena i letovanja juce smo radili ovas 1kj i 142 netrosi ulje,problem je bila glava,tj dva ventiila i gumice su setale gore dole zajedno sa ventilima,sve lepo odradjeno i morao sam i vodenu pumpu da promenem.hilzne i klipovi ganjc novi sad sam miran.sutra nastavljamo sa radom.
 
Jel ima mozda neko spaner za adapter, oni sto idu sa strane grla, nigde ga nema u prodaji, da li mozda neko zna neki otpad gde bi mogli da nabavimo??
 
Kompletan spaner,nosac spanera,drvo gde se vozi lanac,lancanik sta ti konkretno treba?To sve sto sam nabrojao ima u Rumi na vasaru.
 
To nije španer za adapter nego je španer lanca grla, tj španuje lebdeću osovinu. Ruma vašar sigurno, a to bi trebao da ima svako ko se bavi prodajom delova za Zmaja. Ja ti mogu poslati bar jedno 2 - 3 kontakta gde ovo ima da se kupi, ali je sve u Sremu.
 
Nazad
Vrh