ZMAJ kombajni

Jutros zamenjena korpa.Jos malo pa spreman za suncokret.
fotografija10621.jpg

fotografija10631.jpg
 
Da li bi imao problema ako bi produzio spiralu na kombajnu jos jedno 2m, i da li je to neko radio?
22072013124.jpg

Radi se o ovom kombajnu.
 
pocetak pripreme za kukuruz
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
šta ako imam suncokret i soju pa se u isto vreme rade...ko će se time zezati
kod nas su počeli ove godine sejati suncokret iduće će biti ga i više a verovatno ću i ja sejati....pa neznam dal da kupujem posebno heder ili da radim kukuruznim
 
Mi smo radili i sa kukuruznim i sa ovim drugim i da ti budem iskren puno više prosipa sa kukuruznim pa još ima kad preseče stabliku da glava suncokreta izleti iz hedera ako voziš malo brže pa smo posle pravili zaštitnu ogradu na kukuruzni heder od 60cm onda je bilo malo bolje ali je prosipao kod lanaca. A još dodatno izlomi dosta naročito na uvratinama.
 
šta ako imam suncokret i soju pa se u isto vreme rade...ko će se time zezati
kod nas su počeli ove godine sejati suncokret iduće će biti ga i više a verovatno ću i ja sejati....pa neznam dal da kupujem posebno heder ili da radim kukuruznim
Ako imas mogucnosti moj ti je savet da kupis jos suncokretni adapter i nema glava da te boli otkacis i zakacis brze nego sto bi i jedan (zitni,kukuruzni)uspeo da preadaptiras za suncokret!>: ({
 
za mene je kukuruzni No1, prvo sto mogu visok suncokret da vrsem drugo sa roto seckom osisam stapove, ali svako neka radi kako misli da je najbolje za njega.
 
Pa nefali ništa da se radi sa limovima, ja i burazer za 4 do 5 sati prebacimo. Soja se kod nas jako slabo seje tako da ni za to nema zime. A kukuruzni bogami prosipaju i to fest. Kod mene u okolini niko neradi sa Zmajem i kukuruznim adapterom, a ima dva kapela koji rade, i prosipaju više nego sa limovima...
 
Naš kombajn će ove godine biti u gužvi sa suncukretom i kukuruzom.Imamo kukuruze ranije grupe zrenja ,koji već otpuštaju klipove a suncukreti su još zeleni .Plus toga imamo jednu parcelu koja je kasno posejana i tek je završila cvetanje.
Ne razmišljamo o kupovini drugog hedera zbog smeštaja istog.Kao što Shale kaže,za jedan dan uradimo adaptaciju a soje nemamo.
 
Ja kad sam se raspitivao heder kompletan sa kolicima u nekom solidnom stanju nisam nigde našao ispod 1500 evra, a adaptacija mislim da nije više od 600 plafon 700 evra., mada verujem da može i za manje da se nađe...
 
Nazad
Vrh