ZMAJ kombajni

narode nisam nasao uzrok,ac pumpu sam skinuo ali nepusta naftu i nova je,moram mu skinuti glavuda pogledamo ventile,i moram vas pitati da mi kazete jel mogu skinuti karter ako je motor na kombajnu da promenim karike?da li je neko skidao,malo je tesno ali kad nemam vremena tako bi mi bilo najbrze.
 
neznam nisam cuo da je neko tako menjao karike.. ja mislim da nema dovoljno mesta za skidanje kartera na taj nacin... probaj pa ces videti.. izvini je tvoj motor meca ili s 46
 
e naopako samo mi jos to fali,da budem jaasan nikad nisam isao oko kombajna niti sam ga vozio,al kad sam video na sta lezi motor pa to je smesno,2 u profila tanka mizerna sve puca od vibracija motora samo varim i ojacavam,al dobro da nije gore,sutra nemam vremena za kombajn menjam plin u auto pa ce pricekati koji dan.
 
pre ćeš skinuti motor neg odvrnuti karter i opet nećeš moći ništa uraditi...
jedino da brusilicom prosečeš lim ispod motora :haha:

Sto kaze kolega, naj bolje je da iseces lim ispod kartera, tako vecina radi samo nece da ti otkriju to iskustvo.
i na slamotrese ne stavljas nikakve prekrivace i podloge, jel je slamotres idealan da ti ceska ledja kad te zasvrbe.
aj pa javi kako si prosao sa motorom i sa ledjima.
 
Sta hoces da kazes. Podsmevas se necemu ili nudis neko strucnije misljenje.

Boze sacuvaj da se sprdam,samo sam lepo pitao koju to ulogu imaju uljne karike,dakle....sta radi uljna karika i koji je njen zadatak i zasto se samim tim tako zove......
Citajuci post clana Vica022 dosao sam do saznanja da se uljna karika nalazi odmah ispod kompresione,a moje misljenje je bilo drugacije.....Bogu hvala za ovaj forum te covek uvek nesto novo i poucno nauci

- - - - - - - - - -

Mora motor dole.

ko kaze da mora.......i Mujo je posle 10 godina voznje bicikla kupio Ficu,kad je pobusio gumu on ficu na krov i menja gumu,kad su mu rekli da se to tako neradi on ce njima,valjda sam ja 10 godina vozio beciklo i znam kako se to radi.......:haha:
 
e naopako samo mi jos to fali,da budem jaasan nikad nisam isao oko kombajna niti sam ga vozio,al kad sam video na sta lezi motor pa to je smesno,2 u profila tanka mizerna sve puca od vibracija motora samo varim i ojacavam,al dobro da nije gore,sutra nemam vremena za kombajn menjam plin u auto pa ce pricekati koji dan.
Ti si kazes auto-mehanicar?? Skini motor dole i jeb. mu mamu u sitne delice i naci ces kvar sigurno.Jesi ti dobro pogledao da li je karter ceo?Jos nesto da ti kazem u poverenju:I Isus se patio a nije imao kombajn!
 
sta kazete jel cemu masina.. inace sve je fabricki ali odrzavano i podeseno kako dolikuje.. :)

cisto da pokazem da s 46 goni secku bez problema, ide on i puno brze ali to babo ne voli da vosti.. inace u cistoj soji tera 2 bez ili sa malo varijatora, i nikad nema dima.. prosle godine je u zitu potero drugom sa seckom jednu njivu i jako malo je dima pokazivao.. u ambroziji u soji takodje secka radi i teras ga koliko dob dozvoljava i nikad ne dimi... znaci nije s46 los nego onaj ko ga sastavlja ::namigivanje::
 
Zanima me dali moze secka na Zmaju 133Rm jer imam u planu da ugradim pa dali postoji mogucnost,ili ako ima neko vec na svoj kombaj neka postavi da vidim hvala unapred
 
Imas u oglasima secku za njega... A sto se tice da li ima snagu za secku ja mislim da ima... Kad je mogao da tera presu zasto ne bi mogao secku???? Ja imam 132 i prosle godine sam mu uradio komplet motor,puca do snage,ne izbacuje crn dim ni kad naglo dodam gas... Ja bi na moj ladno namontirao secku jer mislim da ima snage itekako... Kod mene ima kamarilo Claas-eva sa seckama i motorem od 80ks.... Zato ne bi mogao 133 onda... Moje misljenje...

- - - - - - - - - -

Evo oglasa

http://www.polovniautomobili.com/oglas3165614/zmaj_seck

E sad sto se tice cene neznam mozda je malo prejaka??? :sta:
 
Moram priznati da nikad ne silim moj 132 i koliko god nisko secem psenicu nikad mu ne zafali snage... Nikad ne zadimi ili slicno.. Po meni je mislim da bi mogao da tera secku.... Vrsio sam na nekim bregovima i uzbrdo uopste ne dimi...
 
Nazad
Vrh