ZMAJ kombajni

Kod mene je tako bilo na perkinsu isti kao s 44 trosio ulje(ja pomalo dosipo),na 2 ha znao sam dosuti po 0,5l ,a iso dobro,palio ko nov, desilo se to da je na 4 klipu ispod 5 te karike puko klip skroz okolo a poslije je i karika spala,pa sam tako voziio nekoliko dana dok uljna pumpa nije uhvatila komad od klipa pod zube pa se desilo pucanje kucista uljne pa je dalje slijedilo to sto slijedi,mjerac pritiska nisam imao a lampica zatajila i kad sam osjetio gusenje tj gubitak snage ja ugasim ali bi kasno,radilica je sad na prvoj specijali,4 ta stublina nova sa novim klipom i karikama,ali u svoj toj brzini da se sve zavrsi i nastavi zetva jer sam kombajn rasturio na njivi,nisam mjenjo teflone i eno gledam baca malo dima na auspuh
 
Cuo sam za nekog elektricara dragana iz kovina koji radi odlicno elektro instalacije na raznim masinama!
Jel zna neko na koga mislim?
 
Ja im znam nadimke neznam kako se koji zove,a ima ih dosta u Kovinu.(Bibi,Pecko,Peja,Misa,od ovog zadnjeg sin...)
 
meni se desilo kada smo ubacivali om352a na 142 da gubim ulje,a razlog je bio ostecen karter posto ga nismo dovoljno podigli,lezao je na limu i ispustao ulje ispod na slamotrese i sita i onda se tu lepila prasina i prljavstina pa je bilo malo neprimetnio
 
ostalo jos nekih 4 h moje da se skine kad danas cro menjac nece u prvu i drugu,otvorim poklopac menjaca kad sta da vidis neki zupcanici nemaju zuba uopste
 
kombajn me izludio skroz naskroz,kvar je zesci kad uspe tolko da mi posrce ulja samo jos da ga nadjem sutra cu mozda otvoriti deklu da pogledam gumice ventila mozda su one u pitanju.bane pa ta pumpa nema semering za ulje i nepodmazuje suljom vec snaftom.
 
kombajn me izludio skroz naskroz,kvar je zesci kad uspe tolko da mi posrce ulja samo jos da ga nadjem sutra cu mozda otvoriti deklu da pogledam gumice ventila mozda su one u pitanju.bane pa ta pumpa nema semering za ulje i nepodmazuje suljom vec snaftom.

ja mislim da je ipak los motor(lose brisajuce karike ili vodjice na ventilima)na tim velikim obrtajima ne mozes ni da vidis dim sve to sagori bez dima,probaj da ga pustis da radi na ler jedno 20min. pa proveri na izduvnu granu dali vlazi
 
zzivica, jel derane jel veruješ ti u vračke??? Ako ne trebalo bi da počneš:haha::haha::haha:
mante se sale zlu netrebalo,nemate pojima kako je kad nijedna logika nepomaze,ako su karike i gumice video bih beo dim tj bilo bi dima kao oblak,i jos nebi mogao da upali,a prethodni gazda radio generalku pre 2 god pa motor dobar.ima pritisak ulja.problem je takav da moram traziti iglu u plastu sena.merio sam kompresiju sve uredu kao nov
 
u tome i jeste problem sto ima dobru kompresiju pa ne vidis dim, brisajuca karika nema neke velike veze sa kopresijom ali ima sa skidanjem ulja sa cilindra,pritisak ulja isto nema veze sa ovim,
 
znas sta mi je cudno po mom misljenju pritisak ulja mu je visok 5,5 bara dok svi ostali imr motori i imt i zmaj imaju 4 bara,mozda je takva pumpa ko zna?bojao sam se da nije radilica popusila da je neskrja da ona jede ali nise skrljala sve radi ok da mi neko pricao da moze da se desi nebi mu verovao sto kaze drugar visa sila.

- - - - - - - - - -

Da nije majstor zaboravio da stavi uljane karike :sjasi:
ta desava se,jel moram da skidam motor sa kombajna da bi otvarao motor odozdole i menjao karike?
 
ti teras neku sprdnju sa nama ,radilica da ti jede ulje?zapamti ako ti nigde ne curi ulje ima samo jedna rupa de moze da izadje a to je auspuh
 
ludo burazeru ludo,da je proslo kroz karike popusila bi kompresija,sve vuce jedno drugo sve dobro masti nema.

- - - - - - - - - -

samo na jedno mesto je iscurilo a to su gumice ventila.sutra otvaram deklu ventila i nadam se da cu resiti agoniju.samo gumice mogu da stradaju od stajanja.
 
Pre neki dan sam gledao kako radi kombajn od clana TESIN ,sa skracenim hederom,strasno kakva je to mrcina od kombajna :osmeh:
 
ti teras neku sprdnju sa nama ,radilica da ti jede ulje?zapamti ako ti nigde ne curi ulje ima samo jedna rupa de moze da izadje a to je auspuh
Nisi u pravu. Iberlauf je uglavnom mesto gde motor prvo pokaze znake trosenja ulja. Dosta redje se desava da propadnu gumice i turbina nego da stradaju uljne karike.
Do duse svaki i pa i najnoviji motor mora imati nesto izduva na iber laufu, ali ako to prelazi u uljnu paru i na kraju i kapljanje ulja onda znaj da je generalna na motoru neizbezna. Ne postoji drugo mesto na motoru gde bi mogao da trosi ulje, a da to nije neko curenje, osim ibera(karike), teflona(glava) i turbine.
7 litara dnevno je jako puno i taj motor ili negde ozbiljno curi ili nema uopste uljnih karika ili su zapekle.
Kakva je temperatura motora u radu ?
 
Na gumice nemože toliko da pušta .Kada su gumice loše i motor ugašen tada ono ulja što je unutra prodje niz pečurku i kada se startuje motor baci plavi dim na auspuh i to se smiri.Kad je motor u exploataciji to je zanemarivo .Imate nebrojeno glava koje i nemaju gumice nego samo ventil kroz glavu.Imao sam puno generalki na mašinama i kod takvih potrošnji uvek je bilo ono najgore, a to je generalka.
Vidim da puno pričate o pritisku ulja u motoru i da to uzimate kao osnovni parametar za odredjivanje valjanosti motora.
Tačno je to ako je s ve na pumpi orginal.Ja ću za dva sata rada na motoru koji je recimo loš i na radnoj temp .ima pritisak od 1.1 bar ,napraviti da za tržište ima 5.5 u 2 sata dana.To sam radio na s44 nekoliko puta.
Pošto pumpa ima veliki kapacitet normalno da višak ulja izlazi kroz ventil konstantnog protoka a to je onaj izduženi sa oprugom i koglicom u sebi i ukrenut je prema karteru.On je fabrički atestiran na odredjeni pritisak i podešen.Kada sam to radio prvi puta ,izvadio sam špletnu i postavio dve podloške osim one jedne fabričke .Stisnuo to sve jako šafcigerom i zavukao špletno ,vrtio karter i upalio.
Kazaljka se zakovala u plafon i nije spadala ispod 6. Čak i kada se zagrejao nije popuštala .Morao sam sve ponovo da radim i izvadim jednu podlošku koja je recimo 1mm .Kada sam ponovo upalio motor kazaljka je ponovo zakucala do kraja ali kada se zagrejao pala je na 5.5 i tako je radio .Ulje je i dalje trošijo pa je iduće sezone radjen motor i postavljena i nova pumpa.
 
Poslednja izmena:
Ništa ne tvrdim ali prijateljski savetujem naše članove ,na šta sve može da se naleti.Kažem ja kad kupujem na motoru gledam prvo palenje ,još ako je mraz bolje je.Kad se zagreje gledam odušak ,i dali je probijo semeringa na radilici i zamajcu jer je i to znak da kompresija ide u karter i probijaju pare.Naravno i pritisak iako znam šta se može napraviti.
npr. auti mečke 123 i ona mimika ako se sećate uvek imaju pritisak dobar. Neće da upali, produvala a kad upali pritisak u plafon.Ovokod našeg člana@zzivica@ je malo zagonetno jer nepokazuje ama baš niti jedan parametar lošeg motora ,što neko reče u šali ,baš kao da je majstor zaboraviu uljne karike.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh