ZMAJ kombajni

sad sam se setio menjao sam poogonsku osovinu pa se ceo motor oslanjao na karter i to na rastucenu sataru mozda je napukao idem da vidim,inace karter je od aluminijuma.
 
Ma da, toliko ulja ti trosi i nisi prvo pregledao oko motora i ispod njega da vidis dal negde ne curi nego si se setio posle zetve i 50l potrosenog ulja da gledas u karter.
ako je tako nije za tebe kombajn.
 
Poslednja izmena:
ma gledao sam daleko od toga,utim dosao majstor pa izmerio kompresiju,sve u redu kaze skini glavu pa me zovni da pogledamo malo bolje mozda je neki ventil samo misim se da nece naci uzrok al mante ga,posle upalio kombajn i radio dok se nije zagreejo i skinem iber lauf da vidim jer ima nekih isparenja il da tera ulje to bi mi bio znak da su karike crkle ali sve je u redu.molim za savet, vise nisam pametan kako na ventil da ode toliko ulje?
 
'ajde i ja da ubacim svojih 5 para...

Da li se ulje u karteru oseti na naftu? Da li ste menjali ulje otkad je počeo problem ili ga samo dosipate? Ako se oseti na naftu, onda džaba dosipate ulje, nafta će ga "razrediti" pa će ulje lakše prolaziti između karika do komore za sagorevanje, a dalje: zna se.
 
hvala Atila pojasnio si problem pa cu je sutra otvoriti da pogledam jel pukla membrana pa javljam,nisam hteo ranije jer se obicno kad mislis logicno da se nivo ulja povisi e mozda si upravu cujemo se
 
'ajde i ja da ubacim svojih 5 para...

Da li se ulje u karteru oseti na naftu? Da li ste menjali ulje otkad je počeo problem ili ga samo dosipate? Ako se oseti na naftu, onda džaba dosipate ulje, nafta će ga "razrediti" pa će ulje lakše prolaziti između karika do komore za sagorevanje, a dalje: zna se.
To nema nikakve logike u ovom njegovom slucaju i to tvrdim 100 %.
Kad gorivo odlazi u karter prva sto se primeti je pad pritiska.
Tolika potrosnja zasigurno je prouzrokovana nekim curenjem ili su uljne karike izgubile svrhu na neki od mogucih nacina. Predpostavljam da nema turbine na tom motoru.
 
hvala. danas narucio remen koji je poslat autobusom iz firme ANLAV po ceni od 90 evra+pdv. godiar

[h=3][/h]
 
To nema nikakve logike u ovom njegovom slucaju i to tvrdim 100 %.
Kad gorivo odlazi u karter prva sto se primeti je pad pritiska.
Tolika potrosnja zasigurno je prouzrokovana nekim curenjem ili su uljne karike izgubile svrhu na neki od mogucih nacina. Predpostavljam da nema turbine na tom motoru.

koju to ulogu imaju uljne karike,ili svrhu,i zasto se zovu uljne..........
 
Nafta u ulje svakako može da dospe tek ako popuste prstenovi (ne mislim na uljne, odmah da se razumemo). Mrzelo me da čitam toliko stranica unazad, da vidim da li je to neko već spomenuo. Bio sam siguran da jeste jer je to ipak jedno od logičnih rešenja celog problema. Hteo sam samo da objasnim kako je još moguće da se toliko ulja potroši odjednom, a to je iz prostog razloga što nafta toliko smanji viskozitet ulja da ulje potom lako može proći između klipnih prstenova i zida cilindra i na kraju sagoreti u komori za sagorevanje. Eto, možda nekad nekom bude koristila ova informacija.
 
z zivica tebi je radjen motor dve godine pre .postoji mogucnost da su uljne karike okrenute kontra i umesto da brisu one ubacuju ulje u kompresioni prostor. kopresija dobra i to sagori. to mi je jedino logicno objasnjenje za toliku potrosnju ulja ili su uljne karike jako meke i slizale se. meni je slican problem bio sa reno 19. uljne karike meke i otisle skroz a kompresione ko nove i istovetno se ponasao a nije dimio nigde. mozda i na vodjicama ventila dodatno provlaci ulje ali toliku kolicinu da potrosi a nigde necuri jedino na karikama moze provuci. sad dosta slucajeva ima da se karike tako ponasaju i tesko je naci pravi kvalitet i original pakovanje. skinite glavu i ako ima vise naslaga garezi na klipovima i glavi karike su 100% . po meni samo kompresione su dobre i to sve sagoru u komori pa se dim neprimeti ili malo jer ipak on radi stalno na punom gasu
 
drugari.. ima li neko zainteresovan za zmaja 142.. 2 smo vlasnici i od fabrike je stalno kod nas u selu.. mozda je off ali neznam kako da stavim u temu oglasi.. a za prijatelja sto mu toliko ulja jede jel mu to mercedes ili perkins gore.. ako je perkins nemam pojma.. jedino da se razbuca..
 
pa kod nas u selu ima dosta njih sto su ubacivali te mercedese, kad nam je izvor motora pod bentom.. heheh.. teo sam rec, ima i onih mercedesa gde su usisna grana i ventil dekla zajdno samo ih zaptivac deli.. onda ulje iznad glave ako je los taj zaptivac usisava ulje direkt u motor... sad nisam siguran ali mozda pomogne...
 
Nazad
Vrh