ZMAJ kombajni

a da imao sam prvo lufta u lezaju koji stoji na onom kako se zove loncu od reduktora pa sam biksnovo taj lonac da lezaj nema lufta posto je nailazio lako na njega i kao resio problem ono opet
 
sta da radim juce sam uso ulje u motor do max a veceras kad sam pogledao nema ulja na meracu nemoze da ga dohvati.da nisu gumice ventila?
jebiga zzivica nije dobro sigurno kod mene isti problem pred sezonu trosi ulje kada sam skino glavu ima anzeca u stublinama mnogo pa zato trosi ulje,ali ipak nista nemozes znati dok ne rasklopis motor..
 
Evo kako sam ja prošao zbog sitnih "luftova"....:sjasi:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Nije mi jasno kako može da se iskrivi cementirana osovina, pre će da pukne nego se iskrivi, ali sve je moguće.
Nema ti druge nego da tražiš na kojoj osovini ili na kom ležaju imaš minus (-) toleranciju.
 
da tebi ako ti je korpa stelujuca onda verovatno nije dobro nastelovana pa ne hvata isto celom povrsinom .
koliko ja ukapira kolega ovog iz radnej tih stelujuci sa tri pipka vise nema to je stari tip,sad samo prave lepeze,i tu sam i uzeo,zasrafio,centrirao lamelu ali dzaba jednostavno mislim da je samo kvalitet lamele u pitanju jel zaista sve sto je moglo unutra da se zamenio ja sam zamenio jer mi je popio zivaca i zivaca tako
 
pokusaj sledeci put da vratis staru ako je dobra i ja sam kao i ti menjao sve zivo dok nisam nju zamenio drugo neznam sta bi moglo da bude.
 
Nemože se sve cementirati.Pored cementiranja spoljne površine ,radi habanja(ne radi jačine) mora da materijal ima odredjeni kvalitet .Verovatno je tu problem.Nekada davno ,Zmaj IMT Impa ,svi su imali jako dobru saradnju sa Švedskom i koristili su isključivo njihov čelik ,koji je naravno ovde obradjivan .Znači imali su u startu materijal kao i Nemci ,Japanci ,i dr.Sad su ovi privatnici prinudjeni da se snalaze na razne načine znate i sami........Osovinica u menjaču maloga Zmaja košta 15e. Tvrda je ko sam djavo ali jednostavno nije žilava i netrpi nimalo i samo pukne.Mora da bude kao balans štangla da izdrži sve napore ,medjutim to košta i malo je takvog materijala sada na tržištu.Idemo dalje i šarafamo dok nepokupujemo novu mehanizaciju.::namigivanje::
 
ljudi danas smo pokosili 3 kj i kombajn 142 je potrosio 4l ulja.nema belog dima da trosi ulje a ulja nema.ako neko zna gde mi odlazi ulje jer motor je stvarno dobar ima snage pali kao mina kazi te mi ako je nekoo imao isti problem jer nemam para na bacanje da menjam ceo motor ako netreba.unapred zahvalan.posto sam automehanicar gledam ipod motora i oko njega sve suvo nigde nebaca ni na izduvnu granu,nema belog dima ako su klipovi i karike a ulja nema kao da jednostavno nema.jel tako
 
ljudi danas smo pokosili 3 kj i kombajn 142 je potrosio 4l ulja.nema belog dima da trosi ulje a ulja nema.ako neko zna gde mi odlazi ulje jer motor je stvarno dobar ima snage pali kao mina kazi te mi ako je nekoo imao isti problem jer nemam para na bacanje da menjam ceo motor ako netreba.unapred zahvalan
Da ne curi negde,zadnji semering,kod pogona hidraulicne pumpe,prednji semering radilice,a hoce da srce ulje i kada mu se smanji dotok vazdha.
 
znam kad motor trosi ulje onda kad dodajes gas iz auspuha izadje oblak dima.ali kod mene nije takav slucaj,kazite mi gde je kvar da nebacam pare na nesto sto je vec ispravno i nebih napamet da menjam stubline karike i klipove ako nemoram.

- - - - - - - - - -

mozda je vazduh?gledao ceo motor je suv,2dl kad iscuri motor je su a ne 4l,do sada sam potrosio 24l ulja u zetvi.

- - - - - - - - - -

filter vazduha sam izduvao nije da je zapusen i nov je
 
@zzivica Ja nisam imao problema sa njim. Kod mene je vukao 2-3 dl u sezoni.
Pogledaj da li je u filterima crno gorivo i pogledaj semering na bosh pumpi.
 
ljudi danas smo pokosili 3 kj i kombajn 142 je potrosio 4l ulja.nema belog dima da trosi ulje a ulja nema.ako neko zna gde mi odlazi ulje jer motor je stvarno dobar ima snage pali kao mina kazi te mi ako je nekoo imao isti problem jer nemam para na bacanje da menjam ceo motor ako netreba.unapred zahvalan.posto sam automehanicar gledam ipod motora i oko njega sve suvo nigde nebaca ni na izduvnu granu,nema belog dima ako su klipovi i karike a ulja nema kao da jednostavno nema.jel tako
Skini mu glavu pa ces videti sta mu je,druge ti nema.Ako kombajn nije mastan sa strane nigde semerinzi su dobri.Njemu da curka 1l ulja dnevno pa nebi se video kombajn od ulja i prasine.
 
jeste nema druge uskoro kad budem imao vremena cu da skinem dizne i pumpu.los kvalitet semeringa i merim kompresiju.kad resim problem javljam hvala bane karike i klipovi nemogu toliko ulja da pojedu,los motor moze da pojede najvise 2dl na ceo dan a danas mi je pojeo 7l.hvala svima pomoc uvek dobro dosla.nidzo reci mi da li ste menjali nesto u motoru i kad?
 
Los motor potrosi i 10l ulja dnevno.Drugar je imao takav slucaj do prosle god kad je uradjena generalna.nije bio S46 u pitanju nego Perkins(na Mercatoru je motor)ali neverujem da to igra neku ulogu posto su u sustini isti motori.
 
ja sam vozio los motor 5 god,a osobine su nikad nece da upali pa start sprej,ali nije trosio ulje ma kako los motor bio a imao je i puknutih karika i uljanih i kompresionih,tako lose i opet nije mogao da posrce toliko ulja.ali ovaj upali samo taknem kljuc.motor je dobar ima dobru kompresiju dobro nosi i secku pozadi uopste nedimi u opterecenju,ali bih zeleo da cujem od nekog ko je vec imao isti problem.

- - - - - - - - - -

ja mozda nemam 40 godina rada sa kombajnom vec znam teoriju,dizel motor ako je los dibidus nemozes ga upaliti,jer karike pustaju kompresiju u karter.mozes los motor upaliti ako spojis dva akomulatora pa na 24volte jer tako anaser okrece motor ko blesav.ako su karike uredu onda pali ko mina i nemas brige.ako su hilzne istrosene a on pali ko mina to nema veze vazne su karike da drze kompresiju i da se nesmazu brzo.tako da prica nepije vodu
 
Sta pije vodu a sta ne neznam,napisao sam ti kako je bilo.Da li ces da verujes ili ne tvoja stvar.
Jos nesto ja sam na traktoru imao slucaj da je palio normalno snage ajde tu i tamo ali se osetilo da fali ali je ulja trosio 4-5l dnevno i svaki dan povecavao potrosnju.Kad smo ga otvorili 6 klip izgoreo oko karika,5 u nesto boljem stanju,4jos bolji...i tako redom.Puno znaci i PVP za startovanje motora.
 
Sta kaze iberlauf, to jest odusak iz motora. Jel dimi ili ne dimi ?
7 litara dnevno ako potrosi, a ti ne vidis da negde curi onda a uz to i pali dobro onda moze biti samo jedno, zapekle su ti uljne karike i sagoreva ulje. To sagorelo ulje ide na iber a ne na auspuh. Nema druge teorije o potrosnji ulja. Karike, turbina, tefloni (vodjice ventila), ili curenje, drugo nema.
 
Nazad
Vrh