ZMAJ kombajni

Kolege moze li mi neko reci zasto mi kombajn lomi lamele.U pitanju je zmaj 133.Ove sezone sam promenio 4 lamele i svima odlazi srce.Juce ujutro stavim novu lamelu odem uradim 80 ari dodjem do druge njive i kombajn samo stane.Skinem sve pogledam lamela pokidana.Nije mi jasno kad sam sve zamenio korpu,osovinu,lezaje,diskove,ma sve sto se moglo zameniti zamenio sam,i opet dzaba.Prosle sezone nisam imao tih problema,al ove nema sta me ne zeza.
 
Koju lamelu uzimaš??? Orginal nemože jer su čelični limovi od kojih rade 0 bodova (pucaju).Obaveznu u te male Zmajeve ide lamela sa oprugama ,znači auto lamela .Ako znaš MERCEDES 123 iLI STARIJI BMW-I od njih štima nut i rastojanje .Jedino što moraš uraditi je sa vanjske strane skinuti kod tokara za 1,2 mm jer bi mogao imati problema sa odvajanjem .Ući će ona u korpu ali nazor ,pa bi mogla zaglaviti.Kakav vam je igličasti ležaj u zamajcu ?Ako je on loš ili je neko pravio piksnu tu se stvori luft i tada će spojnička vrtiti i logično ščupati srce lamele.A kad staviš ovu sa oprugama to je onda malomoguće, da se desi.
 
Poslednja izmena:
Koju lamelu uzimaš??? Orginal nemože jer su čelični limovi od kojih rade 0 bodova (pucaju).Obaveznu u te male Zmajeve ide lamela sa oprugama ,znači auto lamela .Ako znaš MERCEDES 123 iLI STARIJI BMW-I od njih štima nut i rastojanje .Jedino što moraš uraditi je sa vanjske strane skinuti kod tokara za 1,2 mm jer bi mogao imati problema sa odvajanjem .Ući će ona u korpu ali nazor ,pa bi mogla zaglaviti.Kakav vam je igličasti ležaj u zamajcu ?Ako je on loš ili je neko pravio piksnu tu se stvori luft i tada će spojnička vrtiti i logično ščupati srce lamele.A kad staviš ovu sa oprugama to je onda malomoguće, da se desi.
kolega sve je novo unutra dakle sve sam mu promenio,nova osovina,novi diskovi,novi lezaj osovine,novi iglicasti lezaj,nova biksna,novo ono kuciste na koje naleze unutrasnji disk,sve sam zamenio sto se tice varijatora i nema sta vise,ali kida mi lamelu i to srce vise da poludis,a stavio sam mu ko bajagi Kronovu koju malte ne odmah pokrsi,zatim Ruen koja je radila malo vise i vise ne znam sta da radim,sad sam mu stavio neku ne znam ni ja koju pa da vidimo,ali interesuje me kako da mu preradim na neku auto lamelu,juce sam u radnji gledao od Mercedesa 123 ali izgledala mi drugacije,a nisam znao sta treba da se prepravi,pa ako moze malo detaljnije,posto vise da poludim od srafanja varijatora i kucista,to je strasno koliko je los kvalitet tih lamela,posto ne znam na sta vise da sumnjam kad je sve novo unutra pa da kazem do neceg drugog je:sta:
 
Ništa nepreradjujete apsolutno. Ono što sam rekao ,skinete okolo kod tokara i seda na vašu spojničku nut na nut orginal.Znači odete na auto otpad i kupite za 15 e. dali mercedes 123 ili bmw. ponesete vaše srce i usporedite .Dali vam je korpa stari tip sa oprugama ili Japanski sistem (šešir)?Kad kažete da ste sve to menjali ,stvarno je čudno da pokida srce odmah.Ako ste naišli u radnji na noviji tip lamele tada može na ravnoj strani lamele biti malko šire srce pa bi moglo nasedati srcom na zamajac .Znači i to morate otokariti ili obrusiti da srce bude ravno sa oblogom .A sa ispupčene strane ništa .Tamo su opruge i onaj mehanizam i to će ući u vašu korpu .Pozz.
 
Hvala na odgovoru,za sledecu sezonu ako izgura ova trenutna lamela ubacicu od mecke.
Samo kolega imam jos jedno pitanje da li mozda znas zbog cega mi pali lezaj na spojnickoj osovini motora??Pre zetve sam stavio nov lezaj,redovno ga podmazujem,ali dzaba.Jednostavno nekad ga upali odmah u prvoj njivi,nekad na kraju dana,bukvalno nema pravila.I to samo kad je ukljucena vrsilica i kada je pod opterecenjem.Skidao sam sve i na lezaju nema tragova habanja nicega,osovinu sam nosio na proveru nije kriva, jednostavno mi nije jasno sta se tu desava.
 
Gotovo za ovu sezonu, jos samo pranje
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Jel uzimao ko podizace? Jbg ja sam se pokajao sto nisam dalje trazio jer ih kod belipexa nije vise bilo!
Prsti su klasicni zmajevi!
 
Hvala na odgovoru,za sledecu sezonu ako izgura ova trenutna lamela ubacicu od mecke.
Samo kolega imam jos jedno pitanje da li mozda znas zbog cega mi pali lezaj na spojnickoj osovini motora??Pre zetve sam stavio nov lezaj,redovno ga podmazujem,ali dzaba.Jednostavno nekad ga upali odmah u prvoj njivi,nekad na kraju dana,bukvalno nema pravila.I to samo kad je ukljucena vrsilica i kada je pod opterecenjem.Skidao sam sve i na lezaju nema tragova habanja nicega,osovinu sam nosio na proveru nije kriva, jednostavno mi nije jasno sta se tu desava.
Ako ste menjali ležaj onda verovatno poznajete one dve okrugle navrtke što se stežu sekačem ?Dali su pregrejane one i glavčina?? Kakve su boje?Pretpostavljam kada ste to izvlačili da ste gurali ruku ili gledali baterijom stanje lepeze motora.Jer ako vratilo lufta u lepezi ,a ovamo je jedan ležaj n a na vratilo se reda velika šajba od 30 kila sa diskom što goni kaiš pa drugi disk onda remenica hidro pumpe ako je bunkeraš onda i remenica za kipanje, logično da tom ležaju neće biti dobro.
 
drustvo imam problem na zmaju 142 sa reduktorom kose ,kad sam remontovao kombajn sve sam novo stavio u njega uradio sam proslu sezonu 40 kj i sve je bilo uredu ali zato ovu sezonu me je rasturio nisam mogao da sastavim dan bez kvara remontujem ga ponovo uradim 3kj on se pokvari opet sve novo u njega i tako dva puta sad sam ga uradio ponovo otisao sam komsiji da uradim bastu on opet ima lufta i odvijaju mi se ona cetiri imbus srafa non stop vise neznam sta da radim i u cemu je problem ako neko ima neki savet neka pomaze
 
zar i posle toliko rastavljanja nisi uspeo naći uzrok...
ja sam pre dve godine isto ovde tražio savet i nisam ga dobio jer sam imao isto muku,doduše ne baš toliku
al sam ga na kraju sredio i nisam ništa kupio novo sem ležajeva
 
prijatelju odviju mi se sva cetiri sarafa i dobije lufta dva puta sam menjao i osovinu i lezajeve i sad bi se nesto raspalo ali nisam radio dalje kazem uradio sam proslu sezonu bez ijednog kvara znaci da nije u centru on bi pokazao odmah ko sto sad pokaziva ja kad sam remontovao kombajn prosle godine sve sam novo ubacio ,znaci reduktor kosu 80 posto celog adaptera sam promenio znas i sam kad dodju iz hrvatske kaki dodju kupio sam ga u sapcu
 
Aron, kad kažeš da si promenio 80% reduktora na šta si konkretno mislio????
Negde imaš "lufta" dali na igličastim ležajima ili na dvorednom 3209!!! Ako ti taj dvoredni lako nailazi na "krivu" osovinu eto ti mogući uzrok. Dali ti kida sejger osigurač???
 
Aron, kad kažeš da si promenio 80% reduktora na šta si konkretno mislio????
Negde imaš "lufta" dali na igličastim ležajima ili na dvorednom 3209!!! Ako ti taj dvoredni lako nailazi na "krivu" osovinu eto ti mogući uzrok. Dali ti kida sejger osigurač???

Ja sam imao problem i promenom iglicastih sam resio :sjasi:
 
ne on iskrivi osovinu sto ide na remenicu sve lezajeve sto postoje u njemu sam promenio prvo razbije lezaj na remenici pa dok ja neprimetim on vec iskrivi osovinu i onda sve iznova menjaj
 
Ako ste menjali ležaj onda verovatno poznajete one dve okrugle navrtke što se stežu sekačem ?Dali su pregrejane one i glavčina?? Kakve su boje?Pretpostavljam kada ste to izvlačili da ste gurali ruku ili gledali baterijom stanje lepeze motora.Jer ako vratilo lufta u lepezi ,a ovamo je jedan ležaj n a na vratilo se reda velika šajba od 30 kila sa diskom što goni kaiš pa drugi disk onda remenica hidro pumpe ako je bunkeraš onda i remenica za kipanje, logično da tom ležaju neće biti dobro.
kolega proveravali smo i lepezu deluje mi dobro,sto je najgore,radio neku njivu i osetim miris stanem zuastavim kombajn vidim pali se nesto unutra,odem kuci rasturim sve na lezaju ni jednog jedinog traga paljenja,spakujem sve nastavim rad i radio tako neko vreme i sad ponovo pocinje da me zeza vise ni sam ne znam zasto,da li moze tu jos nesto da pali ne samo lezaj,i nije mi jasno na koje dve tacno navrtke mislie koje se stezu sekacem,kod mene ide matica 30,zatim remenica hidro pumpe,pa idu diskovi varijatora,pa zatim remenica pogona vrslilice,ali nista mi se tu ne steze sekacem pa mi nije jasno na sta tacno mislsi, i da napomenem u pitanju je 133 bunkeras
 
Aron koje ste ležajeve ugrađivali?ZZivice da nije oribao karike?Proverite onu gum štucnu koja se nalazi na kućištu filtera za vazduh a koja povezuje kućište filtera sa usisnom granom.Ona hoće da pukne a da se to ne vidi pa eto karambola.
 
Nazad
Vrh