ZMAJ kombajni

Po meni to ti je nesto mnogo obrtaja,zito je do sad dosta uzrelo tako da moze da se vrse i sa manjim obrtajima. Sto kaze Dragan mozda ti je donje sito malo vise zatvoreno pa dosta vraca na neovrsenu masu pa se opet sve vrse iz pocetka
 
sumnjam,ima nekoliko iz tog sela,do sad bi neko napisao...možda ima 171,liče

Prosao sam juce pored tog kombajna, pise lepo i jasno 151, ali caka je da sneka za istovar nije gore vec u sredini kao na 142. Nisam slikao to, ali mi nije jasno bilo. Moguce da je nesto budzeno tj brojevi da su napisani drugi. Mada sam ja sto se tice zmaja i imt-a jako veliki strucnjak, nemam pojma o nijednom... :haha:
 
da probam sutra,ajde jos jedno pitane palo je dosta kise ovih dana jecam kad sam vrsio pre kise nije bilo neizvrsenih kajseva pozadi u slami ali danas kad sam isao da pokusam da vrsim psenicu bas je bilo dosta neovrsenih klajseva u slami pozadi zasto
 
Kinez@

Vraca na povratnu masu mnogo,jer nije moguce sa 600o/min i otpustenom korpom da lomi.Otvori donje sito.
 
da probam sutra,ajde jos jedno pitane palo je dosta kise ovih dana jecam kad sam vrsio pre kise nije bilo neizvrsenih kajseva pozadi u slami ali danas kad sam isao da pokusam da vrsim psenicu bas je bilo dosta neovrsenih klajseva u slami pozadi zasto

Dali su ti sve žice u korpi na broju??? Mislim da nije neka pukla.....?
 
ostaje ti neovršenog klasja zbog velikog zazora na izlazu korpe,loše podešena
kakve su šine?
mucobueno,kakva je kabina,jel kao na 142 ili kao na 170...dal nije zmaj 150
ili ga je neko prekrstio kao što lepe ono RM :haha:
 
@565 kod mene je nastelovano ovako rucica u cetvrtu rupu ulaz 20mm izlaz 8mm obrtaji bubnja na 920 sve sorte do 1% loma
KORPA MORA CELOM SIRINOM BITI NA JEDNAKOM RASTOJANJU OD BUBNJA i nema neizbijenih klasova
 
e ljudi moji jel znaa neko zasto mi kombajn 142 trosi na dan tj uradim 10kj i potrosi 3l ulja.nedimi pali na pola zuba imao sam dibidus los motor na univerzalu koji nije mogao da upali pa nije trosio ulje a ovaj mi trosi.da nisu otisle gumice ventila?sta da radim?inace gazda kaze da je radio generalku pre dve godine.tj nov motor.

- - - - - - - - - -

kod mene je prvu sezonu,sav kombajn je ispravan i utegnut radio kao svajcarski sat samo me ulje zeza .
 
Eh da je ista ,našao bi je u prvoj trafici.
Medjutim i ja sam bio u zabludi jer sam mislio da je kao na 533 jer su to isti klipovi ,karike ležajevi ,samo šest klipova.
Sad vidim da se snalaze da se to nabavi.
 
Nazad
Vrh