ZMAJ kombajni

pise na kombajnu 151, ali sta je pod haubom stvarno nebih znao, samo sam procitao sta pise. slikacu ga kad krenem do jezera
 
kolege imam jedan problem koji mi se javio sad u zetvi,naime kod zmaja 133 desava mi se da hoce da se upali lezaj na spojnickoj osovini motora(bar mislim da je to u pitanju),vrsim vrsim,i samo se oseti neki miris paljevine,stanem pogledam i vidim dim izlazi odozdole,odmorim malo,podmazem i teraj dalje,prvi put to kad mi se desilo,batalio sam vrsidbu,dodjem kuci rasturim sve i izgleda mi sve dobro,vratim sve kao sto je bilo i radilo tako neko vreme,bez pojave mirisa,do danas,i ponovo isto,ja ponovo odmorim podmazem i teram dalje,a sto je najgore kad sam rasturo sve to lezaj je ekstra i nema nikakvih luftova niti tragova paljenja,znaci nikako mi nije jasno i ubih se vise razmisljajuci sta moze biti,a tako me zezna u toku rada pa poludim,tako da ako neko ima neku ideju neka pomaze:sta:i da napomenem to mi se samo desava kad je vrsilica ukljucena znaci pod opterecenjem?ali nije mi jasno sta se tu desava sta ne valja nikako:sta:
 
evo jedno glupo pitanje,nemojte da se smejete..:ppozdrav:
Da li kad ljudi napisu Zmaj 133 Bunker-Dzak dali to znaci da ti mozes onu cevku da pomeras da kipujes u prikolicu kao sto je kod velikih kombajna da vrses koliko mu stane u bunker i onda da iskipujes zrno u prikolicu?Hvala u napred :osmeh:
 
evo jedno glupo pitanje,nemojte da se smejete..:ppozdrav:
Da li kad ljudi napisu Zmaj 133 Bunker-Dzak dali to znaci da ti mozes onu cevku da pomeras da kipujes u prikolicu kao sto je kod velikih kombajna da vrses koliko mu stane u bunker i onda da iskipujes zrno u prikolicu?Hvala u napred :osmeh:
naravno da kod 133 bunkerasa mozes onu cevku pomerati i da se kipuje u prikolicu,bas to je i uloga bunkera i postoji opcija za dzakarinje,dok kod 133 dzakarosa jedina opcija je dzakarinje,zato su u sutisni i bunkerasi skuplji od dzakarosa:ppozdrav:
 
[QUOTEnaravno da kod 133 bunkerasa mozes onu cevku pomerati i da se kipuje u prikolicu,bas to je i uloga bunkera i postoji opcija za dzakarinje,dok kod 133 dzakarosa jedina opcija je dzakarinje,zato su u sutisni i bunkerasi skuplji od dzakarosa:ppozdrav:][/QUOTE]
znaci da taj 133 bunker-dzak nije los kombajn,ja se inace nebavim poljoprivredom (bavili smo se pre i prestali)sad hocu opet da krenem pa bi uzeo tog zmaja da mi malo zaradi za masine....dali on moze da ovrse za sezonu 50ha? Hvala na odgovoru :ppozdrav:
 
[QUOTEnaravno da kod 133 bunkerasa mozes onu cevku pomerati i da se kipuje u prikolicu,bas to je i uloga bunkera i postoji opcija za dzakarinje,dok kod 133 dzakarosa jedina opcija je dzakarinje,zato su u sutisni i bunkerasi skuplji od dzakarosa:ppozdrav:]
znaci da taj 133 bunker-dzak nije los kombajn,ja se inace nebavim poljoprivredom (bavili smo se pre i prestali)sad hocu opet da krenem pa bi uzeo tog zmaja da mi malo zaradi za masine....dali on moze da ovrse za sezonu 50ha? Hvala na odgovoru :ppozdrav:[/QUOTE]
Moze i vise,ako zetva traje 20ak dana.
 
Moze mi smo radili oko 100kj dok je bio nov.jednostavno kombajn je dobar jako lepo moze da se nasteljuje minimum rastura,loma itd inace kvarljiv je mora se odrzavati zestoko,malo je zeznut za rad jer je sve sabijeno nema prostora za rad ali sve se uradi,ja ga i dalje imam i sluzi me dobro skine godisnje oko 30 kj zita i 50kj soje.
 
pozdrav drugari potrbna mi hitna pomoc,ove godine mi kombajna dosta lomi zrno zasto i zbog cega neznam ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan
 
koliko ti je otvoreno sito?
koliko stegnuta korpa?
koliki su obrtaji bubnja?

sito mi je otvoreno na nekih 5mm,korpu sam doterao kao sto su me na forumu savetovali ulaz na 20 a izlaz na 15 jedino ako se nesto sama korpa rastelovala,a ortaji bubnja su mi na 900

- - - - - - - - - -

Nesto nije bilo uredu sa to psenicom, mozda prezrela.

@565 donje sito je bitno zbog loma.

pa to je isto sito koje sam koristio i prethodnih godina ono je resetkasto 8 mm rupe
 
Nazad
Vrh