ZMAJ kombajni

Pa dobro mozda kod mene nesto ne valja ali zar i nije bolje ovako ?...ako mi stane motor na uzbrdici ja cu spustiti heder i spasio sam kombajn ::super::
Inace da se ne pitate koji je kombajn ...u pitanju je deka Zmaj Univerzal ,hidraulika radi bez problema :)
 
Kod mene na Zmaj 132 nemoze kad je ugasen da se spusti heder... A moze da ga drzi danima i da ne spusti ni milimetar.. A na Claas mogu da spustim heder kad je ugasen..
 
Da. Na tim strijim tipoma zmaja može ,i to ima svojih prednosti kada se ulazi u otkos ,recimo na 780 ,samo pipneš ručicu i on pade u treptaju oka .Kod ovih novijih modela kao 132 ima ona kocka ispod razvodnika hedera pa mora postojati odredjeni pritisak da bi se otvorio i bio u funkciji.Kod njega spušta lagano i to je nekad iritirajuće dok se nenaviknete ,ali verovatnu štiti gumice creva i pumpu od udara.
 
Koliko je sirok bubanj na
univerzalu, danas sam video
jednog kosa mu je uza od 142
ako je bubanj isti(kao na 142) on ispada mocniji.
 
Koliko je sirok bubanj na
univerzalu, danas sam video
jednog kosa mu je uza od 142
ako je bubanj isti(kao na 142) on ispada mocniji.

Širina bubnja mu je ista kao na 142 i samo je privid da je univerzal moćniji sa užim hederom.
Sabirna je kraća, sita su takođe kraća, slamotresi mislim da su kraći ali nisam 100% siguran, tako da univerzal ne može da "preradi" zrno preko sita po jedinici vremena u odnosu na 142 :ppozdrav:
 
Koliko je sirok bubanj na
univerzalu, danas sam video
jednog kosa mu je uza od 142
ako je bubanj isti(kao na 142) on ispada mocniji.
Nije mocniji :D ... imaju iste sirinje bubnja ali kod univerzala je kraci nastavak gornjeg sita i mislim da su malo kraci slamotresi pa ne moze bas brzo da se tera u radu kao 141-142..ali mnogi pricaju da kad se radi kukuruz 141-142 ne moze univerzalu ni prasinu da stigne :D
To sa uzim hederima je retkost ..kod nas u selu je bio jedan pa je ubrzo stavio od 142-ke.
Univerzal ima manji bunker,kraci nastavak sita,malo krace slamotrese,uze zadnje tockove a mislim i prednje jer i kod univerzala je menjac nize nego kod 142-ke ,drugacija kabina naravno :) a i sav je razgolicen :haha:
Moj ima kabinu od 142-ke :)

- - - - - - - - - -

Širina bubnja mu je ista kao na 142 i samo je privid da je univerzal moćniji sa užim hederom.
Sabirna je kraća, sita su takođe kraća, slamotresi mislim da su kraći ali nisam 100% siguran, tako da univerzal ne može da "preradi" zrno preko sita po jedinici vremena u odnosu na 142 :ppozdrav:
Nisam znao da mu je i sabirna kraca ...ee moj univerzal sve mu je katko :haha:
 
Širina bubnja mu je ista kao na 142 i samo je privid da je univerzal moćniji sa užim hederom.
Sabirna je kraća, sita su takođe kraća, slamotresi mislim da su kraći ali nisam 100% siguran, tako da univerzal ne može da "preradi" zrno preko sita po jedinici vremena u odnosu na 142 :ppozdrav:
Jesi li siguran da su mu sabirna i sita kraća nego na 142 ?
 
Da. Na tim strijim tipoma zmaja može ,i to ima svojih prednosti kada se ulazi u otkos ,recimo na 780 ,samo pipneš ručicu i on pade u treptaju oka .Kod ovih novijih modela kao 132 ima ona kocka ispod razvodnika hedera pa mora postojati odredjeni pritisak da bi se otvorio i bio u funkciji.Kod njega spušta lagano i to je nekad iritirajuće dok se nenaviknete ,ali verovatnu štiti gumice creva i pumpu od udara.

Ta kocka se odvija i zavija sa kljucem 46 i steluje se protok ulja da istom brzinom spušta zitni heder ili recimo adapter,koji je mnogo tezi.
 
Pregled i konsultacije o ovoj zveri od Zmaja:
ssl22119.jpg
ssl22120.jpg
ssl22121.jpg
 
Verovatno da je tako ništa ja ne osporavam, ali meni je podatke davao ovaj uvaženi gospodin pored mene.
 
Nazad
Vrh