ZMAJ kombajni

Masina je Zmaj :bravo: ,sve pohvale svaka cast . Koja je funkcija ovog bureta jel voda za pranje ruku ili ima mozda kompresor ?:sta:
 
Znaci uvek nesto covek cacka zaprasi se i operes se ko covek da te nejede prasincina sa znojom u kombinaciji.
 
Tacno tako kako je rekao moj SOGOR bure sluzi za vodu za pranje a cak za nuzdu i tusiranje a to je danas trebalo posto nemamo vode ceo dan.
 
To burence za vodu je izuzetno korisna stvar za kombajnera. Jedino sto bi ga ja ofarbao u belo da se manje zagreva na suncu.
 
Juce moj komsija sa Zmaj Danijom 4500 isao blagom uzbrdicom i u sred uzbrdice kombajn mu se ugasi i po njegovim recima ta njegova Danija je tad MRTVa ili ti niti koci niti moze da smota volan niti bilo sta... I polako kombajn krene unazad i on nije mogao nista da preduzme nego je na kraju iskocio iz kombajna i gledao kako ona juri niz put,ali na putu ima kameni most kombajn se sjuri preko mosta sa zadnjim tockovima ali se prednji zaustave u kamen pored mosta (zakacili se).... Tako je tu stojao dok ja nisam naisao svojim kombajnom i video sta se desilo.... Osigurali smo kombajn koliko toliko (mozete misliti koliko je sigurno bilo) ja se popeo gore kod motora i poceo da ispumpavam vazduh iz sistema dok ga ovaj palio i kad upali punom snagom napred i sam je izasao!!!! Sva sreca pa niko nije u tom trenutku naisao putem kad je kombajn jurio niz nagib... Nije bila velika nizbrdica ali dovoljna da preskoce zadnji tockovi kamenu ogradu od mosta... Jos jednom sva sreca pa niko nije povredjen...
 
drugari potrbna mi je pomoc kako treba dastoje usmerivaci vetra na zmaju 161 i koliko trba da bude otvoreno gornje sito
 
Ma bilo kom kombajnu gornje sito koliko je velicina klasa a donje velicina zrna jos posle malo finijih podesavanja ali nemozes da pogresis. U psenici i jecmu mi smo vetar pojacavali do kraja i makaze otvarali koliko moze da izduva plevu i osije u jecmu ,pogotovo kad je dobar hektolitar i dobra godina nema supljih zrna tj itd.
 
Usmerivaci na prvoj trecini sita.
a kolicina vazduha zavisi od tezine zrna tj. kvaliteta, a jecam nikako nemoze sa punom kolicinom vazduha jel je lakse od psenice i ide napolje.
 
Juce moj komsija sa Zmaj Danijom 4500 isao blagom uzbrdicom i u sred uzbrdice kombajn mu se ugasi i po njegovim recima ta njegova Danija je tad MRTVa ili ti niti koci niti moze da smota volan niti bilo sta... I polako kombajn krene unazad i on nije mogao nista da preduzme nego je na kraju iskocio iz kombajna i gledao kako ona juri niz put,ali na putu ima kameni most kombajn se sjuri preko mosta sa zadnjim tockovima ali se prednji zaustave u kamen pored mosta (zakacili se).... Tako je tu stojao dok ja nisam naisao svojim kombajnom i video sta se desilo.... Osigurali smo kombajn koliko toliko (mozete misliti koliko je sigurno bilo) ja se popeo gore kod motora i poceo da ispumpavam vazduh iz sistema dok ga ovaj palio i kad upali punom snagom napred i sam je izasao!!!! Sva sreca pa niko nije u tom trenutku naisao putem kad je kombajn jurio niz nagib... Nije bila velika nizbrdica ali dovoljna da preskoce zadnji tockovi kamenu ogradu od mosta... Jos jednom sva sreca pa niko nije povredjen...
Zar nije mogao heder da spusti ?...ako ne bi zaustavio kombajn sigurno bi ga to usporio :)
 
Znaci uvek nesto covek cacka zaprasi se i operes se ko covek da te nejede prasincina sa znojom u kombinaciji.
ja sam tako radio,pa sam jedva zaustavio krvarenje iz nosa. :D
(samo sam ruke pokvasio hladnom vodom)

- - - - - - - - - -

Juce moj komsija sa Zmaj Danijom 4500 isao blagom uzbrdicom i u sred uzbrdice kombajn mu se ugasi i po njegovim recima ta njegova Danija je tad MRTVa ili ti niti koci niti moze da smota volan niti bilo sta... I polako kombajn krene unazad i on nije mogao nista da preduzme nego je na kraju iskocio iz kombajna i gledao kako ona juri niz put,ali na putu ima kameni most kombajn se sjuri preko mosta sa zadnjim tockovima ali se prednji zaustave u kamen pored mosta (zakacili se).... Tako je tu stojao dok ja nisam naisao svojim kombajnom i video sta se desilo.... Osigurali smo kombajn koliko toliko (mozete misliti koliko je sigurno bilo) ja se popeo gore kod motora i poceo da ispumpavam vazduh iz sistema dok ga ovaj palio i kad upali punom snagom napred i sam je izasao!!!! Sva sreca pa niko nije u tom trenutku naisao putem kad je kombajn jurio niz nagib... Nije bila velika nizbrdica ali dovoljna da preskoce zadnji tockovi kamenu ogradu od mosta... Jos jednom sva sreca pa niko nije povredjen...

javi mi se na privatne poruke da ti kažem šta je bio problem,ako te zanima.. ;)
 
Nazad
Vrh