ZMAJ kombajni

ciro supalj ti elevator ili trijer negde pa pada odozgo neka neko vozi a ti gledaj sta se desava
 
Ma gledam druze i vidi se da ga vetar izbacuje.... Ne curi nigde samo ga vetar baca napolje... Vec drugi dan nemogu da vrsim zbog tog problema....
 
Ako je isto ko na 141.142,143 mora da ima guma koja se preklapa izmedju sabirne ravni i ladje ona obicno potruli i strada ,za prvu pomoc da ti nebi stajo kombajn stavi pur pene u taj levi cosak gde su ti oni gumeni nosaci od ladje pa iza sve u krug ispuni tu sigurno curi . Ili nedaj boze ti je potrulila sabirna pa ima na njoj rupa .
 
U tome je problem nema nikakve gume na 132... Danas gledao nekoliko Zmaj-a 132-133 i kod svih ide zito u vetar??? :sta: Ne puno po neko zrno isto kao i kod mene.... Sad me ubedjuju da to tako treba... Ne razumem vise nista...
 
Uradjen posao sa sirim remenom, rucica se kao perce povlaci gore dole a istovara dobro, mogu prekinuti na pola i krene bez problema.
ovako sad stoji remen.
attachment.php
 
U tome je problem nema nikakve gume na 132... Danas gledao nekoliko Zmaj-a 132-133 i kod svih ide zito u vetar??? :sta: Ne puno po neko zrno isto kao i kod mene.... Sad me ubedjuju da to tako treba... Ne razumem vise nista...

Što ne slikaš sastav sabirne i lađe pa okači ovde da malo "mozgamo":sta:. A jel taj tvoj zmaj ima usmerivače vetra i u koji deo sita su usmereni...?

Dragane K. ipak je kvar istrošena pogonska remenica:ppozdrav:
 
@kameni, na kraju krajeva moralo je da se resi i nadje krivac :ppozdrav: da napomenem da je ovaj remen skuplji od standardnog za 60kinti

- - - - - - - - - -

Veoma sam zadovoljan ugradjenim motorom, mnogo lako nosi kombajn, mogu zamisliti sta bi bilo da ima turbinu.
a ovi parametri na satovima skroz drugacije stoje nego ranije :osmeh:
 
Da li nekio zna standardne dimenzije remena za kipovanje od zmaja 143? Nešto juče počelo da zeza neće da kipuje, pa mora da se nateže na pajser, pa razmišljam da stavim taj širi, jer su se verovatno i remenice malo pojele.
 
Да ти лимови су били и ишло је добро и опет ћу их ставити. И мене је зезао кајиш од кипе ставио нови и шири и ради одлично.
 
Da li nekio zna standardne dimenzije remena za kipovanje od zmaja 143? Nešto juče počelo da zeza neće da kipuje, pa mora da se nateže na pajser, pa razmišljam da stavim taj širi, jer su se verovatno i remenice malo pojele.

mislim da je 22x1466la,ako pocne tako da te zeza,umesto sto ces nateci pajserom uzmi jedan stari noz od kose podbaci pod klesta i ima da ti kipuje kao besan,to je samo nuzno zlo a lakse je od pajsera. :)
 
Žito suvo ko barut, samo od jednom počeo da zeza. Idem sad da uzmem taj širi remen, pa da probamo. Prošle godine je navarena kandž, i promenjen ležaj, i jedna polu renenica na kojoj stoji taj ležaj jer je pukla pošto je leža zaribao. Leežaj je 6209 ZZ. A ovaj remen što sada stoji na njemu ja poprilično iskrzan iako je prošle godine stavljen nov.
 
Žito suvo ko barut, samo od jednom počeo da zeza. Idem sad da uzmem taj širi remen, pa da probamo. Prošle godine je navarena kandž, i promenjen ležaj, i jedna polu renenica na kojoj stoji taj ležaj jer je pukla pošto je leža zaribao. Leežaj je 6209 ZZ. A ovaj remen što sada stoji na njemu ja poprilično iskrzan iako je prošle godine stavljen nov.

Da nije pukao stift koji je unutra i prolazi kroz osovinicu i cauru,meni se to desilo. I kada upalis kipu on pogura komplet osovinui spiralu i ne stegne dovoljno kais pa proklizava?
 
Stavili remen 25x1400 li malo odpustili remenicu i mašina kipuje. Šta ja bilo neznamo, teraćemo tako dok nezavršimo žetvu pa sledi komplet rasklapanje, da se vidi šta je tu. Inače na njemu je bio remen 22x1380 li, koji je sa jedne strane baš dosta iskrzan.
 
Nazad
Vrh