ZMAJ kombajni

Moze biti polomljen cesalj i moze biti slabo naspanovan remen za slamotrese, a moze mali ortaji bubnja.

- - - - - - - - - -

kod mene je zavesica uvek skroz slobodna-dole i nema slame na sitima zbog nje.
 
zaboravio sam reci da se to desava iz cista mira par prohoda normalno pa onda pocne da brljavi,paopet lepo... nisam za zavesu siguran mislim normalno da stoji,kako bi trebalo?
 
D.K., koliko opruga imaš na mehanizmu-ručici i gde se nalaze tj u kojoj rupi. Ima više položaja, a po meni stavi opruge u najdalju tj da budu što stegnutije.....
Moglo bi i to da ti stvara problem slaba(e) opruga,i neodgovarajuć položaj (mada ovo drugo sumnjam da smeta al ajd da potsetim) ali i ja mislim da ti je pogonska remenica potrošena. Rešiće to širi remen....
Za svaki slučaj proveri dve kontra matice na čelu remenice koja pokreće spiralu.Matice su OK27 i mogle bi biti otpuštane. A ujedno ćeš sa tim maticama podesiti raširenost te gonjene remenice (od spirale) naravno ako bude potrebe,kada staviš širi remen. Lako bi moglo da se desi da sa malo mase-zrna u bunkeru spirala bude neposlušna i da se okreće stalno....
 
LJUdi da li je neko imao problem (na 142) hoce da mi izbaciva slamu na sita umesto na slamotrese pa nema posla za secku.sta moze da bude razlog?

Da nije i tebi neko čačkao šestougli kaiš pa promenio smer okretanja kao u temi claas činimi se:osmeh: šalim se
A od kad ti se to dešava? Šta kažu obrtaji:sta:
 
D.K., koliko opruga imaš na mehanizmu-ručici i gde se nalaze tj u kojoj rupi. Ima više položaja, a po meni stavi opruge u najdalju tj da budu što stegnutije.....
Moglo bi i to da ti stvara problem slaba(e) opruga,i neodgovarajuć položaj (mada ovo drugo sumnjam da smeta al ajd da potsetim) ali i ja mislim da ti je pogonska remenica potrošena. Rešiće to širi remen....
Za svaki slučaj proveri dve kontra matice na čelu remenice koja pokreće spiralu.Matice su OK27 i mogle bi biti otpuštane. A ujedno ćeš sa tim maticama podesiti raširenost te gonjene remenice (od spirale) naravno ako bude potrebe,kada staviš širi remen. Lako bi moglo da se desi da sa malo mase-zrna u bunkeru spirala bude neposlušna i da se okreće stalno....

Imam 2 opruge i deluju mi malo rasteglene al opet kad probam rukom da povucem tu zateznu remenicu ne ide bas lako.
i njih sam hteo da zamenim danas, al nije imao odgovarajuce pa sam uzeo jednu oprugu al za 5cm kracu od postojecih pa cu probati bar tu jednu da nabudzim da bolje spanuje.
nemam 2 matice sa cela, vec jednu i to zategnutu do kraja zbog problema koji sam imao, a sad ce morati kako si napisao da se popusti zbog sireg remena da nebi kretalo sa istovarom i kad ne treba :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vlado, ocigledno neki remen proklizava zbog varijacije u obrtajima i mozda bas tad slama ode na sita.
 
Ja vršem na 950. Neko je već spominjao češljasti nastavak korpe u kakvom je stanju? Dali je zmaj radio kukuruz pa da je umesto lopatica na biteru ostale "vešalice". U kakvom je stanju šestougli kaiš i dali proklizava??? Da nije pukla elastična čivija koja spaja "tuljak" velike remenice koja pokreće osovinu slamotresa?
Vlado, ima dosta mogućih kvarova pa pokušaj da nađeš neko rešenje.
Primer; ako biter nema 870 o/min tj. ima manje hoće da se pojavljuje slama na sitima , ali ne u tolikoj meri kao kod tebe
 
Ja vršem na 950. Neko je već spominjao češljasti nastavak korpe u kakvom je stanju? Dali je zmaj radio kukuruz pa da je umesto lopatica na biteru ostale "vešalice". U kakvom je stanju šestougli kaiš i dali proklizava??? Da nije pukla elastična čivija koja spaja "tuljak" velike remenice koja pokreće osovinu slamotresa?
Vlado, ima dosta mogućih kvarova pa pokušaj da nađeš neko rešenje.
Primer; ako biter nema 870 o/min tj. ima manje hoće da se pojavljuje slama na sitima , ali ne u tolikoj meri kao kod tebe
pa zar nisu normalni obrt bitera oko 840?,mislim da sam ja namestio na 860,ovo sto si spomenuo provereno je sve
,neko mi rece da nije prevelika povratna masa...?sta mislite o tome?
 
Drugari molio bih vas za pomoc!!!! Neznam sta vise da radim sa 132 baca mi zito u vetar pa ga one lopatice izbaciju van!!!! Nije neka kolicina ali se da nakupiti puno na akumulatoru posle jednog kruga!!! Nema sta nisam gledao i proveravao i kako ga nisam stelovao i isto baca!!! Sta da rarim od cega da pocnem??? Molio bi da mi nego pomogne da me uputu na nesto... One gume sa strane su odlicne,lopatice u elevatorima nove,sita cista (donje i gornje) ne preliva preko ne ovrsene mase... Ali vidi se kako psenica pada sa gornjeg sita pravo u korito vetra i to se desava samo sa leve strane (gledajuci od nazad)... Sta moze da bude to???? :sta: Unapred hvala...
 
pa zar nisu normalni obrt bitera oko 840?,mislim da sam ja namestio na 860,ovo sto si spomenuo provereno je sve
,neko mi rece da nije prevelika povratna masa...?sta mislite o tome?

U uptstvu za zmaja 142 piše obrtaji bitera 870. Proveri ti tvoje obrtaje još jednom!!! A da ti je povratna masa "prevelika" imao bi pun heder zrna:osmeh:
 
da nije guma koja se savija na pola sto ide ispod sabirne...?

- - - - - - - - - -

kameni mislis obrtaji bitera
 
- - - - - - - - - -

kameni mislis obrtaji bitera[/QUOTE]

Ispravio grešku, hvala
 
Druze da l imas neku sliku molim te da vidim gde to ide jer stvarno nemam vise zivaca da idem ponovo do kombajna!!!!! Izgleda da mi ta guma promakla ako je ima na 132...
 
Mozda je to te gume jer mi se desava samo sa leve strane da baca Psenicu a sa desne ne.... Nisam vise pametan sta da gledam... Poceo tako od podneva i do kraja dana!!!
 
Hvala Dragane a zasto mi se greje lezaj na biterskoj
osovini kod siroke remenice u kukuruzu je menjan
stavljen je fagov lezaj na mesto timken lezaja
koji je trajao dva dana.Kad je stavljen ovaj drugi
lezaj zavrsio sam kukuruz i nije se grejao, juce sam
izasao da vrsem jedan hektar i na kraju pogledam
a on se ugrejao ne toliko da ne mogu da drzim
ruku ali ipak primetno.
 
Drustvo ima li neko resenja za moj problem izvadio gornje sito i nema nikakve gume... Sta dalje moze da bude????
 
Nazad
Vrh