ZMAJ kombajni

Dali je neko imao problema sa istoraranjem zrna iz bunkera na 142 i koji se kvar izpostavio na kraju?
uzeo sam nov remen i opet tesko krece, pogotovo sa punim bunkerom, kad krene posle ide al treba krenuti!
moje zapazanje je ova remenica, deluje mi istoseno.
attachment.php

attachment.php
 
Moze svasta da bude ,ali ako tesko krece posle ide ima proklizavanja proveri zazor izmedju osovina na sastavu da ti neodbija spiralu u luli pa stvara problem ,ako si mozda pomero onaj lim u bunkeru sto dozira na spiralu koliko ce da povuce da nije mnogo otvoren ,proveri na polu mesecu na luli da se nije pojela platna itd sve to zna da pravi problem probaj redom sve polako da prekontrolises. Po meni mislim da bi to najmanje trebalo da pravi problem , ukljuci kipu na prazno da neradi kombajn i proveri koliko je labav kajs od kipe pa teraj dalje posle provrti rucno spirale videces dali se nesto desava itd...
 
Danas sam dobio ponudu da jeftinu kupim zmaj univerzal dali mi se isplati da ga uzmem za 3h godisnje meni i jos 2 ha usluzno
 
@dragan.kovacev ranije smo imali taj problem na 142 bili su u pitanju limovi koji regulišu koliko zrna ide u spiralu bili su previše otvoreni pa hteo da guši (nešto se majstorisalo pa smo ih slučajno pomerili).
 
Koliko treba da bude naspanovan pljosnati
remen na z142 odnosno kako da znam da
nije previse naspanovan.
 
Koji pljosnati kajs ?? Od bitera do puza ako mislis na njega dvoredni sa dva spanera na 24 kljuc sto idu jedan gore jedan dole ,njega nesmes preterivati uvek gledaj ako bi nekad trebao da zagusi bolje da ti zagusi odma na puzu nego bilo gde dalje npr u privodnim lancima ili u dobu. Ja sam ga zatezo da mozes rukom da ga zakrenes levo desno otprilike koliko ti ide rucni zglob iliti do polovine samog sebe ako sam ti slikovito objasnio . Ako nemislis na njega objasni koji je drugi ?

- - - - - - - - - -

Ali obicno oni budu vec rastegnuti :osmeh:
 
Pljosnati remen od motora do odbojnog
bitera sa onom velikom sajbnom.

- - - - - - - - - -

Prosle godine se razleti biter i promenimo lezajeve
na osovini bitera lezaj sa leve strane crkne posle
sest hektara(Timken lezaj). Zamenimo stavimo
fag lezaj i od tad sam ovro osam hektara i danas
pogledam taj se lezaj greje ne toliko da ne mogu
da drzim ruku ali se primecuje a druga strana
se uopste ne greje. Neki kazu da moze biti do
remena ako je pretegnut. Da li sme da se greje
lezaj i koliko ili zasto se greje.
 
Dali je neko imao problema sa istoraranjem zrna iz bunkera na 142 i koji se kvar izpostavio na kraju?
uzeo sam nov remen i opet tesko krece, pogotovo sa punim bunkerom, kad krene posle ide al treba krenuti!
moje zapazanje je ova remenica, deluje mi istoseno.
attachment.php

attachment.php

Dragane verovatno ti se pojela kandža koja spaja remenice pa nemože da pritisne remen dovoljno da okreće puž, probaj da nađeš remen od 25mm širine pošto je 22mm original, ako i tada neće onda remenice od uključivanja dole i da se pozadi na kandža navari i malo obradi da bi se lakše uključivala i više nema problema, kod mene je tako urađeno i kipujem sa podignutim limovima na pužu do kraja i prekidam kipovanje kad treba i ponovo krećem.
 
Tih limova sto doziraju spiralu imam jedan kom. do pola otvoren, kombajn je sa tim jednim limom dosao i radio 8god. i od prosle god poceo da me zeza istovar, sto sam resavao u hodu sa novim remenjem i pojeo mi 2 prosle god. pa sad malo da se pozabavim time.
danas sam proverio rukom se lako pokrece ceo sistem-spirala bez remena, kad stavim remen koci se i u prazno.
 
Tako smo i mi navarivali kandje ubedjeni da je to kvar a ono odvijeno celo od topa.Dan-dva je prvo tesko kretalo ali posle ide a kad je skroz izgubila pogon spirala u bunkeru i top onda je bilo sexa da nadjemo kvar.A kvar cela 3 min. posla.
 
@sale to je posao kad prekines kad hoces sa podignutim siberima i posle krene bez problema, tako je kod mene bilo do prosle god.
te kandze sam i ja uvideo i u kukuruzu ih navarim svih 6 i obrusim lepo na jednaku meru da nebi u krivo hvatao remen, i dok je bio nov remen islo je dobro kad se remen pojeo malo vise nije htelo tako dobro da radi.
 
Meni hvata oma na početku spuštanja ručice za kipovanje ali imam remen od 25mm i evo treća godina bez problema.
 
@kiraj, mislis da zbog kajle nemoze da spoji ploce?
interesu je me dali odstojnik 22 kod vas stoji na prvom delu osovine 25mm ili na drugom delu 30mm?
@sale kupio sam danas remen 25mm sutra ga montiram.
@dragane jel top-ono kuciste br.15?
 
Tih limova sto doziraju spiralu imam jedan kom. do pola otvoren, kombajn je sa tim jednim limom dosao i radio 8god. i od prosle god poceo da me zeza istovar, sto sam resavao u hodu sa novim remenjem i pojeo mi 2 prosle god. pa sad malo da se pozabavim time.
danas sam proverio rukom se lako pokrece ceo sistem-spirala bez remena, kad stavim remen koci se i u prazno.

Dragane sam si sebi dao odgovor, već na prvoj slici se vidi da klinasti kaiš(remen) ide "tabanom" umesto da se uklinjava i ja delim tvoje mišljenje da se pogonska remenica potrošila. I sam si rekao da kada staviš novi kaiš neko vreme si miran. Skini malu remenicu i pravac kod strugara da ti "produbi" konus i onda ćeš opet zaboraviti da postoje problemi sa kipom:ppozdrav:

Ili još jednostavnije kao što kaže sale ratar, stavi kaiš od 25mm
 
Naj sumivije mi je bilo sto je dno remenice uzijano kao i bocno, a nebi trebalo!
taj 25mm sam danas kupio i kaze mi prodavac sa kojim sam bas dobar, da mu javim obavezno kako ide sa tim sirim remenom, jel ih je u zadnje vreme prodao dosta al nezna rezultat.
sve zivo isprobao i uradio i nista, osim ovog dela sa remenom.

- - - - - - - - - -

@ddragan, provericu i taj deo, necu da tvrdim al mislim da tu dobija dobar pogon.
 
LJUdi da li je neko imao problem (na 142) hoce da mi izbaciva slamu na sita umesto na slamotrese pa nema posla za secku.sta moze da bude razlog?
 
Nazad
Vrh