ZMAJ kombajni

Srđan7
i da napomenem jos da izmedju menjaca i reduktora tocka MORA biti jedan lezaj koji ce biti na poluosovini da bi ponistio luft koji poluosovina ima u hronerima i caurama.

Imaš li sliku kako si rešio oslonac ležaja?

E Dragan me preduhitrio
 
Na postojecem sistemu je problem g.kocioni, a one kocke i dzidzabudze poskidati.
garantujem da posaom zavrsava:
g.kocioni 1300din
gumice za pomocne klipove 200-400din
i krajeve cevi preraditi po potrebi za nov g.kocioni.
 
Pa radilo je to 30god. a negde i nije radilo, uglavnom koga sam pitao jel koci kombajn, odgovor je bio, pa znas koci onako nije nesto ili odgovor, nikad nije ni kocio!
g.kocioni pravi problem, nije to namesteno dobro.
 
Glavni kočioni iz Zmaja jednostepeni fi 25.4 (ili 22.2 ih sad.... Ubi me ne sećam se koji je tačno fi) protiv glavnog kočionog iz auta dvostepeni fi 19.05 hmmmm...... Ne znam prijatelju kako će Zmaj podneti te donor organe.... Meni nekako više oni dole smrde na zamenu.... No,radi kako hoćeš,da ne ispadne da ubedjujem..... Ali javi šta si uradio i koji su rezultati.
 
slažem se sa sinišom...na zmaju su iglavni i pomoćni koč. cilindar fi 25 i ako mu staviš glavni manjeg prečnika još više gubiš na snazi,ako već hoćeš da menjaš nađi veći od 25mm i onda mora kočiti bolje
 
E, vidite od kako imam kombajn (5 ili 6 godina vec) odzracio sam desnu kocnicu cim sam ga doterao u dvoriste i od onoda nemam nikakvih problema s kocnicama. izjednacivac pritiska radi (i njegova uloga je da i pri nejednakom pritiskanju obje pedale obadva tocka koce jednako, a ne kako je "vojkanvrelo" napisao da je to na nekim nagibima i da ti radi samo u teoriji). Gumice na cilindrima dolje nemam, ne postoje, tako je kombajn i doteran. sipao sam ulje gore ispod sjedala i pumpao pedale i nikako nije htio povuci ulje, skidao, rastavlja, cistio i na kraju se sjetim uzeti komad cumenog crijeva i onu "inakciju" veterinarsku. i uteram mu ulje kroz "sisu" za odzracivanje. Iz posude vadim ulje i odozdol ga tiskam i tako u krug. kocnice rade dan danas kao na autu, nema nikakvih problema.

Kolega je imao isti problem na 133 i nije nikako mogao dobiti ulje u pedale i kad je odozdol punio ulje, kocnice cudom proradile.


Po pitanju zrna u hederu, kazes donje sito pre malih rupa ili postopano. Ajmo ovako. moje gornje sito je otvoreno nekih 4-5mm, nastavak sita je zavaren u srednji polozaj, dakle otvoreno nekih 1cm, ako ne i vise. donje sito imam ono "srednje" sto se dobije uz kombajn, mislim da je 11mm i na njega vrsim sve osim zobi-ovsa. povratne mase nemam puno, sinje su dobre, sve je uredno na kombajnu ali opet imam dolje malo zrna i jako puno pljeve i uopce se time ne zamaram...

Rasipa ako imam, to je u losijem usjevu gdje je sitnije zrno pa na prvih 10m stanem i razgrcem slamu, ako ima zrna zatvorim vjetar i teraj dalje...

Inace, Petersonovo sito su imali samo 780 i univerzali, svi ostali (koliko mi je poznato) imaju Closz-ovo sito a razlika je nebo i zemlja. Petersonovo da mogu naci u dobrom stanju napravio bih od njega donje stelajuce.
 
Drustvo zamolio me prijatelj da vas pitam za pomoc,ima problem sa slamotresima na z132 desava se da mu se krajnji slamotresi napune toliko da ih jedva ocisti posle nekih 50ari vrse.Mozete li mi reci kako da resi taj problem jer kada se napune kombajn pocne da rasipa zito iza. Potrebno je da na svakih 50 ari staje i cisti slamotrese.Samo da napomenem da je unutar slamotresa ocistio sve od korozije kako bi oni bili glatki.Unapred hvala.
 
Skoro nerešiv problem .U ječmu nemožeš nikako bez tih problema. Treba nastojati da je slama što čitavija i u jednom komadu ,a da je osje što manje izlomljeno . A što ćeš kad moraš stegnuti korpu da izbija zrno .Možda radi sa lošim šinama pa mora dotegnuti previše i mora mljeti .Najveći problem je što je kod malog zmaja korito slamotresa na konus i to kako ide dole nizbrdo prema kaskadi sve je uže . Da ne poveruješ očima kako je uradjeno.
 
svurmwcwxm6gsv6itowx.jpg


otwu2zmxwpq6yxhowf6.jpg


nqnwucpw4yi37pykf5i.jpg

Danas zakacili adapter,ali nas auspuh izdao,tako da ga sutra ujutru kupujemo i ako vreme dozvoli krecemo sa radom.
 
Kako se steluju usmerivaci vetra na zmaju 131 psenica mi ima mnogo pleve u bunkeru ...zategao sam sito na prvu crticu ali izgleda da se provlaci pleva...
 
Na 171 počeo popodne da vraća slamu na usta, odnosno zaguši se, posle par krugova opet. Neka ideja šta bi moglo biti?
 
Jel bilo zelene mase puno u psenici?

- - - - - - - - - -

Ja sam isto prosao sa 162 pa sam otvorio korpu i nestalo problem
 
Na 171 počeo popodne da vraća slamu na usta, odnosno zaguši se, posle par krugova opet. Neka ideja šta bi moglo biti?
Biter ti pravi problem sto kaze Matic ili remen ili ko kod mene sto je bilo okrenuo se biter na osovini nije imao kajli vec dva m10 srafa ga drzali dok se nisu razjeli i onda poceo da vraca masu!
 
Mene ubija ojsija u pojedinim zitima,sve sam pokusao i nmg da je se resim inace u pitanju je z 143,ako pojacam vetar,pocne da izduvava zrno nazad. Donje sito mi je tek malo otvoreno,gornje skoro do pola,usmerivaci gornji na sredini donji u gornjem vrhu. Ima neko slican problem?
 
Nazad
Vrh