ZMAJ kombajni

Ja sam video samo sa zutim ,ma dobri su i imr ovi motori nego ovi su nasi stajali dugo na placu ,a culi smo da su negde bili utovareni na brod da su vraceni zbog nekih nedostataka a verovatno nisu bili dobro zasticeni od soli ,i to je verovatno zeznulo karike to smo mi zakljucili e sad za 143 znam x nedostataka osim motora ajde da je samo motor to je resivo ali gde su druge stvari koje su tesko resive. Evo da navedem par stvari ,problem sa nosacima spirale za kipovanje,problem sa varijatorom broja obrtaja bubnja stalno padaju popusta klip slab je za toliki otpor trebali su drugacije to da rese zato nema propusnu moc kad se optereti npr u soji jaca slama i malo divljeg suncokreta nema sanse da proguta ,varijator voznje nijedan nije dobro balansiran jos kao novi su tresli kao blesavi i to prouzrokuje kidanje nosaca menjaca i dalje pucanje sasije i kad jednom krene do k jedno pored drugog samo puca ,losi orbitroli jednostavno nemoze se resiti curenje,los kvalite svih mogucih materijala jednostavno da neduzim vise ,osovinice za kipovanje najveca glupost u zivotu otcvika je ko od sale kod navoja ,pa ona mala spiralica iza sedista za neovrsenu onaj lim je mnogo blizu nje i tu je bilo problema oko nje dosta,pa smo se namenjali svih mogucih osovina od vetra x puta sto stvarno neznam koje tu opterecenje ima strasno pa neovrsena,pa ovrsena a najveci problem sto nepostoji nacin zadihtovati kabinu,a u njoj pakao itd zabolese me prsti od kucanja vise ahahahhha
 
Ja sam kupio iz Ran komerca kombajn sa IMR motorom.. Koga zanima nek dodje u koje bilo doba dana i noci da vidi kako kombajn pali bez grejaca... U pocetku je palio lose. ali postoji nacin da se i to uradi, samo ko se imalo razume.

- - - - - - - - - -

Ja sam video samo sa zutim ,ma dobri su i imr ovi motori nego ovi su nasi stajali dugo na placu ,a culi smo da su negde bili utovareni na brod da su vraceni zbog nekih nedostataka a verovatno nisu bili dobro zasticeni od soli ,i to je verovatno zeznulo karike to smo mi zakljucili e sad za 143 znam x nedostataka osim motora ajde da je samo motor to je resivo ali gde su druge stvari koje su tesko resive. Evo da navedem par stvari ,problem sa nosacima spirale za kipovanje,problem sa varijatorom broja obrtaja bubnja stalno padaju popusta klip slab je za toliki otpor trebali su drugacije to da rese zato nema propusnu moc kad se optereti npr u soji jaca slama i malo divljeg suncokreta nema sanse da proguta ,varijator voznje nijedan nije dobro balansiran jos kao novi su tresli kao blesavi i to prouzrokuje kidanje nosaca menjaca i dalje pucanje sasije i kad jednom krene do k jedno pored drugog samo puca ,losi orbitroli jednostavno nemoze se resiti curenje,los kvalite svih mogucih materijala jednostavno da neduzim vise ,osovinice za kipovanje najveca glupost u zivotu otcvika je ko od sale kod navoja ,pa ona mala spiralica iza sedista za neovrsenu onaj lim je mnogo blizu nje i tu je bilo problema oko nje dosta,pa smo se namenjali svih mogucih osovina od vetra x puta sto stvarno neznam koje tu opterecenje ima strasno pa neovrsena,pa ovrsena a najveci problem sto nepostoji nacin zadihtovati kabinu,a u njoj pakao itd zabolese me prsti od kucanja vise ahahahhha

Svako ima svoje misljenje ali ja znam sta sam na tom kombajnu radio, nista od toga nije radjeno.. ako vas bas zanima menjane su gumice na sabirnoj ravni i dva kaisa su promenjena.. a oko motara nije nista radjeno. uradjen je komplet anaser i kombaj pali nijedan mu nije ravan moze da se provari ko neveruje slobodno..
 
Ako sat ne laze, kad sam sredio gonjenu remenicu i napravio odgovarajuce distanc platne pokazao je 410-420 o/min i malko fali da kais na gonjenoj remenici izadje do kraja a na pogonskoj je usao taman koliko treba i spaner je do kraja (ne bas do kraja vretena vec do rupe za osigurac) otpusten. Pitanje je samo da li su obrtaji motora na meri ili ima i viska obrtaja jer po katalogu obrtaji bubnja mogu da se skinu na oko 390.
 
Nikola@ Ako se vec hvalis sta je radjeno na tvojoj 143,Vozio ga je Bubuleja krljac iz Asanje(koji ga je pregrejao do kraja,i kada je ugasen vise nije mogao motor da se pokrene i isao je na operacioni sto kod Pere Litane,2008 god) :off_topic:
 
Heheheh ,ma svako svoju masinu hvali.Sve moze da se uradi taman posla ja sam samo naveo par stvari sa kojima 143 ima problema sto vec kod 142 nije slucaj svako ko se dvoumi izmedju 142 i 143 ali verujem da nema takvih ,na prvom mestu 142.
Reci mi Nikola koliko si ti sa tvojim kombajnom radio godisnje xa ??A siguran sam da je x stvari radjeno na njemu sto nisi ni primetio ali kao sto kazem sve se uradi nije to problem .Ja sam kod nas zaduzio 2005 godine novu 143 do 2011 ima nepunih 3000 m c iso sam sa njom po Obrenovcu,Batajnici itd sve je kosila osim kukuruza. Prvi dan blokirali nam tockovi na sred auto puta ,kolegi se raskacio varijator ,posle par dana kontakt brava se istopila dobro se nije zapalio kombajn kod kolege,rotacije pocrkale cim smo izasli iz kruga , bilo je tu jos x stvari .Hocu da ti kazem znam taj kombajn u dusu preso sam sa njim sve i svasta ali tako neke stvari ti ukazuju na kvalitet materijala od cega je sklapana sa kakvom nemarnoscu su radjene itd ,a vozio sam dosta i 142 konkretnu Tovilovu zutu koju je uzeo od aerodrom beograda ,kombajn je azdaja nema problema toliko sa korovima ,bolje je resen usmerivac vazduha na 142 vislji je nego na 3 jci bollje strujenje vazduha ima kad namestis mehaniski broj obrtaja miran si nema sta vise da razmisljas itd ipak se kod dvojke jos iole vodilo racuna .Mozda ima nekih boljih primeraka trojki nekazem sve se moze dovesti u red ali je pitanje ISPLATIVOSTI.Sve kosta.
 
Problem sa varijatorom bubnja je imao i 162 pa se to dalo prepraviti na mehanicki vrlo lako a identican varijator se nalazi na 143 koji je pocet da se pravi 10 godina posle 162. Dva drugara su imali 143-ke 2001. godiste, jedan je kupio nov, drugi sa 200 i kusur sati, bukvalno nov kombajn. Ni jednom se nisu desavale navedene budalastine, oba kombajna su prodata sa preko 2500 radnih sati i zamenuli su ih zapadni, moderni kombajni. Oba kombajna su isli u zito, soju i kukuruz a ponekad i u suncokret. Za novije od ovih ne znam kakvi su ali bilo je i par starijih komada u selu, u prolazu, kod ljudi koji cesto menjaju kombajne ali su i ti kombajni isli u zetvu relativno normalno.
 
Poslednja izmena:
Ma ok budalastine ,necu vise nista da komentarisem.4 kombajna na sva cetiri sve indenticni kvarovi samo u drugacijem vremenskom periodu
 
Moja 143 godisnje uradi oko 270 jutara sto zita sto kukuruza sto suncokreta, ja od 2008 kad sam je doterao znam da oko motora nista nije radjeno sem alnasera i sem sto je menjano ulje.. I prezadovoljan sam sa paljenjem i sa radom kombajna..:osmeh: Zarkovmail, dodji slobodno da vidis kako pali kombajn, neboji se ni jednog kombajna... Zarkovmail, otkud ti znas da je bas moj kombajn bio na generalnoj kod tog tvog majstora iz Asanje? bilo je 4 kombajna. 2 sa kamiksovim motorima i dva sa obicnim IMR motorima. PKB na motoru nista nije radjeno kliko ja vidim jer na svakom sarafu stoji farba, Prva farba. a za ono ostalo normalno da mora nesto da ode.. da je 142 bolja od 143 to jeste ja imam i jedan i drugi.. trojka ima samo brze istresanje, kao malo vise hidraulike, nije toliko bucna, udobnija je i brza je u transportu.

- - - - - - - - - -

Zarkovmail, pa i vi ste hteli da kupite bas ovaj kombajn koji sam ja kupio, sto ste hteli da ga kupite kad nevalja? :ppozdrav::osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kupio bih kombajn sa sve tri adaptacije, pa me zanima vase misljenje da li je bolje uzeti 142 ili 162? ili mazda cak neki 132, 133 i kupiti posebno troredni adpter za kukuruz?
 
Nikolaa ja sam kupio moj kombajn jer sam za njega imao pare tada ,pazi bilo je cetiri kombajna ,a sa zutim trakama je bio samo bio jedan imr,i 102% da je tvoj zakovao i doslepan je iz Bene ,pravo kod Pere Litane,i uradjen je.... :off_topic:Ali nebitno ti kazes da te sluzi i da ide :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh