ZMAJ kombajni

nov biter,generalna motora,gume extra jake,nema kocnice,limarija za 5,nava adaptacija za suncokret,sve u svemu dobro odrzavan kombajn sto nije slucaj kod ostalih koje sam obisao,a naravno da je i radio jako puno zemlje.

- - - - - - - - - -

moze samo skines kais i odvijes dva srafa da secka visi na kombaju da bi slama mogla da ispada kao na starom klasu 98.

- - - - - - - - - -

kupljen od nase clana foruma banecurug iz curuga nema da nema.
 
dali neko moze da mi objasni kakvi su oni kombajni 143 sto imaju crnu straftu i sive felne,kada su se pravili i koje motore imaju?
 
U Zmaju se farbalo sa bojom kakvu su imali, znam dasu bili i crveni i narandžasti i sa žutim i sivim felnama sve zavisi kakvu su farbu imali, i zmajeve prikolice bilo je svakakvih i crvenih i belih sa crnom ili crvenom šasijom felne isto bele sive crvene žute, znači da boja nema pravila koje je godine proizveden, ali oni Z 143 sa crnom šraftom su sigurno aerodinamičniji od ostalih
 
ima veze boja sa godištem...
npr. 142-ka sa sivim felnama i krovom se pojavila 92-ge god. ali druga serija,prva serija 92-ge kao moj je žut
tako sa sivim detaljima je izlazio do poslednjeg...
94-95 je izašla serija fabrički remontovanih prepoznatljivi po oblom rezervaru za gorivo kao na 143-ci,tu je bilo i sivih i žutih...
 
Ima razlike ,sa zutim straftama su sa mercedesovim motorima ali malo ih ima ,ima ih cak i sa turbinom itd drugacija je i malo instrument tabla .Susreo sam se sa par komada ran komerc iz Subotista je imao 1 sa mercedesovim motorom i turbinom ,a jedan privatnik kod nas ima sa perkinsovim takodje su zute trake .Kombinat je imao sa sivim trakama 2004 god sa imr motorima koji nisu valjali od prvog dana jako tesko su palili nema sta nije pokusavano pumpe,dizne,zupcenje itd ali dzaba, mali pritisak ulja ,purnjali su kao cira lokomotiva itd da nenabrajam sad nedostatke ,sto kod ovih nije slucaj e sad dali je slucajnost sto ovi imaju zute trake a nemaju ove motore ja znam za 4 kombajna koji imaju zute trake a nemaju imr motore

- - - - - - - - -
 
Jedne godine su dolazili kod nas da kose suncokret ,jedne noci sam ja selio jedan iz Surcina za Jakovo ,e sad mozda ja gresim znam da je ovaj imo turbinu i sad nisam siguran ali bio sam ubedjen da je meckin motor .A za cummins znam da postoje agregati a za te motore nisam ni znao da su ugradjivani u kombajne .Jesi ti sto posto siguran ???
 
Kao sto je clan Matic naveo i ja potvrdjujem da imaju te motore,posto sam video kombajne dosta puta i zagledao ih...
 
Ja sam svojevremeno doterao nov zmaj 143 sa cuminsovim motorom u zadrugu gde sam radio.Dobra motorina, ako se nevaram 122ks turbo.
 
Ma motor azdaja niko to nespori samo sto sam ja bio u zabludi da je mercedesov ali sad znam ,hvala vam drugari
 
Nazad
Vrh