ZMAJ kombajni

Ne može.To je neko pustio buvu da će ponovo moći tako da se registruju mašine.Prvo je bilo najavljeno za Mart mesec pa Jul...i do dana današnjeg ništa od toga.
 
Jel stavljao neko lanac za pogon doba na 171, koliko zuba imaju zupčanici i naravno jel ima negde da se kupi da ne pravimo.
 
Mims to nećete nigde naći jer ne postoji a da ga pravite ne isplati se.Znam jer sam takođe hteo kod sebe na kombajn da namestim tu kombinaciju zbog obrtaja koje nismo nikako mogli da spustimo ispod 600.Problem je rešen i dalje je pogon preko remena a obrtaji 375-400 što je odlično.
 
Kod nas je problem bio u glavčinama remenica na odbojnom biteru.Toliko su bile zarđale da remenice nisu mogle da se razvuku i samim time spuste obrtaje.Problem je rešen njihovim skidanjem,rasklapanjem,čišćenjem i mazanjem.Sada idu veoma lako pošto je štelovanje mehaničkim putem jer je neko izbacio hidraulični klip.
 
Šta ste radili ako se može znati? Problem je upravo u velikom broju obrtaja.
Problem može biti i dužini remena da izvinete ako sam pogrešio ali mislim da se po fabričkim podacima treba biti 60 x 6120 i kod mene se javljao taj problem a rešio sam ga stavljajući 60 x 6170 bez ikakvih problema dođe i obrtaji idu dole sigurno.
 
Kod mene je 60x2130, imam i originalni koji je došao sa kombajnom ista je oznaka. @Ganga je treba 2170 ili 6170 malo mi je čudna ta oznaka.
 
Poslednja izmena:
Od 143 nije duži aucug, isti su... to može da se reši tako što kupiš parče aucuga, navariš i produžiš lanac....
 
Kod mene je 60x2130, imam i originalni koji je došao sa kombajnom ista je oznaka. @Ganga je treba 2170 ili 6170 malo mi je čudna ta oznaka.
Izvinite nisam pogrešio namerno ali sam namestio grešku koja mi se stvarno retko dešava u pravu ste 2170 je pravi broj, još jednom i ostalima izvinjenje.
 
Nazad
Vrh