ZMAJ kombajni

ja sam postavio dve lopatice i dve kandze i ne skidam vise nista tu...tako teram psenicu,soju i kukuruz...probaj,nema razlike,evo druga godina tako ide.
Bilo je godina kada smo u Beceju radili sirov kukuruz(vlaga preko 32%) Pik je to otkupljivao,tada smo obavezno morali stavljati kandze jer su lopatice brzo otisle u pm.Od tada nam ostala navika da za kukuruz menjamo lopatice i postavljamo kandze na biter.
 
Kako uputstvo kaže češljevi ili po vašem kandže idu prilikom rada svih kultura sem pšenice gde se nameštaju lopatice.
 
Moj otac je imao takvo iskustvo davnih dana dok je puno usluge radio, da mu se na jednoj prljavoj njivi namotalo sve i svasta na biter i napravilo cuda i posla bez potrebe.Od tada pa na ovamo u soji strogo lopatice-u kukuruzu kandze.
 
današnj posao...
obećao sam nekom slike...moj način i priručno sredstvo,bez onolikih gvožđušina i karabudženja
d9300e206280139.jpg
[/URL] [/IMG]
0c3905206280264.jpg
[/URL] [/IMG]
0bef88206280415.jpg
[/URL] [/IMG]
ff060b206280537.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Pozdrav drustvo, da li mozda neko ima na prodaju ovu remenicu sa zupcanikom koja pogoni vitlo za suncokret (oznaceno je na slici mesto gde se ona postavlja)?

1.jpg


2.jpg


3.jpg
 
Kosio sam neke njive s dolinom, i hoce ponekad da mi iskoci menjac iz prve brzine, kombajn je 142. Hteo bih da probam s stelovanjem ove sipke koja ulazi u menjac, da on vise uzubljuje, ali neznam da li bi trebalo da je skratim ili produzim? Da li neko zna kako bi trebalo.
Evo te slike, oznacio sam, levo je rikverc i prva, desno druga i treca brzina.

 
sagni se ispod kombajna a neko nek ubacuje u 1 brzinu pa vidi polugu kada ubacuje dali poluga ulazi u menjac ili izlazi iz menjaca pa prema tome nasteluj.ako ulazi probaj malo da je produzis a ako izlazi onda malko skrati.
 
Nazad
Vrh