ZMAJ kombajni

ddragane ne,dosad nije proklizavao. Au sale.... Baš me raduje da Poljske toliko traju. Mada evo kod nas traje li traje! Čak od jesenas!
 
Ima li neko da proda novu ili polovnu ali dobru unutrašnju gumu (veliku) za zmaja 142?
Ja sam kupovao kadgod u Vrbas na glavnoj ulici,e sad neznam jel postoji još ta prodavnica guma.Radi se o nekoj domaćoj gumi al neću da te lažem o kojoj.Možda neko od članova iz vrbasa i zna za tu prodavnicu o kojem sam pisao.S desne strane je bila kad ideš iz pravca srbobrana.:ppozdrav:
 
Tražim pomoć prijatelja! Jesam li ja ćorav pa ne vidim ili nema na forumu katalog rez. delova za zmaj 142 u e-obliku? Znači ne treba mi uputstvo za uporabo nego katalog rezervnih delova. Za Univerzala sam pronašao ali za 142 jok. Unapred hvala !
 
drustvo, prvi put sam sejao suncokret i interesuje me adaptacija za suncokret za zitni heder 4.2m koliko ima kljunova. unapred hvala !!!
 
ja sam kupio, iskreno veoma povoljno za svega 100 e. od jednog clana foruma ali imam samo 12 kljunova , i jos neke metalne flahove koje se montiraju ali neznam kako pa ako neko ima neke fotografije neka postavi moze da pomogne pozz.
 
Postavi ti sliku sta imas pa ce ti neko pomoci.Koje vitlo imas malo ili veliko?
Slikacu ujutru namontiran uredjaj.
 
kupio sam ga od clana nikolle neznam kako se zove selo ali je u blizini rume , on mi je rekao da je skracen za heder 3,6 metara tako da imam dosta tih ,, sipki ,, skracenih , probacu sutra da slikam i postavim sta imam ali mislim da posedujem te krajnje limove
 
Član Nikolla je iz mog sela a ne znam zašto se glupira i piše da je iz Rume kada mi sa Rumom nemamo nikakve veze.
 
kiraj dal se nesto radi posebno sa leve strane hedera posto imam ovakvo vitlo kao ti jel se nesto skida imam sve delove ali mi nije jasno taj pogon sa zupcanicima koje idu na vitlo jel je vitlo fiksno nemoze da se dize nevidim jasno na slici nikad nisam namestao pa zato pitam komletiro bih ga da bude kao tvoj reci mi molim te posto ovde kod nas ima malo tih hedera bas za suncokret hvala unapred
 
Vitlo je u suštini fiksno,ali može da se podiže gore dole u zavisnosti od veličine glava suncokreta .Znači ima štelovanje ,možda nekih 10-ak cm gore dole .



---------- Poruka napisana u 07:42 ---------- Prethodna poruka je at 05:26 ----------

Slikao sam još par detalj ,možda se sad bolje vidi.





 
Evo i kombinacija sa velikim vitlom
Kad ostaje ovo vitlo pogon vitla je kao i na zitu.
fotografija03361.jpg

Ovako je kod mene napravljeno kacenje grudobrana
fotografija03371.jpg

fotografija03381.jpg

Sve ostalo je kao kiraja.
 
Nazad
Vrh