ZMAJ kombajni

Kod ovog načina skidanja treba da je hidraulika zdravo dobra i precizna,mismo jednom sa zetorom digli grlo u kabinu skoro.Počeo sam dizati polako on ne ide,ajd još malo ne ide,ajd još malo i kad je krenula da diže hidraulika odeee grlooo...
 
Ja da imam takav kombajn kao Vaš gospodine @KishRobert ja bih tu grlo rukama skidao i vraćao!Ovo je ipak ZMAJ!
 
Zakači se adapter za ulazno grlo i samo se potkajluje da ne padne slučajno kada se kombajn pomeri.

Probao sam i dangerov sistem koji je dobar ako grlo treba da se radi.Za sve ostalo ovako mi je jednostavnije.
P8010033.JPG
 
@Kiraj
radim na ovaj nacin jer kad menjam korpu odmah stavljam i manje lancanike na ulazu grla i tako radim soju suncokret i kuruz,dok vi to na vas nacin tesko da mozete,meni je ovako zgodnije upravo zbog gore navedenog,otkacim grlo u ladovinu na dva panja i pozadi podbacim staro bure od nafte i napred
 
U redu je to ,ali mi uopšte ne menjamo lančanike .Sve radimo sa velikim lančanicima.
 
Poslednja izmena:
Ja dam komsiji 500din i on mi viljuskarom skine i posle vrati

---------- Poruka napisana u 21:52 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

Mada smo jednom kod prijatelja to skidali rucno i naravno dobro se nismo izubijali
 
Vlasnici zapadnih kombajna da ne komentarišu!Tema je Zmaj i u pitanju je Srpska gvožđurija.



Ako smem da podelim svoje skromno iskustvo, jeste da je kmbajn zapadni, ali nam je tehnologija o kojoj pisete primitivna. Do sad smo skidali grlo 3 puta, ali ne zbog adaptacije, jer neradimo kukuruz, Mi otkacimo heder, zatim grlo podignemo do kraja, podbacimo 2 bureta od 200 litara, par letvica, i skinemo grlo tu, kombajn po zelji vozamo gde treba. Dva coveka kod nas to naprave za 15 min.
 
prijatelji potrebna mi je adaptacija za suncokret za zitni heder 4.20 m.Gde se moze naci i kolika je cena. Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh