ZMAJ kombajni

Sa srecom kupovina,
sve sto Bobo kaze je istina ja sam svedok,
E ranije sam pisao kako resiti problem tog ležaja kod prijemnog bitera, i to radi posle nema da brines, slikao sam letos kako to izgleda moram da nadjem gde su mi slike, ako nisam vec postavio ovde negde u galeriji ili gde to vec ide.

Pozdrav

evo slika
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=128&d=1312221937
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=127&d=1312221918
a mozes i vazduh da mu sredis ovako
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=124&d=1312221602
 
Pozdrav društvo, kupio sam pre neki dan zmaja 143, pa me interesuje šta se sve menja za kukuruznu varijantu jer sam dobio i adapter uz njega.....
Čuo sam da ima univerzalnu korpu, pa me interesuje da li se to menja i da li se nešto menja na dobu ili ostaje isto?
Inače 97 godište je i u solidnom je stanju, staviću uskoro slike...
 
Korpa može da ide u kukuruzu.Treba da stavite blinde na bubanj,da zatvorite češalj(nalazi se na kraju korpe)da zatvorite prve kaskade na slamotresima,da zatvorite sakupljač kamena,da skinete lopatice bitera i stavite češljeve,gornje sito da zamenite kukuruznim i to je od prilike to.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je na ovom mom pogon hedera na kaišu, e sad za kukuruz jel to ostaje isto ili se i tu stavlja lanac, i gde da nabavim sve te dodatne delove za kukuruz?
I još nešto da ne budem previše dosadan, interesuje me nešto što je ranije pisano o zmaju 143, da se menjaju neke remenice da bi mogao da ide brže a ne prosipa nazad masu, koje su to remenice?
 
Vidim da je na ovom mom pogon hedera na kaišu, e sad za kukuruz jel to ostaje isto ili se i tu stavlja lanac, i gde da nabavim sve te dodatne delove za kukuruz?
I još nešto da ne budem previše dosadan, interesuje me nešto što je ranije pisano o zmaju 143, da se menjaju neke remenice da bi mogao da ide brže a ne prosipa nazad masu, koje su to remenice?
za kukuruz se stavlja lanac,sve isto kao zmaj 142....a za te remenice i to ubrzavanje nisam cuo da postoji..
 
110jbdf.jpg
339srol.jpg
2zp43kk.jpg
13zwi1k.jpg

Cestitke i od mene na kupovini masine. Neka te u zdravlju sluzi. Nije losa cena, lepo izgleda za svoje godine. Svakako ga yimus moras sredjivati kolko god da nije radio zmaj je to. U sustini moras pretresti sve osovine i lezajeve npr. prijemni biter, ladja, puz, itd. Kad god ti nesto treba javi se.
 
Poslednja izmena od urednika:
Možda je najbolje tražiti polovne delove kod Jenea Ozoraka u Bajši kod njega ima gotovo sve što je bilo kome potrebno za Zmaj kombajne.
 
Svakako ga yimus moras sredjivati kolko god da nije radio zmaj je to. U sustini moras pretresti sve osovine i lezajeve npr. prijemni biter, ladja, puz, itd. Kad god ti nesto treba javi se.... steva mrstanac@ NEEEEE... PUZ LEBA TI..:udri:
 
Svakako ga yimus moras sredjivati kolko god da nije radio zmaj je to. U sustini moras pretresti sve osovine i lezajeve npr. prijemni biter, ladja, puz, itd. Kad god ti nesto treba javi se.... steva mrstanac@ NEEEEE... PUZ LEBA TI..:udri:
Sto ne puz pa bas je zanimljivo raditi oko njega, posebno ako osovina sa leve strane zariba pa nece da izadje. I onda brenr i macola.
 
Momci... Desni lezaj prijenog bitera sam ja rijesio tako da sam zamjenio osovinu, lezajeve, glavcine na remenicama i da vidis... ide ni da zucne... meni je probleme pravila vitlava osovina prijemnog bitera koju sam ja odbijao mjenjati jer sam bio tvrdogalv i tri lezaja u sezoni odose samo tako (svakih 10 jutara vrsidbe). Popizdio, otisao po nove djelove, posarafao i preporodio se. nema potrebe za trpanjem dva lezaja u kuciste, jer i ovako radi sasvim dobro. S obzirom da je moj kombajn bio kod gazde koji je svojeg vrsio 30 jutara +usluge osovina prijemnog bitera nikad nije bila mjenjana a kombajn je 1981.g. i sto je najgore povrsio je kamen medjas, polomio pritom uvlacne lance koje je takodjer sazvakao u bubnju, polomio dvije sinje i posavijao lopatice na prijemnom biteru... Sve ovo sam kasnije saznao i da sam prije znao ne bih ga kupio, jer su i osovina bubnja i prijemnog bitera jaako vitlave bile bas od toga i sad mi nije zao sto sam ga prepakirao, jer ostaje kod mene dok ne istrune ;)


Jako zahvalni kombajncici za manje povrsine i za pazljivog gazdu. u kukuruzu nastradaju najvise, jer jako lijepo gutaju masu (po idealnim uvjetima mogu ici i u 2. brzini, s malo varijatora) ali to im razbija limove kraj korpe, a ako je blatno onda stradavaju i bocni reduktori i mjenjac zna otici samo tako.

Znaci polako, pazljivo i smireno i sluzit ce te godinama bez nekog velikog problema i preteranog ulaganja.

Sta god treba, pitaj.
 
za kukuruz se stavlja lanac,sve isto kao zmaj 142....a za te remenice i to ubrzavanje nisam cuo da postoji..
Na 143-ku lanac za pogon? Nesto tu ne stima. 143-ka ima drugacije remenice i moze smanjiti obrtaje (hidraulicno stelovanje iz kabine) i nema potrebe stavljati lanac pogon. A i nije sve isto kao na 142,osovine su deblje na 143(bubanj i odbojni biter). Mislim ima tu jos razlika u kombajnu ali ovo je sto se tice kukuruzne varijante. @konstantin81 nek te dobro sluzi kombajn!
 
Na 143-ku lanac za pogon? Nesto tu ne stima. 143-ka ima drugacije remenice i moze smanjiti obrtaje (hidraulicno stelovanje iz kabine) i nema potrebe stavljati lanac pogon. A i nije sve isto kao na 142,osovine su deblje na 143(bubanj i odbojni biter). Mislim ima tu jos razlika u kombajnu ali ovo je sto se tice kukuruzne varijante. @konstantin81 nek te dobro sluzi kombajn!

tako je, remenice i pogon hedera su nešto drugačiji nego kod 142, gledao sam pre neki dan jedan, i video da je tu dodat jedan lančanik i stavljeno na lanac i tako pogoni heder, a ovde na 143 je drugačija remenica, interesuje me da li može ostati tako na kaišu, a da radi kukuruz?
 
Može ostati tako.Siniša je mislio na remenice na varijatoru bubnja koje se zamenjuju sa lančanicima pa ide lanac mesto kaiša.
 
Na 143-ku lanac za pogon? Nesto tu ne stima. 143-ka ima drugacije remenice i moze smanjiti obrtaje (hidraulicno stelovanje iz kabine) i nema potrebe stavljati lanac pogon. A i nije sve isto kao na 142,osovine su deblje na 143(bubanj i odbojni biter). Mislim ima tu jos razlika u kombajnu ali ovo je sto se tice kukuruzne varijante. @konstantin81 nek te dobro sluzi kombajn!
Sad moram samog sebe da citiram iz razloga sto je umor ucinio svoje. @ konstantin je mislio na jedno a ja sam pisao drugo.... Hvala svima na razumevanju i ispravci!
 
Pozdrav društvo, kupio sam pre neki dan zmaja 143, pa me interesuje šta se sve menja za kukuruznu varijantu jer sam dobio i adapter uz njega.....
Čuo sam da ima univerzalnu korpu, pa me interesuje da li se to menja i da li se nešto menja na dobu ili ostaje isto?
Inače 97 godište je i u solidnom je stanju, staviću uskoro slike...[/Q
Nek vas srecno sluzi kombajneri,dolazim na :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh