ZMAJ kombajni

14600 evropskih...

auuu čoveče, što je mnogo mnogo, ja još nisam čuo da se neka 135 prodala više od 11.000, ovamo si imao bar jedno 5 sličnih, doduše s malo više godina za ispod 10.000 eura, čak sam ja mogao da ti prodam moj i to mnogo jeftinije...
u svakom slučaju velike čestitke, i da te dobro služi, brzi su to kombajni ..... za naše uslove odlični...:ppozdrav:
 
Zmaj 135, 2004. godište, 540 radnih sati.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

5.jpg
Da li je moguce da se pravio zmaj 135 2004 god? a i skupa mi cena nesto ili ja nisam pravilno informisan?
 
Hvala svima na čestitkama.:cao:
Kombajn je iz fabrike izašao u septembru 2004., tako da mu je prva radna sezona 2005.
Od svih 135-ica što sam video ova je bila ubedljivo najbolja, a skoro i najskuplja.
Kurkela@
Znam ja šta je 143-ojka i koliko ima veći učinak od "petice". Čak mi se i više svidja. Ali, problem su putevi i prilazi njivama. Sa 143-ojkom ne bih mogao doći do 70% njiva. I ovi mali zmajevi se teško provuku do nekih parcela.
Kod mene u selu ima 135-ica 1997. godište i radi perfektno, bez ikakvih problema. Kad je kupljena radila je blizu 100 hektara u sezoni.

Jesu velike pare, ali otplatiće ona sebe...

Panta 142@
Imaju vrata od kabine, samo su skinuta.
 
Ni si puno platio kombajn, ako su tacni radni sati. Moj je 93ce ili 94to. To je kombajn jednom. Mene je sluzio bolje nego Clas i JD zajedno.


Ima on i mana nije da nema. Prvo sto treba da uradis , a to je da kupis jednu debelu vinklu i da je stavis sa leve strane na cosak kabine odozgore , pa do dole. Da bi stitila ugao kabine . Inace ima da icepas staklo. Ja je nisam stavio , jer sam mislio da ce da mi ruzi izgled. Pa sam icepao staklo.
 
Pa ima da icepa na granama putem. nece to da se desi u njivu , nego putem. Naletece na zilavu granu i posle je kasno da se razmislja. Bagrenove obicno pucaju , ali jasenove ne tako lako. Musteriju boli uvo za tvoj kombajn i koliko si ga ti platio on te vodi putevima gde ne moze ni 539 da prodje. A njemu je kabina sa strane i to je smrt.
 
Pocerina mozda ova sa strane poispadaju , ali sofersajmna ce da pukne . To puca kao i na auto.
 
Moze jer grane ce se posle odvijati od nje i na taj nacin je soferka zasticena. A ujedno i ojacava kabinu od loma. Kabina oce da se lomi sa vremenom jer gore onaj kacket je tezak , a drzi se samo pozadi. Prilikom silnih vibracija kabina ima da se polomi. A ta vinkla je idealno resenje i za ojacanje na kabini.
 
Kad bi ga slucajno prodavao koliko bi kostao uzimajuci u obzir sta si sve ulozio tj koja je cifra za takvu solidnu 142
Pazi ovako ja imam sa njim heder za zito sa kolicima koji ima reduktor za pogon kose pa imam heder sa kolicima na kome je uredjaj za suncokret komplet samo odkacis zitni heder i zakacis suncokretni i imam adapter za kukuruz koji je u perfektnom stanju takodje,ja to sve komplet nebi dao sada ispod 15 000 eura i motor je uradjen pre par godina komplet generalna.
 
Komsiju, mog dugara je remont kostao 4 000 eura.
Sve komplet, e sada neznam za hedere, mada mislim da su odradjeni i zitni i kukuruzni.
U pitanju je 142 ka, radjena pre par godina.
 
Nazad
Vrh