ZMAJ kombajni

to je takav kombaj,voli da svi obrate paznju da je tu pa zato lupka.....malo klipnjaca struze o blok.....ali stace to samo...
 
Opet ja ulecem sa nekakvim pitanjima, ali me interesuje a neznam o cemu se radi.Naime te serije 151, 171 i 191 koliko vidim samo su jedan veci od drugog(grubo receno neznam ste je unutra).Da li je to Zmajev izum ili su od nekog iskopirali-uzeli licencu?Koliko mogu sa snimaka da procenim ovaj 151 po dimenzijama nije veci od 143, ali predpostavljam da je bolji?
 
Po dimenzijama je identičan Zmaju 171,191 samo ima 4 slamotresa i nema separator kao oni.Nosi 4.8m žitni i 6 redni kukuruzni bez problema.Kako sam čitao u jednom tehničkom biltenu 0d serije 150 pa završno sa serijom 190 urađena je unifikacija delova da svi odgovaraju sa jednog na drugi kombajn zbog lakše izrade i brže snabdevenosti delovima jedino što to nije skroz zaživelo.Ima duža sita od Zmaja 142(30cm),duplu dvosmernu lađu,veće izlaze na afcunzima ovršene i ne ovršene mase(fi 200) naravno i šire afcunge.Svo remenje je drugačije kao i pogoni i remenice...To je ukratko ako treba još nešto recite pa ću napisati.
 
Kod mene se najbolje pokazalo kada je korpa na polovini.Na šleperu od 25 tona odbijeno celih 180 kg na lom,ne valja ništa.Čokanji ne ispadaju jer kombajn ide na čokanje,zar ne vidite kako dimi od njih?!Kombajn nema rep.Nije to krava ili bik već ima komoru slamotresa.

Hvala sto ste me prosvetlili gospodine Maticu. :osmeh:
 
Drustvo stigla masina.
110jbdf.jpg
339srol.jpg
2zp43kk.jpg
13zwi1k.jpg
nmlow1.jpg
.Molim za vase misljenje.Kombajn je uzet od prvog vlasnika i zadnje 15g nije radio samo je povremeno paljen.Jedina mana je to sto mu je puko blik od mraz.Molio be sve zmajevce da mi pomognu oko priprema za narednu sezonu da bi ga sredio na tenane.
 
Pitaj sta god te zanima i cim vidim, odgovaram... imam ga u malom prstu ;)

Najproblematicni dio na tom kombajnu je desni lezaj prijemnog bitera (osovina na koju nailazi siroki plosnati kais). Pogotovo ako imas remenski pogon bubnja, a ako je preko lanca, taj desni lezaj je malo rasterecen. Stelanje korpe takodjer zna zapeci, pa to valja odglaviti, skini pogon s bubnja (lanac ili remen, ovisno sta imas) i izbalansiraj ga, podmazuj redovno i samo teraj. Pri mjenjanju brzina OBAVEZNO stati na mjestu i varijator voznje vratiti do kraja (pedala kvacila je spojena s varijatorom voznje, pa se to automatski odradjuje, ali to pametnjakovici skinu) to je to, nema tu neke velike mudrosti, kombajn ko kombajn, samo malo nepristupacan za sarafanje, zbog smjestaja motora, bunkera i kilera.
 
Zmaj nije iz vojvodine,dovezen je iz negotina i placen je 3700e.Bobo hvala na ovim informacijama nadam se da cemi tvoji saveti itekako dobro doci,kad budem negde zapeo sigurno cute kontaktirati.
 
Nazad
Vrh