ZMAJ kombajni

Čuo sam da zmaj 161 baš se i nisu pokazali pouzdanim kombajn ?
Jel bi netko mogao napisati ukratko koja im je mana bila ? I dali ima riješenja za tu manu ?
 
Hoce da im pukne sasija posle jedno 20 godina rada pa se ljudi uspanice iako je kombajn bar 5 puta sebe otplatio. Moze da se desi da otpadne okretaca i osovina ladje ali to samo ako se ne vodi racuna o lezajevima i tera toliko da lupa i na kraju otpadne. Jos samo jedna ozbiljan kvar moze da se desi a to je da pukne glavno prenosno vratilo uglavnom zbog nepravilno podesenih kaiseva i zamora materijala.
Sve moze da se resi pa tako i ovo-sasija se ojaca, lezajevi se kontrolisu i smanji se hod okretace (kod nas to rade za 6mm, zaboravih da napisem clanovima koji su me pitali) i kaisevi se proveravaju i to je to.
Nas 162 je pokosio oko 350kj od kad je kod nas. Od pomenutih kvarova puklo nam je glavno prenosno vratilo ali smo kvar brzo i reativno jeftino otklonili tako da ne mogu da se zalim na kombajn jer se kvarovi desavaju pogotovo na kombanju koji je star 26 godina i kojeg su pored zadruge koristili jos 3-4 coveka pre nas.
 
Pozdrav,

da li moze neko nesto vise da mi kaze o hvatacu varnica na kombajnu? Narociti me interesuje da li Komisije za zetvu vode racuna o njegovoj funkionalnosti?

Hvala!
 
Dal neko zna resenje problema na ZMAJ 170 mnogo prljavo mi radi soju vetar sam do kraja otvorio korpa je skroz raspustena broj obrtaja bubnja je 500 ima univerzalnu kopru a u bunkeru ima jako mnogo ljusk iovrsenih mahuna i grancica od lisca probao sita da otvaram zatvaram usmerivace da dizem spustam al nece iza kombajna nema neizvrsenih mahuna a ima po koje prosuto zrno
 
Da ga zatvorim jesam, jako mi mnogo bude mase na gornjem situ nece da je oduva cisto bude nekih pola metra a ostalo debelo 10cm ljuski od mahuna
 
Hoce da im pukne sasija posle jedno 20 godina rada pa se ljudi uspanice iako je kombajn bar 5 puta sebe otplatio. Moze da se desi da otpadne okretaca i osovina ladje ali to samo ako se ne vodi racuna o lezajevima i tera toliko da lupa i na kraju otpadne. Jos samo jedna ozbiljan kvar moze da se desi a to je da pukne glavno prenosno vratilo uglavnom zbog nepravilno podesenih kaiseva i zamora materijala.
Sve moze da se resi pa tako i ovo-sasija se ojaca, lezajevi se kontrolisu i smanji se hod okretace (kod nas to rade za 6mm, zaboravih da napisem clanovima koji su me pitali) i kaisevi se proveravaju i to je to.
Nas 162 je pokosio oko 350kj od kad je kod nas. Od pomenutih kvarova puklo nam je glavno prenosno vratilo ali smo kvar brzo i reativno jeftino otklonili tako da ne mogu da se zalim na kombajn jer se kvarovi desavaju pogotovo na kombanju koji je star 26 godina i kojeg su pored zadruge koristili jos 3-4 coveka pre nas.


Hvala Bubu na detaljnom objašnjenu. Ma razmišljao sam o tom kombajnu da ga kupim. Pa da imam dva Zmaja 142 i 161.
Ali opet, bolje mi je da uložim te novce u moj Zmaj 142, pormijeni sve ležaj, remenja, lanceve, i tako dalje i onda sam miran neko vrijeme. Ovako dva kombajna više održavanje, više posla.
 
Ja sam cuo da za ZMAJ 160 i 161 kazu da su kontrasu , u smislu da su im mnoge stvari stavljene ili ugradjene kontra u odnosu na 141 , 142 , 143 , 171 i tako dalje , e sad koliko je to tacno zavisi neka me neko ispravi ako sam pogresio ili sam tacno ;))))
 
Današnji pregled:
postavljanje nalepnice za merenje broja obrtaja odbojnog bitera na kombajnu Zmaj 141
spa5109.jpg
 
majstore,pazite da nesto nedobijete zavrat posto vec sto limova fali na njemu,kad ga upali i rokne po gasu da izmerite obrtaj pazite da mu neotpadne spirala za kipovanje vama zavrat.........
 
mozda sam trebao drugacije da postavim pitanje,sta je skuplje....taj zmaj ili nalepnica koju koristite za merenje
 
Nema na cemu Zrine, i drugi put.

Ne znam cemu naziv kotrasi-moguce je sto se recimo ladja i sabirna 'klackaju' jedno drugom u suprotnom smeru dok kod 142 ladja i sabirna idu zajedno..?

142 sam terao par puta, nista specijalno ali znam da posle 162 nikada ne bih kupio 142. Kazu ljudi skupo odrzavanje-nista nije skupo ako radi posao i donosi profit. To da li ima 2 lezaja ili kaisa je manje-vise relativna stvar.
 
Jel mi možete reči neke dijelove kod vas. Ev pogonska osovina za uvlačno grlo ?
Pa onda podesiva sito za pšenicu ?
Čisto da usporedim cijenu ovdje i kod vas.
Znam da je osovina uvlačnog grla 500 kuna to je 66 eura
sito za pšenicu 3,500 kuna znači to je 470 eura.
Slamotres 2500 kuna to je 335 eura.
Znate li cijene tih djelova kod vas pošto je ?
 
Nazad
Vrh