ZMAJ kombajni

Primetili smo da lanac od grla do adaptera mnogo skakuće u radu pa smo dodali još jedan španer.



Sutra ide u probu.Da ne bi ručno brali ili sa beračem gazili 2-3 vrste uradićemo prolaz sa kombajnom ,takođe i uzglavnice kako bi se lakše manevrisalo sa beračem.
 
Druze ovo ti ovoko nece valjati da zatezes spaner, ja mislim da ste trebali i njega sa donje strane!? Ili?
 
Prihvatam kritiku kao osnovanu .Ako ne funkcioniše preuredićemo.Možda taj španer i izbacimo a postavimo letvu po kojoj bi lanac klizao.Bitno nam je da gornji deo lanca ne poskakuje.
 
Španer se nikad ne postavlja na pogonsku stranu koja je zategnuta. U principu može, ali će jako kratko trajati ležaj na španeru.
 
Ustvari,ne moram ništa da prepravljam samo lanac stavim odozgo preko španera i na donji španer ga našpanujem.
 
Baš sam htio pitati u vezi tog španera. Ja imam od drveta, neko tvrdo drvo i funkcionira.
Jel bolje lančanik kao kod gospodina Kiraja ili drveni ?
 
Dal neko zna resenje problema na ZMAJ 170 mnogo prljavo mi radi soju vetar sam do kraja otvorio korpa je skroz raspustena broj obrtaja bubnja je 500 ima univerzalnu kopru a u bunkeru ima jako mnogo ljusk iovrsenih mahuna i grancica od lisca probao sita da otvaram zatvaram usmerivace da dizem spustam al nece iza kombajna nema neizvrsenih mahuna a ima po koje prosuto zrno
Napokon sam uspeo ponovo da vam se pidruzim ovo sto si opisao desava se i kodmene problem izaziva ili sto kais od vetra proklizava pod velikim opterecenjem ili uhvati se korozija na gornjem situ i masa sto ovde prolazi zapinje i ne kliza lepo ,kod mene je resenje da zatvorim sito skroz i zicanom cetkom malo procesljam i posle u radu ga masa moze lakse da oriba i sam se ocisti
 
@spajki jedno pitanje vidim vršiš sa zmajem pa jel nisi ti kupio Massey Ferguson kombajn onaj veliki sa 8 slamotresa ? :sta:
Ocekivao sam ovo pitanje,za maseya je predvidjen 8-redni kukuruzni adapter onda je skroz besmisleno na njega kaciti 6-redni suncokretni i leteti po njivi sa njim.Adaptirali smo kacenje na grlu od 170 da moze zakaciti ovaj adapter a svakako cu probati i maseya u suncokretu posto nisam nista menjao na adapteru bas iz razloga da bi mogao kaciti isti na oba kombajna.Sa zmajem ide super,terao sam ga od 2,5km/h u suncokretu gde je jos stojalo lisce i glave bile zelene (a zrno zrelo) do 6 km/h gde je lepo sazreo suncokret.
 
Španer se nikad ne postavlja na pogonsku stranu koja je zategnuta. U principu može, ali će jako kratko trajati ležaj na španeru.
Kod mene fabricki ima dva spanera uslovo " s" samo u vodoravnom polozaju a treci je sam spaner sa kojim stezem lanac ,kombajn posedujem ova bila 11 sezona jos hvala bogu sa lezajevima problema nisam imao .
kiraj@ ti slobodno napravi ovaj sistem i na donji deo lanca stavi letvu od bagrena ili od graba kao klizac i kod mene je taj sistem fabricki postavljen
 
1200 kg
adapter.jpg
 
Stavio sam pogon doba na lanac i lančanike.pročitao sam iz knjige o 142-ci da tako ima 365 obrtaja.uradili soju i nijedno zrno slomljeno.prezadovoljan sam.jer na kaiš nemogu da smanjim manje od 550 o/min.jedva čekam pionirov kukuruz jer do sada sam imao i 8% loma a to je puno.što je mlogo mlogo je.ta zajeb.. me koštala 300eura ali će se isplatiti još ove godine u kukuruzu,jer kad mi na 15 vagona oduzme 5% a nekad i 8% jer dozvoljeno je tolko a ja imo i 10%,onda mi skinu 70metara tj. 1500 eura dal sam pretero.
 
Poslednja izmena:
Da,kad skidu vlagu ništa neboli kao lom zrna,kao da taj lom stoka neće jesti,ali ove godine neću imati loma pa ću častiti silos jer su mi prošle god skinuli kožu sa mene.banditi pokvareni ali sta da se radi,da se sedne da se plače nevredi,jer kad hoće bez loma ima da dobije bez loma.
 
Nazad
Vrh