ZMAJ kombajni

Da li neko zna mozda koji su modeli MercedesBenz motora ugradjivani u ZMAJ 142 , video sam na jednom modelu iz 1989 godine , razvija cini mi se sa turbinom oko 150-160 ks , e sad ako neko zna nesto vise , zahvaljujem na informacijama ;)))
 
U 142 fabrički su ugrađivani samo S 46 motori a Mercedesi su naknadno ubacivani i to uglavnom OM 352 A kao što su fabrički nosile 125-ice i 161-ce.Sa turbinom 130ks.
 
Ima Z 142 sa fabrički ugrađenim TAM motorom od oko 130 ks.
Znam za slučaj da je jedna zadruga kupila kombajn ali fabrika nije imala motore .Zadruga je kupila Mercedes OM 352A i odnela u fabriku gde su ga oni ugradili na Z -142 i tako isporučili.Kad sam kupovao moj Z 142 ,video sam taj kombajn (traženo je 35000 DM za njega ).
 
@zorancile

Nekad ima kod nas u selu nekad u okolnim selima a kad nema nigde onda ima kod Ozoraka u Bajsi.

@dragan dmb

Za tu secku je propisano 1900 o/min koliko znam ali posto remenice nismo budzili vec iskoristili fabricke koje smo imali i naknadno dobili sa seckom trebalo bi da ima 2100 o/min.
 
Pozdrav

Bubu jel može neki crtež prostom rukom od ove sečke in koji opis delova i od čega su, mislim postoje standarni ili izrađeni, pa ako ide u *.pdf.

Hvala i pozdrav
 
@ratarhr

Na jednoj 190-ki nismo pipnuli nista sem sto je motor rasklopljen (bio je vec skinut) i uradjena defektaza a drugu smo rasklopili malo vise od pola. Kad ugrabimo vremena druga se rastura u delove i gvozdje a ovu prvu sredjujemo kad namontirmo motor na nju.

@igalec

Nosac secke je pravio clan Tesin po zajednickoj ideji. Remenice su sve fabricke iskoriscene-na odbojnom biteru je bila dupla zbog pogona rastresaca slame na slamotresima, sledeca dupla remenica je isto sluzila zbog rastresaca ali smo je mi okrenuli naopako da bi dobili zeljeni broj obrtaja secke (pravljen samo nov tuljak koji nosi remenicu) i fabricka secka namenjena za 162 sa fabrickom remenicom. Crteza nemam nikakvih jer je sve iz glave radjeno.
 
Hvala lepo gos'n Roberte! :)

Nisam naglasio da su i spaneri kaisa fabricki ali ih nismo namontirali sa fabrickim nosacem vec je Tesin igrom slusaja imao proslicovanu vinklu na koju smo ih stavili. Ne volim bas sto smo morali da 'spanujemo' nosecu stranu kaisa ali sta sad-u obimu je nepunih 7 metara pa smo morali remenicom da ga umirimo a i malo naspanujemo.

Nisam jos rekao da su zadnji tockovi od 190-ke. :D
 
Imao bih jedno pitanje u vezi zmaja 142.... Kada vrši soju stalno lupa zrno,a ne možemo da provalimo gde tj zašto.... Ima li neko savet vezano za to?
 
Mora se usporiti dob.Da li ce to biti preko lanca i lancanika ili nekom drugom metodom,al' se broj doba mora smanjiti.
 
Jel imaš merač obrtaja, mislim je ti radi obrtomer? Može da ima i oko 400 sa lancem. A ovo drugo malo pojasni.
 
Nazad
Vrh