ZMAJ kombajni

Nije isti hladnjak kao kod 142, tj na 142 je za jedno 5cm višlji ali i širi, ali elisa ista ide unutra, ja sam kupio taj od univerzala prodavač mi kaze nema teroije da se grije jer on je skinio sa univerzala, sada vidit cemo ali ga nisam bio pito koji je motor, dali je s 46 bio je kod njega i za 142 veliki ali ga nisam hti odavo mi ag je jeftinije ali je saće jako izkidana i jako curi ovaj je uredan i ne curi nigdje ..
Također sam kod njega kupio zraćni filter suvi za kombajn ..
 
20u8ggj.jpg

24nplhh.jpg

Današnja zanimacija.Radilo se još svašta ali jednostavno nemam živaca za slikanje.
 
Pa dobro Matiću, jel ti prodaješ staro gvožđe ili ja ne razumem ovaj tvoj poslednji post...... Najviše mi liči na ganci oglas..." staro gvožđe kumulatori, prskalice, bakar, mesig, gvožđe, i perje kupujem"
 
Trenutno je tako.Faza raspad sistema.Ove godine nas poteralo sa remontima i to pravim bez igranja nego sve za šta se latiš mora da se menja.Retko srećan. ::samo bes::
 
Evo slika mog hladnjaka što sam kupio od zmaja univerzala, kada smo kupovali već sam napiso bio je i od 142 onaj hladnjak i izmjerili smo ista elisa ide i na jedan i na drugi, a i litraža je podjednaka onaj veliki od 142 je malo tanji a višlji i širi a ovaj moj je malo deblji a manji ...
Sada šta vi mislite o tome, nadam se da ce biti dobro da nece zakucavat temperatura .. !?
idd21g.jpg
 
Da li neko zna kako su se pokazali Goodyear kajsevi od varijatora voznje na 142? Dal vrede da se kupe ili su losi kao i rubena?
 
Ratarhr čini mi se da ima gusto saće.Ako je tako to nije kombajnski hladnjak već ste opet uzeli traktorski ili kamionski.
 
Imam ja hladnjak sa širokim saće i nevalja jer su saće tako krupne da voda leti dole samo tako tj. nije za taj motor, a i taj od zmaja je imo isto takvo saće to smo gledali samo što dimenzije im nisu iste !
Pa zašto smeta ako je gusto, treba ga ćistit svaki da kompresorom ...!?
 
Po ovim savovima,rekao bih da je sa Rakovice 65?
Pa koliku R 65 onda ima elisu neznam ovo mi je prodo reko je 7 dana garancija ako neces vrati, ali kako da vratim još nisam probo a on mi tvrdi da se neće grijat neznam više šta da radim u hr nema za kupit hladnjak ima kod njega novi ali je cijena vrtoglavih 900€ a nemamo putovnicu ni ja ni otac da dođemo u srbiju .. istekle nam nedavno !
 
Da li neko zna kako su se pokazali Goodyear kajsevi od varijatora voznje na 142? Dal vrede da se kupe ili su losi kao i rubena?
Imam ponudu za kajseve>
rubena 5500 din/komad.....nikad vise je ne kupim
goodyear 6500 din/komda...??
optibelt 16500 din/kom ...naravno najbolji. Da li neko zna gde se mogu nabaviti povoljnije?
 
Farmeru, Goodyear su dobri kajiševi ako su original. Ako možeš da ih vidiš sve zajedno biće ti jasno. Ja sam prošle godine u jednoj radnji uporedjivao Goodyear i Sava i bili su potpuno isti, isti kalup, isti materijal, čak im je i boja slova ista. Pitam se da li je i taj što piše Sava stvarno Savin ili je i to neki falš?
U Kikindi je jedan čovek kupio varijator kajiš od doba za 162, (ali original Goodyear) pokosio je oko 1000 kj sa njim.
 
@ratarhr i @srdjan koliko ja vidim to nije rakovicin hladnjak. A da bi se uverili evo vam dimenzije; Elisa fi ~39cm, sace na hladnjaku je 42x43cm a debljina hladnjaka je 12cm.
 
Borovo ni slucajno ne uzimaj ja sam ze zezno nije radio ni po sata a vec se isteglio posle sam vratio stari Treleborg koji je bio ispucan i sa njim zavrsio a kokanda cu i soju raditi sa njim jel nisam nasao odgovarajuci radi se o kaisu za pogon vrsalice 3HB
 
Nazad
Vrh