ZMAJ kombajni

meni bi pasovala neka 133 onda, jer ja bih sa njom vrsio zito, jecam, ovas i soju - za sta je on otprilike i stvoren - za iducu godinu planiram tih kultura da imam oko 8-9 ha, pa bih za dve-tri godine izvukao pare
 
evo moje 142 sa seckom
24ax3dk.jpg
 
Vlado ,da li je Zmaj radio nešto ove godine,koje je godište? Lepo izgleda.
 
Da li 142-ka moze da radi u suncokretu sa kukuruznom korpom i blindama za kukuruz(na bubnju)? Hteo bih da sad to sve postavim da se ne petljam u jesen, a pogon bubnja bi ostao na kajsu. Znam da mnogi rade suncokret sa kuk. korpom, ali za blinde neznam da li moze?
 
slobodno,vec godinama posle zetve psenice promenim korpu i odmah stavim blinde i tako radim suncokret soju i kuruze
 
Suncokret sa kajsem, a za kukuruz moram na lanac (deru na vagi, da mogu skinuli bi mi i farbu s prikolice :haha:)
Fala @ danger , onda cu tako i da uradim. Dal ima nekih specijalnih stelovanja korpe u odnosu na zitnu, ili je isto podesavam ?
 
sto se tice korpe steluje se dugacije ulaz i izlaz nego psenica,a i suncokret bi trebalo raditi na lanac zbog obrtaja bubnja,jer na remen tesko moze da se dobije ispod 550 obrtaja,samo da priznam i ja radim na remen i kuruze al ove godine planiram na lanac obavezno da i meni neotpadne farba sa prikolice
 
Nazad
Vrh