ZMAJ kombajni

Vrsem ja tako ovih dana i razmisljam:osmeh:,jel bih se moglo na ovaj kombajski s46 staviti turbina,time bih bio malo jaci i odmah bi mu ugradio secku za slamu?:sta:(ako se ne varam imt traktori 5136 imaju isti motor samo jos + turbinu i jaci su za 30 KS)
 
lep vlado,na izgled isti kao moj,samo je sveze prekrecen,a takvih se najvise treba bojati...sta god sam kupio tako na oko sredjeno bilo je posle muke.znate ono-spolja gladac,unutra jadac.a ovo je nas.
2duzoh.jpg
 
Moram se umešati u komentare pojedini članova, neznam šta su po struci i nauci ali se vidi iz priloženih komentara kao da kombajn nisu ni videli a kamoli dali kako se šta montira ili postavlja, ja u mojoj dosadašnjoj praksi i znaju ni na slici nisam video kombajn sa GRABULJAMA sa vitlom jesam, a i u ranijim postovima govori se da reman-kaiš koji pogoni VITLO na hederu nije postavljen kako treba verovatno ove slike govore sve a pojedino neznanje možete videti i na slici iz kataloga.
281zzuw.jpg
 
gospodine ganga cenim vašu stručnost i iskustvo ali nekad preterujete,to što sam ja napisao "grablje" kako ih često nazivaju u mom kraju nije trebala posebna pamet da se shvati da je reč o vitlu,vidim da ste i vi ukapirali....
možda nisam iskusan kao vi ali zmaja 142 poznajem itekako dobro
kako dobro postavljen pa pogledajte kako kaiš ide preko španera i koji ugao obuhvata pogonsku remenicu
 
to je ispravljeno,ta slika je sa pocetka zetve,jer brat je to sastavljao(heder smo remontovali),a katalog nije gledao.mada je islo i onako,ali knjiga je knjiga.
 
ja koliko vidim nije svugde isto i misli da zbog pogresnog postavljanja kaisa isti slajfa zbog manjeg naleganja remenice
 
Vrsem ja tako ovih dana i razmisljam:osmeh:,jel bih se moglo na ovaj kombajski s46 staviti turbina,time bih bio malo jaci i odmah bi mu ugradio secku za slamu?:sta:(ako se ne varam imt traktori 5136 imaju isti motor samo jos + turbinu i jaci su za 30 KS)
To nisu isti motori. Spolja su isti, ali iznutra nisu. Nije razlika samo turbina. Nisu isti klipovi, karike, ventili, stepen kompresije (glava), i bregasta bi trebalo da je drugačija.
Slažem se sa K.R. da bi bilo bolje da nabaviš Mercedes i da budeš miran.
 
@Ganga,malo vec idemo u .....al ja vas stvarno nerazumem sta vi hocete da kazete za te spanere,malo detaljnije objasnite molio bih vas......
 
@Ganga,malo vec idemo u .....al ja vas stvarno nerazumem sta vi hocete da kazete za te spanere,malo detaljnije objasnite molio bih vas......

e tako je vec bolje,tako treba da stoji remen(spaner) za pogon "grablji" jel......
Gosn Ganga,niko nije rekao da remen nestoji dobro.....
E pa gospodine dannger ja nikako neću da se prepucavam ovde na forumu već da iznosim prave podatke ako ste to do sada primetili, dali su ovo gore vaše reči - jesu pa vas molim pročitajte i vaše i moje postove pa po nekom pravilu ja sam od vas tražio odgovor kako nije postavljeno kako treba pa kada tu dobijem odgovor ja ću vam detaljno opisati i odgovoriti na vaše pitanje - ja vas stvarno nerazumem sta vi hocete da kazete za te spanere,malo detaljnije objasnite molio bih vas...... - u vezi remenica španera.
 
Nazad
Vrh