ZMAJ kombajni

Eto vidite.Mnogo jednostavnije nego da se diže rezervoar gore,ajde u redu čovek je rešio problem tako ali kada treba da se tankuje nafta onda jedan sam ne može nikako da obavi taj posao što je malo ne zgodno.
 
MOze da obavi,samo to kosta 20 e..kupis pumpu koja se kaci na busalicu,crevo u bure,drugo crevo u rezorvoar i resen problem(samo je lakse sa ac pumpom). Jos malo pa je sredjen:veseljak::
img038f.jpg
 
ima više načina da se reši problem bez dizanja rezervara
video sam kod jednog takođe gore rezervar ali u njemu je bila voda,motor mu se grejao pa on ajd da poveća zapreminu rashladne tečnosti za 200L
 
Ali nije u okviru teme pa je pitanje moglo da ide i na PP! Možda nekog ne interesuje mišljenje Darka! A može pitanje postaviti i u temi chat zbog ozbiljnosti!
 
Ima
li neko internet adresu od coveka iz Zrenjanina sto radi remont zmajevih kombajna,izvinjavam se ako sam pogresio temu,unapred hvala.
 
Kombajn je kupljen sa dignutim rezervoarom, a sipanje nafte mi ne predstavlja problem jer imam elektricnu pumpu za sipanje goriva.:osmeh:
 
Kiraj, ima u mom kraju jedan 142 sa tvornicki ugradjenim S46/T motorom. Kolega htio takav motor ugraditi u svoj kombajn, pa je u zetvi otisao ovog obici da vidi kako ti ide kad se upregne u njivi. Kaze da nema brda na kojem ce kombajn posustajati, ide kao lud, ali je kao i na IMT 5136, direktan auspuh, pa kaze da u kabini ne mozes cuti svoje misli koliko je bucan motor.

Sve u svemu, tvornicka verzija postoji s takvim motorom, ali nije udobna za rad... Mislim da mi je netko pricao pricu da su te motore stavljali na 142 kad su napravili onaj noviji heder kukuruzni s frezama, pa da ga lakse tjera, al ovo nije provjerena informacija, pa nemoj me drzati za rijec...

Mecka je zakon ;)
 
Ceo pronlem je u T pošto motor nije turbo ili to T znači nešto drugo..Librica na mom zmaju isto, motora S-46 T a motor je bez turbine .Zbog toga mi nije jasno otkud njemu u saobraćajnoj snaga motora 120 KS a kod mene 105 KS.Vizuelno motori su identični.Ovaj kombajn je 85 a moj 92.
 
Ako je 85. mislim da nema sanse da je turbak... zadnje serije su imale original turbo motor (oni sa cetvrtastim farovima naprijed) a ovo T se mozda odnoci na "traktorski" jer ima i industrijski s 46...

a ovo sto pise u prometnoj, to ladno zaboravis... jedino boja i zemlja porijekla pisu istinito, a ostalo je vec sumnjvo ;)
 
2mfkfb.jpg

2d7aeqt.jpg

Današnja zanimacija,čišćenje rezervoara goriva.Unutra nije bilo strašno,falio je samo popa s bradom.Nismo ga namestili gore već smo ga vratili na njegovo mesto gde je i bio_Ostaje još samo da se prepakuje AC pumpa i to je to što se tiče sistema goriva.
 
Ako je 85. mislim da nema sanse da je turbak... zadnje serije su imale original turbo motor (oni sa cetvrtastim farovima naprijed) a ovo T se mozda odnoci na "traktorski" jer ima i industrijski s 46...

a ovo sto pise u prometnoj, to ladno zaboravis... jedino boja i zemlja porijekla pisu istinito, a ostalo je vec sumnjvo ;)
Moj kombajn je decembar 92 i nije imao turbo motor a imao četvrtaste farove
P5280023.JPG
 
oznaka za turbo motor je TS 46
nisam siguran za ovaj ali na prošloj 142-ci takođe je pisalo S 46 T a motor nije menjan
sutra ću baš pogledati na ovoj "novoj" kod koje je takođe orginal motor
Kiraj,jel ti sat (ako je elektični) pokazuje realnu brzinu kretanja u trećoj brzini
 
Montoja,da li je ovakav brzinomer i kod tebe?
PB100028.JPG

Momentalno nemam sliku tastera za paljenje svetla ali koliko se sećam ima jedan taster koji se uključi kako bi pokazivao realnu brzinu u transportu.,tako mi je električar objasnio još kad sam kupio kombajn.
 
u tome je caka,ja nemam taj taster pa mi pokazuje samo za unutrašnji obod
sat za obrtaje doba mi je mehanički
a na tom satu za obrtaje doba šta pokazuje spoljni obod brojčanika
jel ti pun bunker signalizira samo lampica ili ima i zvučni signal
 
Montoya zašto je taj sat za brzinu toliko bitan na kombajnu?Jel to zbog policije?Da vas radar ne uhvati prilikom transporta.
 
Nazad
Vrh