ZMAJ kombajni

u nosač varijatora a ove na varijatoru ću piksnovati tj za 180e da mi sve uradi i da zavari te čaure
180e? Vaauu lepa cifra. Pomislio sam da ima gotovih caura,piksni kako god i da cu onda olaksati sebi piksniranje ali kad nema onda cemo i dalje nasom metodom servisirati....
 
@Maticu,sta je ono na prvoj slici kod zadnjeg tocka,tek si otisao u atar i opet neko sarafanje......daj sredi ga vise....:osmeh:
 
Ne bi trebao da je kriv koliko mi se čini.Možda i jeste ili stoji na ne ravnom,nemam pojma.Dangeru mora da se šteluje ipak je to Zmaj a ne neki besan kombajn. :osmeh:
 
U nekom daljem planu mi je kupovina kombajna Zmaj 132 ili Zmaj 133.Kombajn bi radio godisnje nekih 30 hektara,pa me interesuje da li je to dovoljna povrsina da bi se kombajn isplatio?
 
imam problem sa reduktorom kose,naime crknu mi bočni igličasti ležajevi stavio stavio sam nove,biksne na osovini su dobre,okreće se lako,nema lufta,ne baca remenica.....posle par hektara počela osovina malo da klima
nisam nikada imao na kosi reduktor tj. ovo mi je prvi,mislim to je jednostavna spravica,šta tu može da zeza?
 
imam problem sa reduktorom kose,naime crknu mi bočni igličasti ležajevi stavio stavio sam nove,biksne na osovini su dobre,okreće se lako,nema lufta,ne baca remenica.....posle par hektara počela osovina malo da klima
nisam nikada imao na kosi reduktor tj. ovo mi je prvi,mislim to je jednostavna spravica,šta tu može da zeza?
Sve jednostavne stvari su veoma komplikovane, kao prvo iz dosadašnjeg iskustva prilikom remonta reduktora vrši se zamena svi čaura pa i velikog ležaja kao o osovinica koji idu kroz čaure, problem kod nas je kvalitet istih nailazio sam na raznorazne kvalitete i obrade tako da je tu velika stvar odabrati pravi, i još jedna veoma važna stvar je da se u reduktor sipa isključivo hipoidno ulje 90 ili 80W90 malo preko normale pa nek i curka na semeringu nema veze doliti povremeno. Nevršiti delimičnu defektažu već detaljno uraditi i nema problema.
 
Samo da dopunim gospodina @GANGU
Povedite računa o proizvodjačima igličastih ležajeva i dvorednog kugličnog ležaja pošto opet iz mog iskustva se ubacuju ležajevi sumnjivog kvaliteta i onda dobijamo pomenutu stvar jer su kuglice i iglice jako mekane!
Još nešto voditi računa o čistoći oduške da ne dodje do curenja semeringa.
 
misliš na osovinicu sa ekscentrom?znači trebalo bi i nju zamenuti?
Mislim da sam dosta lepo napisao da SVE treba defektovati tj proveriti stanje pa ako smatrate da je potrebno zamenuti i sto uraditi i još jedno iako mislite da nema LUFTA a vršite probu i na manji zaor u reduktoru kod izlaza tj na kosu se odražava mnogo tako da te zazore svesti na najmoguću meru a zaboravio sam u predhodnom postu da kažem još jednu veoma bitnu stvar a to je da i hod kose mora pravilno podešen jer u slučaju da je pomeren i dolazi do ŽVAKANJA stabla kao uzrok se javlja nepodešen hod kose, neispravni ili tupi noževi kose i protu noževi na duplim prstima a sve ovo iako na oko ne izgleda strašno nosi dosta snage za savlađivanje otpora rezanja što utiče na sam rad reduktora a samim tim i dugovečnost istog jer on nije namenjen konstrukciski za prenos velikog opterećenja.
 
Jedna ispravka gospodine @mbranko
Proizvodjač CX je iz Poljske i to je firma COMPLEX S.A., a drugo je gde se proizvode.O kvalitetu neću dati komentar!
Da li se to zove registar kose?
 
Hvala gospodinu panonstib-u na dopuni a mislim da ovaj problem i nije toliko veli jer kod mene je još uvek motor dole u fazi sklapanja agregata a evo i neka slika.
11iq2qg.jpg

35auhqh.jpg

345e8aq.jpg

10z8vas.jpg

Ovo je manji deo šta se sve treba uraditi kada se skida DEUTZ a stavlja Mercedes.
Nisam vide da sam slikao i pomoćnika malo raščupanog ali ko me zna znaće šta je u pitanju.
 
Gospodine @GANGA,
da li je to motor od Samuraja?Nešto se nevidi baš najbolje pa zato pitam!
Gospodine @Kish Robert ovakve radionice sigurno nema u Bečeju!
 
To što se nevidi baš najbolje neznam šta je ali ste verovatno mislili da je "hladnjak vode" malo mali pa je progutao motor a možda i jeste Japanac tako mali od 300 ks ? neznam tačno moram kod vas zakazati termin za pregled motora i kombajna pa ćete na licino mesto utvrditi vama nejasne činjenice.
 
CX su kineski lezajevi , a samo podatak da je FAG kod mene 4 puta skuplji dovoljno govori o kvaliteti.
Znam ustvari pretpostavljao sam zato sam i napisao KAO poljski... Posluze i kineski lezajevi samo ni blizu kao fag,skf,timken,koyo,steyer,snr pa cak i mgm radax su se sasvim fino pokazali. A to ti je ona razlika u ceni sto kazes 4 puta skuplji-4 puta bolji!
 
Jedna ispravka gospodine @mbranko
Proizvodjač CX je iz Poljske i to je firma COMPLEX S.A., a drugo je gde se proizvode.O kvalitetu neću dati komentar!

samo sjediste firme je Poljskoj, a svi do jednog njihovog ležajeva su "made in china" , po tome su onda KG kezajevi ( http://www.kginternational.com/Newkgurl/Home.html ) arapski jer je sjediste firme u Ujedinjenim Arapskim Emiratima a isto tako svi do jednog njihovog lezaja, kučišta i ostalog je "made in china". Ili npr. Codex je onda Slovenski a u Murskoj Soboti je jedna zgrada od par stotina kvadrata i to je sve što postoji od firme u Sloveniji. Hebiga kad je danas doslo takvo vrijeme da svatko ko ima love osnuje trgovacku firmu kupuje jeftino u kini i prodaje nama kao svoj proizvod , mada je to i politika samih kineza da osnuju firmu u nekoj zapadnoj drzavi.
 
Nazad
Vrh