ZMAJ kombajni

Malo idemo u off topic, a i ne idemo...

CX lezajevi su se kod mene pokazali dosta dobre kvalitete, pogotovo na mjestima gdje ih je moguce s lakocom zamjeniti i tamo gdje ne trpe velika opterecenja.

Jasno je da cu na osovinu bubnja, bitera stavljati kvalitetnije skuplje lezajeve jer ih je na malom zmaju zeznuto mjenjati, jer se mora vaditi kompletan bubanj van kombajna... Na prijemni biter sam pretprosle godine kupio FAG lezajeve koji su me kostali ko suho zlato, stavio sam ih i nakon par dana rada, lezajevi prozujali, a amzem ih svaki dan prije rada i jos jednom tokom rada, jer je to jako opterecena osovina na kombajnu. sad su na toj osovini neki lezajevi, nemam pojma koji, neki bez veze, jeftini i radili su cijelu proslu sezonu i prilikom remonta kombajna sam skidao oba, jer znam da su sumnjivi i kad su novi i ne klima se ni jedan nikud

Takodjer jako losa iskustva imam sa SKF lezajevima koji mi idu u reduktore za kipanje SKF je durao jako kratko a kostao je oko 10€ jedan, zamjenjeni su sa CX lezajevima koji kostaju nesto vise od 1€ i rade vec 2 sezone...

Ili sam ja takav baksuz pa naletim na neke lazna lezajeve "s markom" ili sam tolike srece da mi CX i slicni lezajevi jako dugo traju?

CX takodjer imam na beracu na tarupu... Nikad problema.
 
ne bobo to je zato sto CX (i KG) imaju veci "zazor" pa im ne smeta toliko prljavstina koja ulazi unutra isti slucaj i kod mene na prikolici za gnoj a i bratu na rolo balirki. ali u nekim boljim radnim uvjetima (mjenjac npr) ce kvalitetniji izdrzati barem dvostruko dulje.
 
Komšija se ponovio ,Z 142 .Još me nešto interesuje ?
Na librici piše tip motora S-46 T ,u saobraćajnoj snaga motora 120 ks .Da li mu je to snaga ili je neko pogrešno napisao.


 
Kombajn spreman za zetvu.
10ru06u.jpg
 
Da se gorivo ne vrati iz pumpe u rezervoar postoji AC pumpa ili se ugradi ne povratni ventil na crevo od dovoda.Mada ko zna možda se u tom kombajnu nalaze mali Gremlini pa prave probleme čoveku.
 
Da se gorivo ne vrati iz pumpe u rezervoar postoji AC pumpa ili se ugradi ne povratni ventil na crevo od dovoda.Mada ko zna možda se u tom kombajnu nalaze mali Gremlini pa prave probleme čoveku.

zna biti na njima tih problema s povratom goriva kod mene su dva "strucnjaka" sarafila cijeli dan po njemu i maltene rastavili pola motora dok im nije dosao maher i rekao u cemu je problem stavili ventil i nakon toga nema problema. problem se javlja kada oslabe opruge na ventilima u AC pumpi pa kad nema pritiska gorivo se polako vraca u rezervar a dok pumpa radi onda nema tih problema jer pritisak kojeg AC pumpa stvara sam zatvara ventile.
 
Nazad
Vrh