ZMAJ kombajni

Zapremina bunkera na 142 je 2,7 m3. To mu odprilike dođe oko 20 meteri žita, 15-16 kukuruza i 7-8 suncokreta (kad je pun bunker). Za soju nemam podatak. Jel zna neko?
 
pozdrav kombajneri !!!
Ono sto je pri kupnji izgledalo kao "prilicno dobro ocuvana 133-ka" kad je pocelo spremanje i rasklapanje ispade sasvim suprotno, neverovatno loso cuvan i odrzavan kombajn, gde god brcnuo sve se klatilo i lupalo, luftova je bilo gde god je bilo i lezajeva, skinuli smo i demontirali skoro sve sto je moguce skinuti (jedino sto nismo vadili su odbojni biter i dobos) mada je i dobos za pregled i malo ispravljanje sina al ajd nek ostane za iduce leto. I posle 13-15 dana i oko 800 eruica dovedosmo zmajceka u radno stanje. Buraz radio kao lavcina ja pomagao i ucio. Nadam se da ce se isplatiti sav rad, ih kad bih dosao na nulu na kraju ove sezone sto ce reci povratio ulozeni novac za kupnju, spremanje i naftu ... neko ce prasence da zavrsi na trpezi..
 
video sam kod tebe majstoriju sa pocinkovanim plehom,pop nitntnama i silikonom pa se ne brinem :haha:

@montoya,a da ti nisi malko pobrkao loncice,kod mene toga nema sigurno, ni nitni ni silikona,nego si to video u onim selima gde sam te vodio da vidis sebi da kupis zmaja,pa si prvo gledao sabirnu,ako ona valja kupujes.....naravno na oba zmaja je bila losa,a sta si gledao kod mene jel..........samo si turirao om352a i cudio jel.......:ppozdrav:
 
šalimo se malo,što se ljutiš
malo se pobrkao,nije mi sabirna priritet nego čovek laže kaže sve ekstra a četvrt table lima pod sabirnom a cena.....
na ovom što sam kupio sabirna je kao nova ali sam je prefarbao čisto zbog zaštite
 
vidim,sto je nisi marnuo i zastitom body,znam da se zekis al nemoj moju da kudis,jest da nema lima nitne i silikona al nagodinu ide detaljan remont zmaja posto je sve na njemu iz 88 fabricko,menjace se sabirna konstrukcija vetra,ladja,elevatori,i jos po nesto....doslo vreme i za to.....
 
Danas stigao zmajcek koji je kupljen u nedelju.Nije neko stanje ali doteracemo ga da bude.Ko zeli i moze neka svrati na cast kad god hoce.Bice slika sutra.
 
Makina je spremna osim prekidača koji diže i spušta heder. Jel zna neko gde to ima da se kupi, nije da neradi nego propisno zeza, u pitanju je Z171.
 
ako se dobro secam..... imas DVA za hidro motor vitla,DVA za izbacaj vitla i JEDNO za podizanje i spustanje vitla.. Tako da bi trebalo da ima 5 kom. a duzinu ne znam da si pre dva dana pitao rekao bi ti sve sto te zanima(imao sam jednu 143 u dvoristu)
 
potrebna mi je i dužina, jer na ovoj što sam gledao za mene nema ni jednog, poskidali lopovi, a ja mogu samo da sanjam koja im je dužina i kako da ih tražim...
 
Ne pravio sam je. Al tu mi je u selu pa ako ti je bas jako jako hitno reci sta ti treba pa cu pogledati dok jos covek ne krene u vrsidbu jecma. Ako vec nije.... A onda bas necu biti sa vremenom.....
 
Jeli kod vas formirana cena znejanja? Dali ce biti poskupljenja u odnosu na proslu godinu? Ja sam u kraju gde je verojatno zetva i najjeftinija ali i uslovi su najbolji, relativna ravnica i nikakvi prinosi --- oko 2-3 tona/ha ipak najverojatno usluga sa 60 otici na 70 eura/ha. Kako je to kod vas?
 
Nazad
Vrh