ZMAJ kombajni

Šta te konkretno interesuje?

2h32c8x.jpg
odlican za proteste u poljeprivredi sada lepo stanes i zakrcis pola raskrsnioce
 
abro, jel taj sa slike tvoj, ko iz tvornice.....

zanima me opčenito, kakav je kombajn......jedan dobijam dosta jeftino.....pa me zanima što treba najviše pregledati na njemu, kosa je 4,2m, ima adapter za suncokret 6 redi od 142......i kolica....radio je i kukuruz......što je najosjetljivije na njemu:haha:? ovaj nema kabinu.....al to ako nađem, stavio bi......znači, što najviše trebam pogledati kod takvog kombajna.....vidim da imaju servo volan, jel imaju svi:haha:? ovaj je 1972 godište.......boja je original, al je blijeda.......kako su se pokazali mjenjači na njemu:haha:?

zanimaju me djelovi, jel se mogu nabaviti kod vas, nisam daleko od granice.....


prvo je dvojba bila uzeti univerzala ili 132/133.......al na 132/133 ljudi pričaju da ima dosta grešaka......kombajn mi treba za ravnicu......najviše za žito i suncokret....
 
Pomagajte drugovi...

Imam na zmaju (132RM) dva senzora za temperaturu motora, a samo jedan sat elektricni u kabini (onaj kombinirani instrument). Kupio sam obicni sat sa "zicom" koji bi htio staviti na kombajn, jer mi ovaj elektricni i nije nesto pouzdan, a analognom satu nekako vise vjerujem.

Dakle, jedan davac je na kucistu termostata, a drugi ja na glavi motora. Gdje je bolje da uvrnem ovaj obicni sat, i ako izvrnem jedan od dva davaca, hoce li mi elektricni instrument i dalje pokazivati temperaturu s ovog jednog, ili im moram spojiti zice posto su prije bila dva davaca?

14b5bmf.jpg



Takodjer sam skinuo heder s kombajna (koji ide komplet s grlom) i odvojio sam i grlo od hedera. Izvukao uvlacne lance, i znao sam da mi je razdjelni lim u grlu los, jer prijasnji vlasnici nisu utezali lance u grlu, vec su lanci derali po limovima svim mogucim silama. Dok je kombajn dosao do mene, bilo je pre kasno i moram mjenjati razdjelni lim koji je do sad izgledao ovako:

inu7iw.jpg


U soji sam imao gadnih problema, i tad sam tek i skuzio da je lim los, jer se sojina slama nagura u naj desniji prorez i kad se nakupi dovoljna hrpa, lijepo mi stepe lance s prednjih lancanika... Nabavio sam i ispravno grlo (moje bilo usukano, heder visio na desnu stranu skoro 10cm) pa cu u to grlo odmah staviti i popravljeni razdjelni lim i da u zetvu idem ko covjek.

Eto, malo da podjelim s vama mog jada ;)
 
Gospodine @Bobo,
na Vašem kombajnu imate jedan davač temperature i davač kritične temperature.Oni su nezavisni i možete ih slobodno zameniti sa analognim davačem!
 
@Gagi: I ja sam mislio da bi valjalo na glavu, jer je na svim strojevima tamo, samo ne znam kako to ide na kombajnu, jer vidim dva davaca, a ne znam koji cemu sluzi...



@Panonstib: Hvala na informacijama!
Znaci jedan pomice kazaljku, a drugi pali neku lampicu, ako sam Vas dobro razumio?

Pa ako je taj sistem, volio bih ostaviti ovaj koji pali lampicu upozorenja, a ovaj koji pomice instrument da zamjenim analognim. Koji je koji, ako znate?
 
Ugradite dva obična sata.Kod mene je jedan na glavi motora a drugi na kućištu termostata.Tako je bilo samo su satovi zamenjeni novima,
 
Panonstib, svaka cast! I mislio sam da je na glavi, ali bolje da pitam, nije sramota pitati. Hvala jos jedanput!

Maticu, cemu dva sata za mjerenje temperature jedne te iste stvari? Dovoljan je jedan sat, a ovaj drugi davac sa kucista termostata neka pali lampicu, kako i ja to planiram kod sebe napraviti.
 
Gospodine @Matiću,
da li ste Vi počeli sa plaćanjem penala za neobavljeni posao?Koliko je meni poznato Vi ste krajem prošlog meseca trebali da pokosite uslužno ječam, a ja koliko iz priloženog vidim, a i moje skromno poznavanje tih mašina mi govori da kroz Vaš kombajn još duvaju SREMSKI vetrovi i da još nije u stanju da izadje na parcelu, a komoli da nešto ovrše! :osmeh:


Gospodine @Bobo,
nije problem u broju satova, možda čovek voli da ima preglednu tablu , a možda gospodin @Matić piše niki stručni ili naučni rad "Komparativno ispitivanje temperature motora izmerene na dva merna mesta, glava motora i termostat". :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
ja kada sam kupio prvi kombajn predhodni vlasnik je pustio u hladnjak ja sam ugradio na glavi i ostavio taj u hladnjaku razlika je bila ako se dobro secam 5 stepeni
 
Volim i ja imati oko sebe puno kojekakvih satova, ali dva ista sata... Moguce je da je netko od prijasnjih gazda imao losa iskustva sa analognim satovima, pa je stavio dva. Ako laze jedan, ne laze drugi.
 
@Bobo
a sta fali imati dva ista sata,ja ih imam,ja ni u te analogne neverujem,bas sam juce ispitao moje,svake godine ih testiram jer sam jednom dok sam imao samo jedan lose prosao,on pokazivao 70 a ono baco moj.......od tada obavezno dva komada,ako je nekom stalo do motora jel......a i lampicu kad upali ako je voda u sistemu za hladjenje bude cak i malo kasno,jedan je standardno u glavi motora a drugi u bloku na mestu slavine za ispustanje,e tu se vidi prava temperatura u motoru,onaj na glavi pokazuje ohladjenju vodu koja ulazi iz hladnjaka u glavu a drugi pokazuje pravo stanje temperature bloka motora,razlika u pokazivanju je od 10-15 stepeni zavisno od visine temperature,sto veca temperatura manja razlika itd.....ako neko hoce samo jedan sat da ima nemora da se smeje nekom ko voli da ima dva u cilju boljeg pregleda temperature i cuvanja motora od eventualnog pregrevanja,hvala na razumevanju,sto bi reko Mirko iz kule,pozdrav od Dangera iz Sida
 
Danger, probaj da termometrima zameniš mesta, pa nam posle kaži gde je toplije.
Ohladjena voda iz hladnjaka ide dole prema bloku, a iz glave topla voda ide u hladnjak.
 
Nazad
Vrh