ZMAJ kombajni

Ta idi begaj.Mislite da mi ostali spadamo u budale i ne znamo kako se kombajn održava?
 
Ehhh Maticu,nebih da me pogresno razumes,podrzavam ja to sto ti radis,ali mislim da tu nema kraja opravkama...
 
@aleksa 57 ja imam Co2 ali nije to na mom kombajnu nego kod rođaka .. :D
@Dobrinčan ti podržavaš matićev rad a ujedno ti je u neku ruku i krivo što ćovijek to radi, i ja sam u situaciji da radim skoro pa 100% remont ..
1.ja uživam u tome, tj. u poslu oko kombajna.
2.nemamo svi novaca za nove kombajne.
3.I ako hoćeš da kombajn radi 2 godine bez kvara u sezoni, da nemoraš u ljeto na +40 šarafat pod njim najbolje sve prije sezone napravi ..
Tako da nije mi jasno napadaš ćovijeka bez razloga i meni tako svi govore ali baš me briga ja znam kad sastavim svoj kombajn da ce bit puno bolji od bilo kojeg kombajna, jer to je moj kombajn, i znat ću šta vozim .. ;)
 
ovaj što sam jučer gledao, prva boja, nije trul, garažiran, sa žitnom (4,20m) i suncokretovom adaptacijom (6 redi),i još dobijem kolica za suncokretnu adaptaciju......za oko 1350€

nema kabinu, godina 1972, na nekima sam vidio da imaju hidraulički volan, a kod ovoga zaboravio pogledati......mjenjana prošle godine osovina od slamotresa, i to se vidi po njoj......

132, ta serija imaju obrtomjere, pa mislim da ga je lakše podesiti pošto nemam baš iskustva s tim, nego univerzala, jedino me to brine......jel to veliki problem:haha:?

na žitnom je mjenjana kosa prošle godine, jedino su daske malo lošije, popucale......al mislim da bi i odradile sezonu

radio je i kukuruz,al je adapter prodan već prije......

jel vrijedi to uopće i gledati ili:haha:? puno novca:haha:?
 
Imam ga ja,ako se odrzava nemas nikakvih problema,pre svake sezone pregledaj-promeni sumnjive lezaje i vooozi misko:osmeh:.Ovaj je kod mene 25-30 godina i jos nisam stao u nicijoj njivi::svaka cast::
 
ovaj što ga prodaje, kaže da isto tako radi, al ne on, nego zove mojstora iz sela, pred sezonu promjeni sve što treba i vozi sezonu bez problema......a taj majstor mu ga i podešava, on samo vozi......
 
Kolega N.A izduvavamo mu samo ono što je potrebno(vazdušni filter,hladnjak,kabinu ako ima potrebe)celog da ga izduvavamo ne bi ni kretali toga dana u rad.
 
Boze svasta,nista ne traje vecno! Ali mislim da je mnogo duzi vek trajanja kupiti od coveka koji ga je drzao kao malo vode na dlanu... Preprosle godine sam bio prinudjen da kupim adapter za kukuruze od nekog bokluka,nisam mogao da nadjem bolji,koji nije znao sta znaci podmazivanje i odrzavanje... uradio sam remont pre sezone,i svake godine ga radim... jer je kvalitet delova jako los... Npr kupim 8 fkl lezajeva 6307 koja idu u kuciste tarupa,pokosim +100k.j remont,stavim obicne ruske lezaje opet uradim isto +100 k.j... i tako svake godine. Sestougaonu osovinu menjam 2 puta u sezoni,sve centrirali i odvijali,remontovali i nevredi puca,tako i sa ostatkom kriticnih mesta na adapteru,jednostavno nevredi,neko ga je istoro izjebo sve zivo i mos remontovati stalno... Ne kazem da je slucaj sa svakom masinom,npr Maticevim kombajnom,ali ja sam to iskusio...
 
Aha o tome pišem ali treba malo čitati između redova.To nije greška prethodnog vlasnika već sadašnjeg jer ga nije izremontovao onako kako bog zapoveda.Te Batanove osovine i Kiflicini ležajevi koji nisu videli ni R od Rusije nisu za kombajne već za sajdžije.Kada se nešto radi za sebe onda nema jajarenja jer se posle nikome drugom ne obije o glavu već samom sebi.Kvalitet postoji samo treba biti spreman odrešiti kesu.
 
Apsoluto se slazem,batanove osovine i kiflicini lezajevi...:haha:
Ah,evo problema i kod mene :osmeh: dobra su mi klesta,dobre remenice,dobra osovina i nov kais a nece da kupuje... Nisam pametan sta moze biti,jel ima neko ideju??:bravo:
 
Poslednja izmena:
Hahahahaha,maticu,dobar predlog :haha::osmeh:
Montoya hoce prazan,i krene malo,ali cim napuni celu spiralu onda stane...
 
Ima i na zmaju nesto slicno,moze da se smanjuje dotok mase,ali meni to sporo,dugo kipuje onda na kraju,gubim mnogo vremena u stajanju...
Meni je kipovalo sve super,na max i onda odjednom nije vise htelo,osim ako ne stegnem remenice rukom i u klesta podbacim noz od rotacione kosacice :osmeh:

Sigura sam da Matic ima reseje,samo nece da se otkirava... :bravo::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
I meni na 142 nije hteo da kipuje, i skinem mu tu ''sklopku'' sto ukljucuje i na ona tri pipka malo navarim i obrusim lepo, i kipuje posle samo tako, vremenom se to od ukljucivanja-iskljucivanja polize i onda ne pritiska kajs dovoljno i proklizava i pali kajs!
 
Nazad
Vrh