ZMAJ kombajni

sitne popravke...



pocelo kao sitna poravka sneke (napuklina na mestu gde se spaja sneka sa kombajnom) a zavrsilo se sa rasklapanjem pola kombajna

Napisao sam da odrzavanje koje ne radis sam nije odrzavanje iz prostog razloga sto kao vlasnik ili korisnik kombajna ili bilo koje masine, pri remontu obicno primetis i druge kvarove ili nedostatke koje ili popravljas kasnije ili odmah, dok majstor popravi ono sto si trazio, zatvori i nista ne govori za ostale nedostatke koje obicno otkrijemo posle kad najmanje treba - u njivi!

Usput dali neko zna koji je precnik puza za kipovanje na 142-ci, takodje i puza za zrno i povratnu masu?
 
I meni na 142 nije hteo da kipuje, i skinem mu tu ''sklopku'' sto ukljucuje i na ona tri pipka malo navarim i obrusim lepo, i kipuje posle samo tako, vremenom se to od ukljucivanja-iskljucivanja polize i onda ne pritiska kajs dovoljno i proklizava i pali kajs!

to se druze kulturno steluje platnicama izmedju remenice i lezaja da dovoljno stisne kajs kad se ukljuci kipa a ne varenjem,al ako nema platni dobra je i elektroda
 
Ma ne.To se ništa ne dira nego lepo kofu uvek nositi za sobom u kombajnu pa kada se desi to što se desi onda oruk kipovanje.Nema da neće da radi.
 
Kolega Maticu,bolje platiti nekog crnca pa da izbaciva... kao dzakaros:haha:
Znam za elektrodu,ali sam gledao da je izbegnem po svaku cenu,tako da sam ono vece kuciste,odbaco od sasije jedno 5-6mm i sada steze kais ko ludo,mislim da ce kipovati i na prazno...
 
Polako se popunjava unutrasnjost kombajna, pre se bilo pisalo o separatoru pa evo i jedna slika i jedna ne predvidjena intervencija al bolje sad nego na njivi

ddgcgk.jpg

1z6djr.jpg

14cb6uw.jpg

6ens08.jpg
 
uh kako je milina ležati u njemu....
umesto gume na zadnjoj strani sabirne ravni stavljamo zaštitnike od lima iz dva dela i dok ne istruli sabirna nema menjanja i zajebancije....
 
Au Miloše taj je izgleda imao gazdu kao i ovaj moj.Samo teraj i teraj.Kada je stao najbolje rešenje je bila prodaja pa nek se drugi muče sa njim.Evo još par slika zatvaranja promaje.
fejtxk.jpg

2unu4q8.jpg

281ctuo.jpg

so1hzn.jpg

...
 
Ima još dosta posla.Sve je remontovano,popravljeno ostaje da se sklopi.Par dana rada otprilike jer se sve menja pa jedno drugo vuče.
 
Maticu ZMAJ je to, to se ne kvari
prethodni vlasnik za 4 godine kolko je bio kod njega, a on ga je kupio iz zadruge nista nije menjao ili opravljao to je rekao prilikom trgovine
 
Poz ljudi!
Treba mi polovna guma za Z 170-171 !!
Moze i sa felnom!!
Ako ko sta zna moze na PP
Idealno iz okoline ZR!
 
Nazad
Vrh