ZMAJ kombajni

http://www.polovniautomobili.com/oglas913920/zmaj_780rpm/
ljudi kakva je ova masina:haha:
Post je spojen: [time]1297630082[/time]
_________________________________________________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...
 
R.S.Badza je napisao(la):
http://www.polovniautomobili.com/oglas913920/zmaj_780rpm/
ljudi kakva je ova masina:haha:
Post je spojen: [time]1297604882[/time]
_________________________________________________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...

Koliko para toliko i muzuke :haha: da on moze da radi, ne bi bio po te pare :cao:
 
A po kom princiou radi 131:haha:cuo sam da nema kvaciolo vec neku polugu...necu da lupam jer se ne razumem,pa pritom molim sve koji su vise upuceni u to da mi malo pojednistae i objasne...znaclo bi mi svaki detaljo ovim masinama... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
131 ti je medjuserija kombajna izmedju 780 i 132/133
131 je vrecar svaki s mogucnoscu naknadne ugradnje bunkera, kao i 780. Mjenjac nema kvacilo kao ni 780, nego se u varijatoru nalazi "lijeni lezaj" koji drzi kais kad je varijator skroz raspusten i kombajn tad nema pogona. 131 postoji s 6 cilindarskim motorom kao na 780 i s 4 cilindrasem s44 koliko znam da su prvi imali mahanicki volan a ovi kasnije hidraulicni...

Sve u svemu, to je 780, koji ima produzenu korpu (18 sinja umjesto 10), koji ima sire gume (14.9 umjesto 12.4) i koji ima heder novije tipe nego 780 (hidraulicno podizanje vitla, varijator vitla, bolji-brzi pogon kose i 3m umjesto 2.80). Pobon je preko bocnih reduktora koji imaju na sebi i hidraulicne kocnice, dok je 780 imao mali pogon preko lanaca i kosnice koje nisu vrijedne spomena...

Jos malo ima poboljsanja, al sve u svemu, samo korak naprijed od 780.

Po meni je preporuka da ciljas 132 koji ima i kvacilo, a najbolje jos 132Rm koji ima i tvornicki bunker i platformu za uvrecavanje zrna, pa sta ti treba...


U Hr se moze nacijako uredan 133 za 2000€ sa sve 4 nove gume i da mu nema greske, tako da nemoj biti pre skrt, pa kupovati 780 ili 131 koje ces zamrzito dosta brzo. 133 se jos i da preprodati, a 780 ce od tebe ici na otpad...
 
R.S.Badza je napisao(la):
http://www.polovniautomobili.com/oglas913920/zmaj_780rpm/
ljudi kakva je ova masina:haha:
Post je spojen: [time]1297604882[/time]
_________________________________________________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...

Na slici u oglasu ti je ZMAJ-780, a što se tiče kupovine kombajna, ja mislim da je bolje kupiti jeftinijeg "ZMAJA! i sa njime zaraditi skupljeg i boljeg "stranca" čiji će kapacitet biti po tvojoj meri.
 
U pravu si Okrim. Jeftiniji će zaraditi skupljeg.

Kod mene u selu je univerzal na lošem glasu. Imali su ga poslednjih godina ljudi koji nisu previše pedantni, pa su imali puno kvarova i prosipanja... Prodati su jer nisu imali mušterije za uslužno košenje. Zato ga ja nisam kupio iako je koštao kao i ovaj 131 kojeg sad imam.
 
Mi imamo univerzala kod nas je nekih 10 godina, prethodni vlasnik mu je produzio ladju i ubacio sita od 142. Prvih godina je radio oko 80 k.j psenice i 15-20 k.j suncokreta, a poslednjih godina radimo po 20 k.j. godisnje, zadovoljini smo sa kombajnom bilo je nekih sitnih kvarova, ali nista veliko i ozbiljno.
Novembra je tata uzeo 141 naisla je povoljno, a u dobrom stanju. Jedan kombajn cemo prodati posto nam netrebaju dva komada.
 
R.S.Badza je napisao(la):
http://www.polovniautomobili.com/oglas913920/zmaj_780rpm/
ljudi kakva je ova masina:haha:
Post je spojen: [time]1297604882[/time]
_________________________________________________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...

Zmaj 131 ti je jedna od losijih serija, on je dobar samo za one koji su imali 780 pre njega.
bolje se malo stisni pa kupi 132.
 
132 ima kvacilo, i malo je drugaciji s desne strane od 131, ima dvoredni lanac koji pogoni ekscentar ladje, heder, grlo... Mala je razlika u bocnim reduktorima kod ova dva kombajna. Mislim da vise razlika nema, da je sve ostalo isto na njima.

E, da i na 131 na hederu prsti u puzu su plosnati kao na 780 i na univerzalu, dok su na 132 okrugli...

132RM ima bunker i kabinu, za razliku od obicnog 132...
 
zaboravio sam "samo" napomenuti da 131 ima komande za heder, vitlo i varijator na stubu volana, dok 132 ima komande sve sa desne strane i da je volan podesivog nagiba.
 
Evo jednog mog drugara a ovo mu je prvi otkos u zivotu nikada do tada nije vozio kombajn[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C9iHJWlNBPE[/youtube]
 
Evo malo slika Zmaja 151.Pogled u kabinu sa platforme
suxbbn.jpg

Ručica menjača je dole
2055pft.jpg

Komande hidraulike za grlo,lulu za kipovanje,varijator,heder,hidromotore vitla...
2na08za.jpg

Komande za uključenje vršalice,hedera i lule za kipovanje(radi nezavisno)
xcjiv6.jpg

Motor mercedes 352A
28wj6gw.jpg

Šasija,na celom kombajnu je od takvih materijala,jaka kao tenk
o93hv5.jpg
 
Nazad
Vrh