ZMAJ kombajni

Častiću,znate da to kod mene nije nikakav problem u svako doba dana i noći.Kombajn smo platili 10.500 eura u kompletu sa kukuruznim adapterom+450 eura prevoz.Okretali smo točkove kontra da bude uži jer drugačije nije moglo navesti kombajn gore zbog širine.
Bivše gazde su nam sve iskreno rekli o kombajnu a pošto mi nismo neka zakerala i neverne Tome ljudima verujemo na reč.Bilo je jako teško natovariti ga,namučili smo se pošteno a bilo je i veoma čupavo kada smo ga skidali dole sa labudice.Sreća sve je prošlo u najboljem redu.
 
Ma kakva labudica :bravo:,ja sam moj kombajn doterao iz Padine do Leskovca tako na tockovima samo bez hedera,dva dana i dve noci i stigo kuci negde oko 350 km predjenih,neki su se krstili a i ja sam kad sam stigo kuci. ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
pujol je napisao(la):
Ma kakva labudica :bravo:,ja sam moj kombajn doterao iz Padine do Leskovca tako na tockovima samo bez hedera,dva dana i dve noci i stigo kuci negde oko 350 km predjenih,neki su se krstili a i ja sam kad sam stigo kuci. ::svaka cast:: ::svaka cast::

Koliko si goriva potrosio mogao si platiti da ga donesu :bravo: i to sa hederima i jos bi ti ostalo i za gajbu piva :D a ovako si morao da ides opet po hedere :sta:
 
pujol je napisao(la):
Ma kakva labudica :bravo:,ja sam moj kombajn doterao iz Padine do Leskovca tako na tockovima samo bez hedera,dva dana i dve noci i stigo kuci negde oko 350 km predjenih,neki su se krstili a i ja sam kad sam stigo kuci. ::svaka cast:: ::svaka cast::
[/quote Dobar si . Aja sam doterao ZMAJ 132 iz Alibunara preko Zrenjanin Novi Sad B. Palanka Sid Ilok Vinkovci Samac sa hederom od 3.6 m i ni jedan znak nisam otkinuo a bilo je slaloma na pojedinim mestima moram priznati ali iskreno tu avanturu ne bih nikome preporucio pogotovo zbog njegove brzine(sporoce) 13 14 km/h.
 
Znam pricudaje kolega svoj 133rm terao iz Bg do sela 18km ize Pozege krenuo iz Bg oko 9 ujutro i isao je onom brzom cestom gdje je danaslji autoput Zg-Bg i tek kod babine Grede ga zaustavi policija jel on normalan i sta on radi s kombajnom na brzoj cesti (ovo mu je bio 5. ili 6. kombajn koji je vozio "pjeske" tim putem) i izvukao se s opomenom... dosao je u Pozegu oko 2 ujutro i mogao je poljskim putevima ici poprijeko do svog sela, ALI NE, majstor je prosao kroz Pozegu, i asfaltiranim putem napravio dodatnih 20-ak km, samo da ne zaprasi ganc nov kombajn... Dosao je kuci oko 4 ujutro ;)

I moj kombajn je tako "pjeske" doteran iz Zemuna sve do mog kraja i kako su mi rekli daje SVAKI zmaj tako dovezen,al nitko ne zna jel to 100% istina, il su neki placali dovoz kamionom... Prica kruzi da je SVAKI doteran na vlastitim tockovima...


Iskreno, 142, bi terao bez pol muke, i cak da i heder vucem za sobom na prikolici, al 133 NEMA TIH PARA, decki moji... kud je spor, kud heder mora biti na njemu, pa da poludis uzduz i poprijeko u njemu. Spasoje, tebi svaka cast, ali jabi se tesko odlucio za takav potez.


Inace, ovaj 151 jedva cekam neke slike kabine, malo video clip koji iz rada i tako to, malo da se poslika u detaljei vrsalica i lijeva i desna strana kombajna, nek se ima za arhivu ;)
 
E moj Maticu zado si mi veliki bol jer moram sad da promenim ime na poljoinfo.....e jel sve bilo uredu sto se tice prevoza,podseti me sutra za zitna sita i jedan kljun od adaptera...dolazim kod tebe sledece nedelje da obidjem moju prvu ljubav.
 
Gorivo sam potrosio negde oko 160 litara kombajnom ,a iso sam svojim kamionom za heder i on je potrosio oko 60 litara nafte,ja to ne bih uradio ali kod mene labudice ili ti kamioni teretnjaci kostaju oko 3e po 1km, i onda se meni nije isplatilo da ga tako dovezem,tek kad sam doso kod tog gazde u padinu on mi je reko da moze da nadje prevoz za 300 eu do le ali dzabe bilo je kasno.ali dobro jedno iskustvo vise,nije bilo vecih problema osim malo pronalazenja sporednih puteva i guzva kroz gradove :spavam: :spavam:
 
svaka cast ljudi za teranje samohodno kombajna ali to u danasnje vreme je cista ludost, nekada da dok nije bilo ovoliko saobracaja a sad nikakoko pogotovo odkako nije vise milicija nego policija
 
142- mozes proterati izmedju nogu kad je mala :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297590246[/time]
_________________________________________________
A ustvari taj kombajn kod nas u selu se ni nesmatra kao zmajev :ppozdrav:
 
A ja prvi put u zivotu vozio kombajn iz kukujevaca bez hedera preko fruske gore kroz Beocin,Kamenicu,Petrovaradin kroz sam spic oko 3-4 sata poslepodne pa preko mosta pored agropanonke pa na put za zabalj.Od jutra do mraka hvala bogu nisam ga nigde ocesao a bilo je dosta uskih puteva u sremu cale kaze vozis ga ko mali traktor.To mi je bilo vatreno krstenje i kalenje pred zetvu :haha:.Sad mi nije problem i 2 dana da se svuda provlacim.
 
Ja svake sezone po zavrsetku zetve u mom selu, putujem u podnozje suve planine gde nastavljam rad. Put je dugacak oko 40km, a usponi i nizbrdice su 14%. Nista nije problem ni uzak put ni uzbrdo, e jedino kad se spustam tu je zabavno jer nemam kocnice skoro pa uopste :zli:. :nono: tu se pali cigareta za cigaretom i moli bogu da kais izdrzi i ne izbaci iz brzine.
 
Negde sam procitao da oni nosaci aviona imaju radnu-krstarecu brzinu oko 50-55 km/h (naravno oni to racunaju u one morske cvorove) pa i sa tom brzinom prokrstare celi planet uzduz i popreko...

Ih da se ja jednom dokopam mog Zmajam ma peske bi ga doterao i od Stokholma. Pogotovo sto kako "pujol" kaze manje od 0,5 litara po kilometru. Ih bilo bi tu i za usputne krcme svratit i za lepu gozbu napraviti nego li kamijondziju placat
 
Nazad
Vrh