ZMAJ kombajni

tomica je napisao(la):
Trajko jednom spremis kombaj za zetvu i sve ces skontati ::namigivanje::

Hvala na podrsci, nadam se i ja da ce tako biti, pa nije to Apolo 11 vec Zmaj 133, al ipak kad se prisetim na koliko se mesta nesto okrece kad ukljucis vrsalicu, svi ti ekscentri, osovinice, lezajevi, zupcanici od vitla i kose pa do onih drvenjaka na slamotresima ... al bice valjada ..
 
to ce da te kosta sa tarupom min,4000e,a bez ces tesko naci ispod 2500e da valja.ja sam svoj platio pred proslu zetvu 2800.
 
Moj dobar kolega je pustao 142 niz 9% nizbrdicu dugacku 200m u leru i kombajn se pravo zaletio... pri dnu brda se mjenjac raspao i pukao je na vise komada, kompletan se doslovce rasuo...

tako da... Je, moguce je da se i na 142 pokida mjenjac
 
da bude jasnije.Hocu da ga uvalim u malog zmaja jer od ovoga cu da dobijem slom zivaca . Ove godine jednom crko u psenici u soji nije a u kukuruzu cak 3 puta jer je bilo blato do koljena i on nije mogao to da podnese jednostavno ne izdrze osovinice ili lezajevi iako svaki put stavljam nove dijelove.Uradio je oko 40 ha psenice 35ha soje i oko 45 ha kukuruza pa mozda to i nije posao za malog zmaja. Gledao sam na 135 ici. kako stoji . Ima posla oko poluosovina i zvona lamele ali cu da se nasucem na taj posao. Dali bi smio da kupim ovo cudo?

http://www.pik.ba/artikal/368610/kombajn-laverda-sa-dva-adaptera-za-psenicu-i-kukuruz-telefon-
Post je spojen: [time]1297442243[/time]
_________________________________________________
Obradovic je napisao(la):
spasoje je napisao(la):
kupujem menjac za ZMAJ 142 ako neko ima neka se javi
Spasoje pogledaj u Gluscima kod Vlade,ja sam kod njega kupio
Dali je vlado clan foruma . Imas li broj.
 
Bobo je napisao(la):
Moj dobar kolega je pustao 142 niz 9% nizbrdicu dugacku 200m u leru i kombajn se pravo zaletio... pri dnu brda se mjenjac raspao i pukao je na vise komada, kompletan se doslovce rasuo...

tako da... Je, moguce je da se i na 142 pokida mjenjac
Jako korisno za rubriku nikad ovako jos da je snimnjeno, pogotovo bi volio videti njegovu facu i kako namotava mo;s mislit.
 
Ma jok, nije nikakvu facu slagao... ovaj je nasve ladan ko led... uzeo drugi mjenjac, presarafali ga i sutradan je vecvrsio... kuciste josnegdjeima rasuto, ako ga niej na otpad bacio. gadno za gledati kak ose rascvjetalo sve...
 
Zmaj 151 sad se nalazi kod clana Matica jutros je natovaren na kamijon od mene :ppozdrav:

11wgef6.jpg


2lk72tt.jpg


rm4h0i.jpg


id62ag.jpg
 
Nazad
Vrh